Ú s t í n/L. - Ve třetím utkání Tipsport hockey cupu se Ústečtí Lvi představili na ledě Liberce. Do utkání vstoupili aktivněji Liberečtí, ale byli to právě ústečtí hokejisté, kteří odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. V prostředním dějství se nejdříve domácím podařilo vyrovnat a v samotném závěru třetiny odskočit o jednu branku. V poslední části se diváci gólu nedočkali, a tak se v souboji šelem radovali Liberečtí.
út 11. 8. 2009, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
HC Slovan Ústečtí Lvi
3:2 1:2, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Bartovič, 27. Rýgl (Kašpařík), 40. Podkonický (Bartovič) - 12. Novotný (Mikulík), 20. Kříž. Rozhodčí: Kubeš - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1500. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Bílí Tygři Liberec: Leinonen - Rýgl, Harant, Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Jareš - Víšek, Kašpařík, Bartovič - Podkonický, Urban, Klimenta - Špaček, Dušek, Plodek - Blatný, Vantuch, Ondřej

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Vobořil, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Mizera, Humpolíček, Němeček - Hovorka, Pajič, Pšurný - Kříž, Havlíček, Šaffer - Dragoun, Mikulík, Heřman - Šagát, Vrtek, Sklenička

Komentář

Ač se Lvi potýkají se soupeři v o úroveň nižší soutěži než Liberečtí, ve štědře dotovaném turnaji mají spadeno minimálně na semifinále. Dokázali překvapit mistra z Karlových Varů a ostře se opřeli i do první části duelu v Liberci. Přečkali úvodní tlak domácích, kdy zanechali Orctově výstroji nebezpečné pokusy Podkonického a Klimenty, a sami pak zasmušili přeplněnou Svijanskou arénu.

Stačilo k tomu přesně vyhrané vhazování a ještě lépe mířená rána beka Andreje Novotného - 0:1. Ústečtí se po vstřelené brance začali lépe pohybovat, jejich střely se staly nebezpečnějšími a jen včasný Leinonenův skok proti Zemanovi pokazil Ústeckým další radost ve výborně odehrané třetině.

Vlajku na potápějící se liberecké bárce v patnácté minutě opět pozvedl Milan Bartovič. Svým nenapodobitelným způsobem v oslabení uprchl pomalým Lvům a působivý únik proměnil v gól rychlou ranou zápěstím – 1:1.

Těsně před přestávkou však Slovan zaslouženě znovu Tygrům odskočil. Harant se při rozehrávce natáhl na led a Pavel Kříž na obrovském prostoru dostačujícím i pro start menšího vrtulníku neměl potíž se zakončením – 1:2.

Ke druhému dějství přistoupili Liberečtí s velkou vervou a zodpovědností, a na soupeře tak dopadl výkonnostní rozdíl mezi oběma mužstvy. Ve většině minut si atypické šelmy propůjčily královskou pozici lvů a v několika pasážích donutily protivníka jen nesmyslně objíždět prázdný prostor, a to bez kotouče na hokejce.

Na vyrovnání stavu tak očekáváním nabité obecenstvo nečekalo dlouho. Martin Rýgl napřáhl na modré čáře a kotouč se zachytil až za Orctem – 2:2. Do velkých příležitostí se probojoval velmi aktivní Klimenta, jenže je všechny spálil stejně rychle, jako si je vytvořil, dopomoci Tygrům k vedoucí brance tak musela další nedůslednost hostů ve vlastní přesilovce.

Bartovič vynikajícím pasem nalezl rozjetého Andreje Podkonického, a ten rychlou kličkou zasadil soupeři dvanáct sekund před druhou přestávkou bolestivou ránu – 3:2. Ledovou plochu si pro sebe modrobílí rezervovali i pro poslední dějství a nejednou mohli za Orcta dotlačit rozhodující puk. Kašpaříkovi ani Bartovičovi ovšem akce nevyšly a do ojedinělého, často však jedem přetékajícího, útoku se pustili i hosté.

Šagát nasměroval kotouč naprosto přesně do růžku liberecké branky, jenomže Tero Leinonen s finským klidem máchl lapačkou a ocenění pro nejefektnější okamžik střetnutí bylo jeho. Ještě než závěrečný nápor Ústí utnul svým faulem Klobouček, promarnil jednu z největších možností třetiny Heřman, a po závěrečném hvizdu tak musel i on skousnout první porážku svého celku v Tipsport Cupu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže