Ú s t í n/L. - Do bojů o nejvyšší soutěž vstoupili ústečtí dorostenci výhrou 2:1 nad Benátkami nad Jizerou. Během 43 sekund dokázala Lvíčata strhnout vedení na svoji stranu, když nejdříve vyrovnal Hanzl a po něm mířil přesně Novotný. Soupeř se do konce základní hrací doby snažil o zdramatizování zápasu, ale domácí brankář zůstal neprůstřelný.
ne 1. 3. 2009
HC Benátky nad Jizerou
2:1 2:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Hanzl (Burkovec), 13. Novotný (Faigl, Kuchynka) - 2. Tomíček. Rozhodčí: Plachý – Hlinka, Kebrle. Vyloučení: 4:8, navíc Holas (BNJ) 10 min. [ZHK], Tomíček (BNJ) 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Smetana, Novotný, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Burkovec, Herna, Racek, Keltner, Krupička, Opava, Žoha, Vegner, Hanzl, Skokan.

HC Benátky nad Jizerou: Formánek - Středula, Pospíšil, Sakaev, Rovný, Bubeník, Šimek, Šubrt, Smejkal, Hrudka, Tomíček, Holas, Kuchta, Nevosad, Staněk.

Do zápasu vstoupila Lvíčata aktivněji než soupeř, ale paradoxně to byli právě hosté, kdo otevřel skóre utkání – v čase 1:39 zamířil přesně Tomíček - 0:1. Ve 4. minutě prověřil hostujícího brankáře Faigl, když vystřelil ihned po buly, po něm mířil nepřesně Skokan. V 11. minutě si Ústečtí zahráli přesilovku 4 na 3, kterou dokázali využít - Martin Hanzl předvedl sólovou akci přes půlku hřiště – 1:1. Další gól za zády hostujícího brankáře na sebe nenechal dlouho čekat – v čase 12:14 dokázal zasunout puk do brány Tomáš Novotný - 2:1. Ve 13. minutě se hnali dva hostující útočníci na domácí branku, ale Bursa zůstal neprůstřelný. Při další ústecké přesilovce nastřelil Novotný tyč.

V úvodu prostředního dějství byly k vidění šance na obou stranách – nejdříve Faigl mířil nad Formánkovu branku, po něm benátecký Šubrt nasměroval puk přímo do lapačky domácího brankáře. V čase 26:29 se i Benáteckým podařilo nastřelit tyč. Ve 30. minutě se Harkabus dostal do samostatného nájezdu, ale byl hákován – při přesilovce si Ústečtí vytvořili několik šancí, ale vždy šel puk mimo soupeřovu branku. Do konce třetiny měli domácí puk pod kontrolou a benátecké hokejisty k ničemu nepouštěli.

Na začátku závěrečné třetiny se do šance dostal opět Faigl, ale ani tentokrát neuspěl. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale bez výraznějších šancí. V čase 50:37 mohl zvýšit stav Kuchynka, který zakončoval do téměř prázdné brány, ale hostující brankář dokázal proti jeho střele nastavit lapačku. V závěrečných minutách měli domácí zápas zcela pod kontrolou.