Ú s t í n/L. - Kdo očekával jasnou partii druhého celku tabulky s dvanáctým, musel být při sledování utkání Ústeckých Lvů s Třebíčí zklamán. Lvi stejně jako naposled doma proti Kadani získali jen dva body. Tentokrát po velmi dramatických penaltách, které rozhodl až v 11. sérii Milan Mikulík. Domácí se nemohli proti houževnatě hrajícím hostům dlouho prosadit. Když už se jim to ve druhé třetině povedlo po šťastném přesilovkovém zásahu Pajiče, vedení neudrželi. Hosté v začátku třetí třetiny srovnali a vítěze určily až samostné nájezdy.
st 23. 9. 2009
HC Slovan Ústečtí Lvi
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1sn 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 31. Pajič (Hovorka, Vobořil), sam.nájezd Mikulík - 42. Dolníček (Látal). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2150. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička - Šagát, Mikulík, Dragoun - Alinč, Janků, Heřman - Hovorka, Pajič, Šaffer - M.Pšurný, Kloz, R.Pšurný

SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Koktan, Hrbáček, Kaláb, Sedláček, Kania, Sláma, Ostrčil, Bulička - Přibyl, Zahradník, Burian - Látal, Dolníček, Laš - Obdržálek, Nahodil, Káňa - Fila, Burián, Kundela

Komentář

Ústečtí vstoupili do utkání aktivně a od samého začátku zaměstnávali hostujícího brankáře Lva. Do úvodní šance se dostal Heřman, chvíli poté se v nadějné příležitosti ocitl Sklenička. Po čtyřech minutách hry se osmělili i hosté. Na výletě v útočném pásmu nejprve Orcta pozdravil střeleckým pokusem Kaláb. Hráčům Horácké Slavie se posléze pobyt v obranném pásmu Lvů evidentně zalíbil. Útočně naladěni vydrželi bezmála tři minuty. Nejprve obkroužil branku Obdržálek a domácí brankář se musel pracně natahovat. Hned po něm, po ose Látal – Laš – Káňa, třetí jmenovaný v otočce prověřil domácího strážce brankoviště. Do třetice znovu Káňa se protlačil až před Orcta, který však jeho pokus kryl. Po útočném nadšení Třebíče se ke slovu dostali i domácí. V 8.minutě po spolupráci Heřmana s Alinčem Janků v obrovské příležitosti trefil tyčku. O čtyři minuty později Heřman zblízka pálil do protipohybu třebíčského brankáře Lva. S plynoucím časem vzali režii utkání do svých rukou žlutomodří. Útočné geny ukázal střelou tahem z mezikruží Ondřej Kříž. Aktéři střetnutí nabídli první vyloučení až pět minut před koncem třetiny, poté co se provinil hostující Káňa. Lvi s početní výhodou nenaložili nejlépe. Kromě nebezpečné střely z hole Mikulíka z blízké vzdálenosti se k vážnějšímu ohrožení hostující branky nedostali. Dvě minuty před úvodní sirénou o sobě dali ještě vědět i hosté. Velmi aktivní Káňa v sympatické akci nabídl střeleckou příležitost Obdržálkovi, který však ve finální fázi selhal. Potom se do sóla hrnul Kundela. Úvodní třetina skončila šancí Lvů, Mikulík bekhendem neuspěl.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta předchozí. Ústečtí se chopili role favorita a dobývali třebíčskou branku. Hosté však Lvy organizovanou hrou k něčemu většímu nepustili. Slovan se do velké příležitosti protlačil až v polovině prostřední části. Do nadějné akce se dostal Dragoun, Mikulík dorážel a z druhé vlny pálil Kloz, jehož střelu třebíčská obrana zblokovala. Ústečtí si v této akci vysloužili přesilovou hru, kterou záhy využili. Rok Pajič totiž předvedl svůj důraz a dotlačil puk za betony Lva – 1:0. O chvilku později vyjádřili diváci nespokojenost s vyloučením Skleničky. Hosté s početní výhodou naložili prachbídně. Nevytvořili si prakticky jedinou příležitost a ani na delší čas se neusadili v útočném pásmu. Nic na tom nezměnil ani pokus Látala, který za brankou svými manévry Orcta nepřekvapil. V 16. minutě pálil ústecký Dragoun, třebíčský Lev jeho jedovatou ránu vytěsnil do ochranné sítě. Do zbytku třetiny se odehrával spíše boj ve středu hřiště bez větších příležitostí. Hostující hráči povětšinou naráželi na ústecký obranný val. Jejich útočné pokusy zpravidla končily ve středním pásmu.

V úvodu třetí třetiny nejen ústecké příznivce ochladila studená sprcha v podobě vyrovnávacího gólu. Třebíčský David Dolníček projevil své individuální schopnosti a prostřelil Orcta – 1:1. Ústečtí Lvi chtěli ještě něco s výsledkem udělat. V 7.minutě hosty podrobili pořádnému tlaku. Vypracovali si několik příležitostí, za zmínku stojí i Němečkova bomba, která řádně vyprášila vyrážečku třebíčského brankáře. O čtyři minuty později zajímavě pálil Gýna a k dorážce se drápal Kloz. O největší tutovku třetí třetiny se postaral Mikulík. Po vyhraném buly v obranném pásmu sebral kotouč a v úniku se řítil k hostující brance. Výsledek jeho snažení však nepotěšil, skóre se neměnilo. Čtyři minuty před koncem mohl vedení Lvů strhnout Dragoun. S přibývajícím časem se zvětšovala nespokojenost domácích fanoušků a ani jindy živý kotel působil ospale. Třebíč se do útoku mnohokrát nepodívala. Gólman Orct se častokrát musel nudit a jen přihlížel nepovedeným ofenzivním počínáním svých spoluhráčů. V samém závěru třetiny si Třebíč vyžádala oddechový čas. Co hráčům kouč Šindel poradil, nevíme, ale naprosto nečekaného bodu se už třebíčtí hráči dočkali…

Nastavení nabídlo stejný scénář jako celý zápas. Ústečtí nepřesně tvořili, Třebíč pozorně bránila. V úvodu prodloužení byl blízko rozhodnutí Hovorka, ale v krkolomné pozici minul. Dvacet sekund před koncem přesčasu se před Orctem zjevil Dolníček, moc nechybělo, aby rozhodl, Orct však vytáhl povedený zákrok. Pár vteřin na to se v ještě větší šanci objevil Dragoun. Samostatné sólo však neproměnil. Zní to neuvěřitelně, ale vzhledem k tomu, že Ústečtí se ze střelecké letargie neprobudili, následovala trestná střílení.

Hráčům v obou táborech se nedařilo ani při nájezdech. Prvních branek jsme se dočkali až v páté sérii. Hovorka jel třikrát. Slovan měl dvakrát namále, poprvé přežil v páté sérii, pak dorovnával Milan Mikulík v desáté. A byl to on, který rozhodl. Svým druhým úspěšným nájezdem v jedenácté sérii tak připsal na konto Lvům druhý prémiový bod.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel

Jaromír Šindel - SK Horácká Slavia Třebíč: "Za vše dnes hovoří výsledek, se kterým jsme spokojeni. Získali jsme bod, ale mohli jsme získat i víc jak jeden. Hráli jsme velmi dobře v defenzivě a udělali jsme minimum chyb. Vlastně jsme domácí za celé utkání nepustili do nějakého trvalého tlaku, nebo velkých gólových šancí. Odehráli jsme zde velmi vyrovnaný zápas. Nájezdy jsou už specifická disciplina, my jsme v nich dvakrát vedli, ale domácí na konec vytáhli Mikulíka, který udělal dvakrát stejnou kličku a byl úspěšný. Pro nás už ale nájezdy byly spíš takovou zábavou na konec."

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže