Další tři body za výhru v řádné hrací době přivážejí Ústečtí Lvi z dalekého Šumperka. Ten nedostal takovou nadílku gólů jako v posledním vzájemném duelu jen díky skvěle chytajícímu Alexandru Hylákovi. Jeho výkon však k bodům nestačil. Ústečtí ovládli jen první dvě třetiny po kterých vedli 3:0 zásluhou Ondřeje Kříže, Jana Kloboučka a Pavla Janků. Šumperk se prosadil jen ve třetí periodě. Nejdříve totiž snížil Patrik Rimmel a pak Ondřej Švaňhal. V závěru mohli ústečtí hráči děkovat správně umístěné tyčce Orctovy branky, do které se v poslední minutě a ve velkém šumperském náporu trefil jeden z domácích hráčů. Naštěstí pro hosty se nikdo ze šumperských hráčů netrefil a tak díky zvládnutému dramatu v posledních minutách utkání prodlužují svou sérii vyhraných zápasů na dvanáct.
po 23. 11. 2009
DRACI PARS ŠUMPERK
Ústecký Slovan s.r.o.
2:3 0:1, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 45. Rimmel (Podešva, Antonovič), 59. Švaňhal (Sedlák, Hašek) - 12. Kříž (Šagát, Pajič), 27 Klobouček, 34. Janků (Pojkar, Němeček). Rozhodčí: Blecha - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 950. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

DRACI PARS ŠUMPERK: Hylák (Daneček L.) – Chatrných, Ondráček, Sedlák T. , Novajovský, Rimmel, Zukal, Novotný, Kaďorek – Antonovič, Švaňhal, Hašek – Sedlák Z. , Hulva, Orsava - Meluzín, Podešva, Daneček J. - Hrňa, Janečka, Noga

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Fiala) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Sklenička, Gýna, Vobořil - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Hanzl, Kloz - Šagát, Pajič, Heřman - Pšurný M. , Havlíček, Dragoun

Komentář

Domácí sice vyhráli úvodní bully zápasu a byli v této statistice po celé utkání podstatně úspěšnější než lídr soutěže, herně však byli lepší hosté. Již v úvodní minutě zazvonila tyč Hylákovy branky, další střelecký pokus pak vyslal na šumperského brankáře i Pojkar. Ve třetí minutě prokázal svou šikovnost Havlíček, který se obtočil kolem branky, ale na Hyláka si nepřišel. V šesté minutě znovu zazvonila tyč domácí klece, tentokrát ale jen vnější po ráně Hovorky. V sedmé minutě dostali Draci první příležitost také hrozit i před Zdeňkem Orctem, když na trestnou lavici zamířil Sklenička. Jenže během početní výhody si domácí nevytvořili sebemenší náznak šance a z jejich hry byl jasně patrný až přílišný respekt k soupeři. Hylák pak pokryl několik šancí hostů z bezprostřední blízkosti, aby následně kapituloval při střele od modré čáry. Rána Ondřeje Kříže doplachtila přes klubko těl až do sítě. O chvíli později musel na trestnou lavici Ondráček a hosté mohli navýšit svůj náskok. Jenže Ústí nad Labem svoji územní převahu zužitkovat nedokázalo. Ke gólu daleko pak neměli domácí, když Orct v pozici ležícího brankáře čelil hned několika střelám, které ze skrumáže v brankovišti zamířily ve směru branky, jenže ani Hulva a ani jeho spoluhráči nedokázali srovnat.

Ve druhé třetině domácí mírně zvedli hlavu a nebyli již tak ustrašeným celkem, branky se však nedočkali. V přesilovce při vyloučení Zemana pálil tvrdě od modré Zukal, jeho pokus Orct vyrazil s problémy mimo. Pak si ale vzali slovo opět Ústečtí a ve 27. minutě se dočkali druhé branky. Jan Klobouček naskočil na led přesně ve chvíli, kdy se kotouč mířící na unikajícího šumperského hokejistu zastavil o brusle hlavního rozhodčího. Zadák Lvů se pak s ničím nerozpakoval, ihned najel do pásma, napřáhl a tvrdou bombou k tyčce zvýšil náskok Ústí. Ti touto trefou opět srazili aktivitu Draků a sami převzali iniciativu. Jenže Hylák často pochytal obrovské příležitosti domácích a Orct na druhé straně s minimem domácích pokusů neměl problémy. Až když se Šumperk opět zvedal a začal zatápět ústecké obraně, přišla další rána do jejich zátylku. Trestuhodně osamocený zůstal Pavel Janků na modré čáře a tento zkušený mazák švihem zápěstím propasíroval kotouč mezi Hylákovými betony. Za vedení 3:0 si hosté znovu osvojili hru v útočném pásmu a Drakům se zřídka dařilo dostat se před Orcta. Lvi navíc hráli přesilovku, další gól však již nepřidali. Snížit naopak mohl Hulva, který dostal přihrávku do brejku, ale sám proti Orctovi neuspěl. Kličku do forhendu dotáhl ke střele, ale zkušený brankář si prostor u tyče dostatečně pohlídal.

Lvi tak po dvou třetinách jasně ovládali vývoj zápasu a v poklidu hlídali své vedení. Jejich klid však doznal v poslední třetině pořádných trhlin. Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky pálil Hulva, chvíli po něm Zdeněk Sedlák. Zdálo se tak, že Šumperk rozhodně zápas nevzdal a to se také potvrdilo. Draci dostali všanc výhodu pěti proti třem, kterou zužitkovali díky Rimmelově trefě. Probuzení domácí ještě v následné výhodě jednoho muže v poli několikrát provětrali Orcta, ten ale odolal. Rozhodnout mohli naopak hosté, ale Hylák vytáhl ze svého repertoáru úžasný zákrok. Na konci 46. minuty pokryl rozštěpem únik dvou ústeckých hráčů. Dvakrát pak zkoušel projít až před Orcta Antonovič, v ani jednom případě jeho snaha efekt nepřinesla. V 54. minutě mířil kotouč Pajiče před branku Hyláka osamocenému spoluhráči, souhru ale překazil obětavým skokem Novotný a Šumperk začal postupně ze své rostoucí bojovnosti těžit i ofenzivní akce. V jedné z nich se octl Noga, jeho ránu však pokryl Orct do lapačky. Ani Meluzínův pokus neskončil brankou a tak uspokojení hostů potrestal v 59. minutě Švaňhal. Ten se objevil ve správný čas na správném místě a odražené nahození Tomáše Sedláka poslal nekompromisně do sítě. Hosté si tak sami zápas zkomplikovali a Šumperk jim mohl sebrat výhru. Martin Podešva však z levého křídla zamířil pouze do břevno a Lvi tak se štěstím uhájili výhru 3:2.

Ohlasy trenérů

Svatopluk Číhal, Salith Šumperk:"Vstoupili jsme do utkání hodně bojácně. Mysleli jsme si, že Ústí přijede a bude to jednoznačný. Začali jsme na čtyři pětky, ale nebylo to tím, že bychom se nedostali do tempa. Prostě jsme si nevěřili. Svým způsobem jsme nabídli soupeřům tři góly a bohužel za jednu třetinu se Ústí porazit nedá."
Petr Rosol, HC Slovan Ústečtí Lvi:"Dvě třetiny jsem to viděl dobře. Měli jsme jasně navrh a domácí byli jaksi zakřiknutí. Bohužel poslední třetinu jsme zase podcenili, jako už je naše tradice. A málem se nám to vymstilo. Od domácích jsme čekali víc, byli takový mdlí. Ale v poslední třetině na nás trochu vlítli, ale bylo to z části i naší vinou."
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže