Ú s t í n/L. - V 16. kole první hokejové ligy zavítali na ústecký led hokejisté z Berouna. V úvodní třetině viděli diváci celkem tři góly - nejprve se Ústečtí dostali do vedení, ale hosté dvěma rychlými góly otočili vývoj zápasu. Tím byla střelecká aktivita berounských hokejistů vyčerpána. V prostředním dějství rozstříleli domácí soupeře poměrem 4:0 a strhli tak vedení na svou stranu. V záverečné části přidali Lvi šestý gól, když Roman Pšurný zpečetil hattrick.
so 31. 10. 2009
Medvědi Beroun 1933
6:2 1:2, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Janků (Kloz), 28. Pšurný R., 31. Kříž O. (Pojkar, Němeček), 33. Pšurný M. (Pšurný R., Zeman), 39. Pšurný R. (Pšurný M., Mikulík), 47. Pšurný R. (Mikulík, Pšurný M.) – 10. Pavel (Nedvěd, Šinágl), 12. Vlček (Cunik, Nedvěd). Rozhodčí: Jílek – Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 2739. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Pojkar, Kříž O., Zeman, Kubát, Sklenička, Vobořil, Gýna - Kloz, Mikulík, Alinč, Mrázek, Pajič, Šaffer, Janků, Pšurný M., Hovorka, Dragoun, Kříž P., Pšurný R.

Medvědi Beroun 1933: Přikryl (41. Štelmach) - Nedvěd, Cunik, Malý, Bolf, Vojta, Braniš, Vošmik - Rudovský, Kupec, Vlček, Mrňa, Karpov, Švagrovský, Tvrzník, Šinágl, Pavel, Krätzer.

Již v devatenácté vteřině byl domácí Orct prověřen hostujícím útočníkem a z následné chybné protiakce získalo Ústí první přesilovou hru. V té se domácí ujali ihned svých pozic a po Klozově přihrávce vystřelil na hostujícího brankáře Zeman. Přikryl střelu ale chytil. V závěru přesilovky vypálil Sklenička od modré, střela brankáře přeskočila a ocitla se těsně před brankou. Touš se ihned pokusil Mikulík do branky tečovat, ale branku minul, což se mu povedlo o pár vteřin později znova, když z metru minul prázdnou branku. Hra nabírala vysoké tempo. Aktivnější bylo mužstvo domácích, které zavřelo hosty v jejich obranném pásmu. Hosté naopak mohli celou dobu děkovat brankáři Přikrylovi za jeho skvělé zákroky, díky nimž se domácí ještě nedostali do vedení. To se ale změnilo v polovině deváté minuty, ve které po rotaci přihrávek v rohu kluziště přihrál Kloz zpoza branky na najíždějícího Pavla Janků, jenž se již nemýlil – 1:0. Za necelou minutu došlo k další změně skóre, k vyrovnání. Nahození Nedvěda domácí brankář vyrazil před sebe, na což okamžitě zareagoval dojíždějící Michal Pavel - 1:1. Po vyrovnávací brance se hostům naskytla příležitost změnit stav skóre v jejich první přesilové hře. A tu také využili. Orct udělal stejnou chybu jako při prvním gólu. Opět střelu vyrazil do nebezpečné pozice před sebe, odkud mezi brankářovy nohy dorazil puk Ladislav Vlček - 1:2. Ve druhé půlce první třetiny nabrala hra opravdu vysokých obrátek. Obě mužstva rychle bruslila a snažila se pálit ze všech možných pozic. Ve vlastním oslabení vyzkoušel Zeman pozornost Přikryla náznakem střely a následnou tvrdou střelou od modré. Přikryl opět ukázal svůj brankářský um a střelu bez problémů zachytil. Ve zbytku třetiny si už ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnější akci a hra se přelévala z jedné strany na druhou.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Domácí vůbec nepustili do útočné třetiny. Do dvojité šance se dostal hostující Karpov. Domácí gólman puk opět vyrazil před sebe, ale berounský útočník v dorážce nedokázal puk nad Orcta zvednout. Domácí se dopouštěli mnoha hrubých chyb, a to buď pomalým bruslením, nebo nepřesnými přihrávkami, z čehož Beroun vytěžil pár šancí. Po ubráněném oslabení se domácí nastěhovali před soupeřovu branku. Puk byl na holi berounského obránce, kterému jej vzal Roman Pšurný a střelou z otočky překonal Přikryla – 2:2. Ve vlastním oslabení se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak ve veliké šanci branku netrefili. To, co se nepodařilo hostům, se podařilo domácím. V přesilové hře přihrál Pojkar připravenému Ondřeji Křížovi, který přímo prostřelil Přikryla – 3:2. Domácí se opět ujali vedení a získali novou sílu, kterou využili k dalšímu navýšení skóre. Bratr aktéra druhého domácího gólu Michal Pšurný získal po vyražené střele Gýny puk od bratra Romana a vystřelil do odkryté branky – 4:2. Po neuspořádané hře obou celků se do šance dostali hosté. Prosté nadhození puku před domácí branku nadělalo strážci domácí branky velké starosti. Naštěstí pro Lvy puk ovládl a ke změně skóre nedošlo. Minutu před koncem druhé třetiny se prosadila akce „já na bráchu, brácha na mě“. Přihrávku Michala Pšurného zachytil bratr Roman Pšurný, který Přikryla prostřelil mezi nohy – 5:2. Tím druhá třetina, která se vyznačovala úvodním tlakem hostujícího celku, jehož obranná hra se rozpadla po obdržení vyrovnávající branky a v níž se předvedla skvělými výkony bratrská dvojice Pšurných, skončila.

O druhé přestávce došlo v brance hostů ke změně brankáře. Po pěti inkasovaných gólech byl Petr Přikryl vystřídán Antonínem Štelmachem. Prvních několik minut byla hra velmi vlažná. Domácí hráli obrannou hru, kdežto hosté se vehementně pokoušeli dostat do útočného pásma. V brejkové situaci se ocitli domácí a dostali se do přečíslení tři na jednoho. Chybná přihrávka a špatně mířená střela tuto šanci eliminovala. Ale už o malou chvíli později se opět z gólu a zároveň hattricku radoval Roman Pšurný. Jeho přihrávku před bránu si do vlastní branky srazil berounský obránce – 6:2. Medvědům tento gól ubral ještě víc naděje a dopouštěli se dalších chyb. Puku se tak ujal Mikulík, který jel naprosto sám na branku. Zezadu jej doháněl Vošmik, který Mikulíka zahákoval. Rozhodčí situaci nevyhodnotil na trestné střílení, a tak si domácí alespoň zahráli další přesilovku. V té si domácí vytvořili jen pár šancí, ale kvalitní obranná hra domácích je do větší gólové šance nepustila. To samé se vzápětí konalo i na druhé straně. V závěrečných minutách dostali hosté šanci v podobě přesilové hry, během které nepustili domácí z obranné třetiny, vyjma jedinečné šance Hovorky, který sám jel na bránu, ale škobrtl o vydřený led a zbrkle se rozhodl vystřelit na branku, kterou minul. Utkání tak vítězně skončilo pro domácí Lvy.

Karel Najman, HC Berounští Medvědi: V první třetině hráči splnili dané pokyny. Domácím jsme nedali moc prostoru. Samozřejmě jsme měli i štěstí. Slovan měl několik nebezpečných akcí. Ale vstřelili jsme branky ze dvou povedených brejků. To bylo rozhodující. Ve druhé třetině jsme naopak postrádali pohyb a hlavně hráči zkoušeli věci navíc. Ztratila se herní disciplína. To byl kámen úrazu. Ústí je kvalitní tým, bylo jasné, že toho využijí. Utkání z našeho pohledu až drasticky otočili. Do třetí třetiny jsme poslali na led gólmana Štelmacha. Je mladý a má pro něj velký význam každá minuta, kterou na ledě stráví. Přikryl za inkasované góly nemohl. Nemělo cenu ho v utkání dále trápit.