Ú s t í n/L. - Od prvních minut bylo na ústeckém ledě patrné, že se potkávají týmy z opačných pólů tabulky. Ústečtí Lvi si bez větších potíží poradili se Šumperkem v poměru 8:1. Byli po celý zápas jednoznačně lepší a hladovější. Prosadili se v závěru první třetiny třemi zásahy během dvou a půl minut a prakticky rozhodli o zisku tří bodů. Hosté snížili v polovině utkání, když Lvi malinko povolili. Poté Ústečtí zase přidali a náskok navýšili na rekordní rozdíl, který předvedli naposled loni v listopadu v duelu s Jihlavou. Dvakrát se mezi střelce zapsali Jan Alinč a Rok Pajič.
st 7. 10. 2009
HC Slovan Ústečtí Lvi
DRACI PARS ŠUMPERK
8:1 3:0, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 15. M. Pšurný (R. Pšurný, P. Kříž), 16. O. Kříž (Kloz, Pajič), 18. Alinč (Zeman, Pazourek), 30. Alinč (Pazourek), 42. R. Pšurný (Zeman, Klobouček), 46. Pajič (TS), 54. Hovorka (Alinč, Zeman), 58. Pajič (Klobouček, Pazourek) - 28. Noga (Vosátko, Barus). Rozhodčí: Florian – Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 6:4, navíc Zukal (SUM) TS. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2150. Střely na branku: 51:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Dragoun, Mikulík, Heřman – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Kloz – M. Pšurný, P. Kříž, R. Pšurný.

DRACI PARS ŠUMPERK: Vojtek – Rimmel, Novajovský, Sedlák, Rangl, Ondráček, Vosátko, Zukal – Steber, Barus, Hašek – Noga, Hulva, Antonovič – Meluzín, Ostřížek, Vymazal – Pekr, Orsava.

Komentář

První střelu na bránu vyslal od modré Němeček, nebezpečnější byl ale Heřmanův průnik, byť chybělo přesné zakončení. Oba týmy se rychle rozehřály, domácí mohl posunout do vedení Hovorka, když proplul brankovištěm a v pádu směroval puk do vyprázdněné branky, nakonec ovšem trefil tyč. Blýskalo se i na druhé straně, Orsava dostal příhru v nájezdu dva na jednoho, Orct se stihl přesunout. Ústečtí přešli do tlaku, ale jejich akce končili na šumperské obraně v čele s gólmanem Vojtkem. Přesilovka tempu příliš nepomohla, Lvi nezaznamenali výraznější šanci. Netrvalo dlouho a vývoj utkání se změnil. To když se v útoku osvědčila spolupráce bratrů Pšurných, Roman dostal puk od mantinelu před branku, kde se ho ujal Michal a vtěsnal ho mezi tyčku a tělo brankáře – 1:0. Neuplynuly ani dvě minuty a Lvi jásali podruhé, došlo k tomu po podobné situaci, ale tentokrát byl v roli střelce Ondřej Kříž, z mezikruží vymetl pravý růžek – 2:0. Nikdo by se nemohl divit, kdyby z následující akce přidali domácí další zářez. Mikulík posunul puk na najíždějícího Dragouna. Proti němu zasáhl Vojtek, ale puk se odrazil k Němečkovi, ústecký bek jej netrefil tak, jak si přál, puk do stě nedoplachtil. Naneštěstí pro Šumperk třetina ještě neskončila. Třetí branka domácích padla po buly, kdy Zeman střílel od modré čáry a Jan Alinč tečoval těsně před Vojtkem.

V úvodu druhého dějství se oba týmy blýskly pěknými přechody do útoku a dostávaly se do slibných střeleckých pozic, jejich pokusy však většinou ztroskotaly na bránících hráčích, ojediněle si na kotouč sáhli i brankáři. Šumperští získali první početní výhodu a v jejím začátku si rozhodně nevedli špatně. Od modré pálil Barus, před Orctem propukl boj o puk, který domácí brankář neudržel ve své výstroji, kotouč se vrátil k modré čáře a do zmatků před lví klecí tvrdě vypálil Zukal. Už v plném počtu předvedl dobrou bruslařskou formu Vymazal, ani jeho únik však nebyl úspěšný. A na druhou stranu. Pavel Kříž vypíchl puk v obranném pásmu, dojel ho jako první a od mantinelu ho naservíroval před bránu, kam najížděl Michal Pšurný. Vojtek si vše ohlídal. Tak zapršelo na druhé straně. Domácí gólman nemohl vidět puk, jenž na branku vyslal Jiří Noga. Nebyla to sice nejlepší šance Šumperka, ale přesto přinesla snížení na 3:1. Lvi ovšem neponechali nic náhodě. Odpověď na obdržený gól přinesl Pazourek, jenž obkroužil brankoviště a v pádu střílel, odražený puk šel přímo na hokejku Alinče a ten ho dokázal zvednout, aby přehodil ležícího Vojtka – 4:1. Domácí se dostali do nebývalé pohody, což dokázal Mikulík svým nájezdem v oslabení, zamíchání pukem strážce šumperské svatyně nezmátlo a pohlídal si prostor po své pravačce. Hra navzdory náskoku Lvů neztratila na zajímavosti, nikdo by se nedivil, kdyby přibyly další góly, žel domácí se snažili své akce příliš vyšperkovat a hostům chyběla přesnost.

Lvi dohrávali na začátku posledního dějství přesilovku, což jim umožnilo okamžitě si vytvořit tlak. Sotva se hosté ocitli v plném počtu, museli popáté lovit puk ze své sítě. Úžasný přehled prokázal Zeman, když přes šířku kluziště namazal Romanu Pšurnému, jemuž stačilo puk z první trefit tak, aby zaplul do odkryté branky. Podařilo se – 5:1. Rok Pajič se dostal do úniku v oslabení, v poslední chvíli ho nedovoleně zastavil Zukal. Rozhodčí nařídil trestné střílení. Postavil se k němu přímo faulovaný, najel si zprava, objížděl gólmana, puk si ale zastavil, aby ho jednoruč poslal do protipohybu gólmana – 6:1. Ani na moment se nikdo neodhodlal ustoupit od útočného hokeje, jenž se stal ozdobou zápasu. Dragoun si to prosvištěl přes celé kluziště, aby nakonec ztroskotal na Vojtkovi. Ve výborné pozici mezi kruhy se blýskl Roman Pšurný, poslal však puk příliš vysoko. Šumperk v podstatě doplácel na to, že musel hrát dopředu. Lvi útoky hostí pokrývali a vraceli jim je v mnohem nebezpečnější variantě. Když domácí využili přesilovou hru, nechybělo jejich fanouškům k radosti už vůbec nic. Do listiny střelců se po několika slibných pokusech zapsal Marek Hovorka, jehož nízká střela mířila k pravé tyči – 7:1. I přes neutěšený stav hosté sympaticky nevěšeli hlavu, v dobré příležitosti dorážel před Orctem Hašek, puk byl nakonec uklizen do bezpečí. Poslední hřebíček zatloukl do šumperské rakve Pajič. Převzal totiž přihrávku za obranu, nabruslil několik metrů do útočného pásma a tvrdě nápřahem vypálil do levého růžku – 8:1.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže