Ú s t í n/L. - V úvodním zápase Tipsport Cupu se Ústečtí Lvi představili na ledě Mladé Boleslavi. V první třetině byli aktivnější domácí - díky své aktivitě odskočili o dva góly, ale hosté do konce úvodního dějství snížili na rozdíl jediné branky. V prostředním dějství se vedení ujali ústečtí hokejisté, když během osmi minut dokázali vstřelit tři branky. Na začátku závěrečné třetiny se Boleslavským podařilo vyrovnat, ale vedení na hokejky Slovanu zařídil Kloz.
út 4. 8. 2009
BK Mladá Boleslav
4:5 2:1, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Boháč (Šterbák), 14. Kasík (Gajovský, Žabka) 28. Boháč (Bahenský) 42. Bahenský (Sýkora), 42. Bahenský (Sýkora) - 16. O. Kříž (Janků, Alinč), 30. Mikulík (Klobouček, Pšurný), 34. Janků (Alinč, Gýna), 38. Šaffer (Alinč, Gýna), 47. Kloz (Čaloun, Pazourek) . Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9, + 10 min. OT Pšurný R. (UNL). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1086. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (40. Will) - Žabka, Kasík, Duben, Jiruš, Štěrbák, Jindra, Čížek, Bauer - Macho, Král, Handlovský, Gajovský, Pabiška, Sup, Bahenský, Sýkora, Boháč, Loskot, Kotrba, Belay

Ústecký Slovan s.r.o.: Orc - Kříž, Gýna, Vobořil, Zeman, Klobouček, Mizera, Novotný, Brož - Janků, Alinč, Šaffer, Čaloun, Pazourek, Kloz, Kříž, Mikulík, Pšurný, Dragoun, Vrtek, Přeučil

Zápas hned od začátku naplňoval předchozí prognózy o jakémsi neustálém napětí mezi oběma celky. Ústečtí měli v momentě, kdy byly na ledě první formace, navrch a okamžitě se jali ostřelovat Schwarzovu branku. Nejvážněji vyhlížející střela Čalouna ale skončila po zásahu boleslavského brankáře v rohu kluziště. Nicméně od té chvíle začali hrát prim domácí, což vyústilo nejen ve vyloučení Kloboučka, ale i v následnou branku Daniela Boháče.

Boleslavi se dařit nepřestávalo, pěknou akci dva na jednoho předvedli Gajovský s Pabiškou. Tak trochu zbytečně pak ve svém útočném pásmu fauloval ústecký Roman Pšurný, přičemž společně s chvilku předtím faulujícím Vobořilem poslal hosty do tří. Středočeši ale této příležitosti nevyužili. Ve 14. minutě ovšem na modré napřáhl Jaroslav Kasík a povedeným způsobem se trefil pod horní tyč. Lvi si krátce na to střihli první přesilovku, která jim vlila energii. Pár vteřin po vypršení trestu Čížka snížil střelou od modré Pavel Kříž.

Do druhé třetiny už ani jeden mančaft nenastoupil v takovém tempu, jako do té první. Led byl sice podstatně víc zvrásněn v obranném pásmu hostů, Mladoboleslavští ale nyní naráželi na podstatně pevnější obranu Ústí. Slibnou příležitost měl ve 26. minutě Macho, který zůstal před Orctem sám. Než se však stihl zorientovat, ústecký brankář mu puk vypíchl.

Na druhé straně zahrozil střelou zápěstím Zeman. Ve vlastním oslabení ovšem Boleslav odskočila opět na rozdíl dvou branek, když se před Octem nejrychleji rozkoukal Boháč. Tento stav ale netrval dlouho, o necelé dvě minuty později znovu snižoval Milan Mikulík. Domácí mužstvo navíc chybovalo ještě jednou a krátce po polovině zápasu tak rázem ztratilo vedení. Nabídnuté šance se chopil Pavel Janků. Mladá Boleslav byla od té chvíle jako zkoprnělá, a tak byli diváci v Metrostav Aréně ještě před koncem druhé dvacetiminutovky svědky ústeckého obratu. Přesně pod horní tyčku mířil Adam Šaffer.

O hráčích domácího celku se na začátku třetí třetiny dalo říct hlavně to, že se jim nelíbí stav svítící na časomíře. Hned na začátku donutili faulovat Dragouna, načež během jedenácti vteřin ústeckého Orcta překonal Zdeněk Bahenský. Boleslav se dostala zpátky na koně, během chvilky zvonila po Kracíkově dělovce horní tyčka. Stačila ale jediná chybka domácího Bauera a ve vedení byli zase rázem Lvi. U Schwarzovi pravé tyčky dostal až příliš prostoru Jan Kloz.

Povedený zákrok vytáhl v boleslavské brance Will, když v rozkleku vychytal Zemana. Tomu nezbývalo než nechápavě zakroutit hlavou. Jak čas běžel, začínalo to vypadat, že pro Boleslav je stále těžší protlačit se k nějaké pořádnější útočné akci. Teprve v 54. minutě připravil Král hned dvě slušné šance Gajovskému, boleslavský útočník ale ani jednou netrefil puk tak, jak by chtěl. Domácí citelně přitlačili, Bahenský ale přestřelil a Pabiška se ke kotouči ani nedostal, ačkoliv se k němu rozhodl dojet skokem po břiše.