Ú s t í n/L. - Další vyrovnaný zápas baráže dospěl tentokrát až do prodloužení. Prvních 47 minut připomínalo předchozí duel, k řešení tu v podstatě byla jen otázka, jestli dokážou hosté vstřelit gól. Třem třetinám totiž opět dominovali brankáři. Každý nakonec lovil puk ze své sítě jednou. U obou situací byl na ledě druhý boleslavský útok, nejprve Důras poslal domácí do vedení, posléze Boháč neuhlídal Zemana, z jehož akce Janků vyrovnal. Prodloužení se už pomalu chýlilo ke konci, když Salfický nevyhodil puk, toho se ujal opět Důras, prokličkoval mezi obránci a rozhodl o výhře svého týmu. Boleslav se ujímá vedení v sérii 2:0.
po 30. 3. 2009
BK Mladá Boleslav
2:1pp 0:0, 1:0, 0:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 24. Důras (Boháč), 69. Důras (Boháč) – 48. Janků (Zeman). Rozhodčí: Minář, Mikula – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:6, navíc Mikulík (UNL) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 3850. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Kočí, Novák, Moravec, Zíb, Bauer, Schnabel, Mocek - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Vrbata, Sýkora, Pšurný - Benda, Padělek, Gajovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Zeman, Macháček, Klobouček, Kříž, Novotný, Pojkar, Němeček – Heřman, Sklenička, Mikulík – Hanzl, Janků, Pazourek – Hovorka, Špirko ,Novák - Dragoun, Procházka, Havlíček.

Ústí poháněné včerejším neúspěchem v úvodu druhého barážového utkání Boleslav tak trochu zaskočilo. Hned v prvních vteřinách vyslali na Schwarze rovnou dvě střely. Nejprve se domácí obranou šikovně prosmýkl Mikulík, jeho střelu ale boleslavský gólman vyrazil vysoko nad. O pár vteřin později tečoval jeden z domácích beků střelu Němečka. Středočeši se dostali do útočného pásma stejně jako minule s druhou formací, Lvi si je ale dobře hlídali a Boleslavští se nedostali dál než na metr od mantinelu.

Ústečtí si dál drželi tlak, ale neuspěli ani Heřman s Mikulíkem ujíždějící dva na jednoho, ani Pojkar, který v přesilovce mířil nad Schwarzovo rameno. Boleslav dostala parádní možnost ujmout se vedení po polovině třetiny, kdy hráli skoro celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Ani tato šance ale první přesilovkový gól této série nepřinesla. Sotva byli hosté v pěti, musel Schwarz zasahovat proti Kloboučkovi, v jehož případě měl boleslavský brankář i notnou dávku štěstí. Z celkového pohledu na první třetinu byli lepší Ústečtí, ve všech případech ale narazili na bezchybného Schwarze.

Na začátku druhé třetiny Boleslav svého soupeře opět znovu – i když určitě ne chtěně – nastartovala k akci, na trestnou lavici totiž usedl Kočí. Přesilovky se ale neukazují být silnou stránkou ani jednoho ze zúčastněných celků, a tak gól nevykouzlil ani Špirko svou ostrou střelou. Po návratu Kočího se ale povedl parádní kousek Boleslavi, když svými kombinacemi naprosto rozhodila ústeckou obranou a Michal Důras nakonec zakončoval do úplně prázdné branky.

První gól zápasu přinesl odlišný obraz hry. Až dosud aktivnější Ústí jako by inkasovaná branka na moment úplně ochromila, a tak měla Boleslav ještě další dvě dobré šance. Nejprve Královu střelu vyrážel Salfický v poslední chvíli betonem, potom zase Novákova dělovka letěla těsně nad. Severočechy postavilo zpátky na nohy až další oslabení domácích, kromě aktivního Mikulíka ale nebyli výrazněji vidět. Domácí dál pokračovali v tužení obranných řad a ke konci druhého dějství se ukazovali i výrazněji v útoku.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky se boleslavští Zíb a Důras dostali do samostatného úniku, prvně jmenovanému ale kotouč odskočil nechtěným směrem. I tak měli Lvi dostat práce ale skákavý kotouč zkrotit. Ústí hrálo vzápětí na to další početní výhodu a domácí se tentokrát v obraně hodně zapotili. Nejprve totiž Moravec přišel o hokejku, načež zůstal před Schwarzem nekrytý Janků. Ústecký útočník v parádní šanci na vyrovnání minul. Asi vůbec největší šance Ústí – možno brát i včerejší zápas dohromady – měl Dragoun, před kterým zůstala úplně odkrytá branka, on si ale nechal kotouč vypíchnout ležícím Novákem.

Ve 48. minutě se tak Ústí dočkalo tak trochu satisfakce za všechnu tu vynaloženou snahu. Pavel Janků dostal přihrávku zpoza branky a zakončil těsně podél tyčky. Zhruba deset minut před koncem základní hrací doby tak bylo vyrovnáno, což přineslo neuvěřitelný hokej na obou stranách. Už tak gólem nakopnuté Ústí měla ještě podpořit přesilová hra, v níž proti Špirkovi nebo třeba Skleničkovi Schwarz doslova kouzlil. Na druhé straně zase dvakrát po sobě snažil prosadit Důras.

Postupně opadající tlak nakonec rozsudek v základní hrací době nepřinesl, a tak se hra posunula do fáze prodloužení. Prvních pár minut patřilo Ústeckým a Boleslav mírně přehrávali. Domácím fanouškům tak zatrnulo při dorážce Špirka, která šla vedle snad jen o několik centimetrů. Druhá polovina prodloužení patřila spíše domácím a dvě minuty z této optické převahy těžil Michal Důras. I druhé barážové vítězství, tak patří Mladá Boleslavi.