Ú s t í n/L. - V nejsilnější možné sestavě nastoupil Havířov do utkání proti Ústeckým Lvům. Hráči Panterů přistoupili totiž na splátkový kalendář a již nestávkovali, jako tomu bylo s domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (0:5). A právě Panteři se dostali jako první do vedení zásluhou využití dvojnásobné přesilovky. Do konce první třetiny ale v přesilové hře vyrovnal Roman Němeček. Stejný hráč si připsal vítězný gól, který padl pár minut před koncem utkání. Němeček má střeleckou formu, protože poslední dva zápasy sám rozhodl a vstřelil v nich dohromady tři góly. Domácímu Havířovu utnul všechny naděje minutu a půl před závěrečnou sirénou Jan Heřman, jenž dorážel vyražený puk za Čechova záda a stanovil tak konečné skóre na 1:3 z pohledu domácích.
so 5. 12. 2009, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
1:3 1:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Piecha (Smejkal, Šafařík) - 18. Němeček (Alinč), 58 Němeček (Janků, Alinč), 59. Heřman (Šagát, Pajič). Rozhodčí: Lacina - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 550. Střely na branku: 18:48. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

AZ Heimstaden Havířov: Čech - Klimeš, Zientek, Šafařík, Štefanka, Rusnák, Peštuka, Krisl, Rangl - Haas, Smejkal, Szturc - Piecha, Červenka, Říčka - Seman, Sikora, Fořt, Zeliska

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička, Janků, Alinč - Pazourek, Hovorka, Hanzl - Dragoun, Šagát, Pajič, Heřman - Pšurný M., Kloz, Pšurný R.

Ani jedno mužstvo nechtělo jako první udělat chybu a tak diváci viděli z počátku oboustranně opatrný hokej. Přesto měli o trochu více ze hry hosté. Ve 3. minutě se dostal Michal Pšurný do přečíslení, ale jeho dělovku brankář Čech chytil. Domácí gólman byl i nadále pevnou hradbou proti nebezpečným pokusům ústeckého týmu. Chytil pokusy Dragouna, Janků a Kříže, který byl v dosavadní asi největší šanci zápasu. Domácí tak nebezpeční nebyli, ale šance Haase v 11. minutě taky patřila k těm nadějným. Ve 12. minutě fauloval soupeře ústecký forvard Dragoun a vydobyl si tím titul prvního vyloučeného zápasu. A jelikož po půlminutě vyhodil ústecký útočník Heřman kotouč mimo ledovou plochu, hráli Panteři dvojnásobnou přesilovku (letící puk zasáhl přímo do hlavy kustoda domácích Foukala, jenž byl silně otřesen odnesen na ošetřovnu, naštěstí je v pořádku, probral se a dva stehy tržnou ránu spravily). A s dvojnásobným přečíslením si skvěle poradil Piecha, který stál v pravý čas na pravém místě. Smejkalovu střelu ještě ve 13. minutě Orct vyrazil, na jeho dorážku už byl krátký - 1:0. Klasická přesilovka už domácím moc nešla, hosté se při ní bez problémů ubránili. V 17. minutě se nechal vyloučit havířovský útočník Haas a tuto nabídnutou početní výhodu po necelé minutě dokázal Roman Němeček využít. Dostal přesnou přihrávku před brankoviště od Alinče a proti Čechovi nezaváhal - 1:1. Hosty tato branka posadila do sedla a postupně zasypali domácího brankáře do první přestávky sprškou střel. Ten ale pokusy Hanzla, Vobořila i Romana Pšurného za svá záda nepustil a hráči tak odešli do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek druhé části přinesl vyloučení na obou stranách, za vzájemné fauly byli z ledu vykázání hostující Janků a domácí Fořt. Více prostoru na ledě svědčilo Panterům, zejména aktivnímu Sturcovi, který několikrát hostující obraně zatopil. Ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky nedošlo ani na jedné straně. To se málem stalo ve 25. minutě, kdy osamoceně ujíždějícímu Szturcovi evidentně padl pod nohy hostující hráč, ale sudí k nelibosti diváků nereagoval. Pak se hrál svižný útočný hokej, brankáři se poradili se střelami Klimeše a Rangla na straně jedné a Pojkara s Šagátem na straně druhé. Po chybě v ústecké rozehrávce dorážel ve 34. minutě v Orctově brankovišti Piecha, ale gólman Lvů si svůj prostor pohlídal. Stejně jako při další Piechově šanci, kdy havířovský střelec ve 35. minutě znovu neuspěl. Na druhé straně se vyznamenal brankář Čech, když postupně zneškodnil velké příležitosti Michala Pšurného a Alinče. Dvě minuty před přestávkou mohl zajistit Lvům vedení Pazourek, ale Čech si s jeho nepřesným pokusem znovu poradil. Patnáct vteřin před přestávkou měli hosté ještě jednu velkou příležitost, ale R. Pšurný zamířil přímo do Čechovy masky, což nemohlo skončit jinak než přerušenou hrou. Hosté měli v této třetině více ze hry, byli aktivnější, ale domácí hrozili rychlými brejky. A jelikož oba brankáři pracovali bezchybně, stav se po druhých dvacet minut nezměnil.

Hlavní sudí hned po čtyřiceti vteřinách hry musel zapískat, jeden z čárových zůstal po srážce s ústeckým hráčem totiž ležet na ledě. Naštěstí to nebylo nic vážného a hra vzápětí pokračovala. Ve 42. minutě ujel po levém křídle Haas a byl Dragounem nedovoleně zastaven. S přesilovkou si ovšem domácí moc dobře neporadili. Vůbec totiž Orcta ve Lví kleci neohrozili. Čech už při plném počtu hráčů parádně do lapačky schoval kotouč při nepříjemné teči Pajiče ve 45. minutě z bezprostřední blízkosti. Pak si našlápnul dnes velmi dobře hrající Szturc, ale obránce Ústí Němeček ho podrazil. Následná přesilovka znovu Panterům hrubě nevyšla. Už v pěti na obou stranách brankář Čech excelentním zákrokem podržel šance na dobrý výsledek, když zmařil jasnou gólovku Pajiče. V dobré šanci se pak na druhé straně ocitl domácí Červenka. V 55. minutě znovu nepřesný rozhodčí vyloučil za vysokou hůl havířovského Zelisku. Panteři oslabení ubránili, ale po naskočení potrestaného hráče na led ještě nestačili vystřídat, čehož dokázal zkušený soupeř využít. Střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě Roman Němeček - 1:2. A Lvi vzápětí přidali třetí branku, kdy se z velkého úhlu trefil-netrefil Jan Heřman . Puk dostal do havířovské sítě mezi betony a levou Čechovou tyčkou ani nevěděl jak. - 1:3. Na jakýkoli zvrat v zápase už neměli havířovští hráči čas a ni sílu.

Pavel Hinner, trenér HC Havířov Panthers:"Po rozpačitém začátku, který pramenil z celého hektického týdne, jsme se pomalu oklepávali. Podařilo se nám využít přesilovku a pak jsem doufal, že ta deka, která je na hráčích, spadne. Bohužel se tak nestalo a za chvíli jsme dostali gól na 1:1. Druhou třetinu jsme díky vynikajícímu Čechovi přečkali. A ve třetí třetině se už hrála opatrná hra. A jen díky nesmyslnému faulu Zelisky a po jeho návratu na led a jeho hrubé chybě jsme inkasovali na 1:2. Tím bylo utkání rozhodnuto."