Ú s t í n/L. - Odveta za prohru v Chomutově vyšla juniorům ústeckého Slovanu na výbornou. Skóre rovnoměrně narůstalo až se zastavilo na 6:0. Následné polevení ze strany domácích dalo šanci hostům zkazit Petráskovi první nulu v sezóně.
po 5. 10. 2009
Piráti Chomutov
6:1 2:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Chládek (Pořický), 18. Šrámek (Havlíček, Hanzl), 27. Havlíček (Hříbal), 31. Holomek (Humpolíček, Havlíček), 38. Holomek (Žák, Havlíček), 51. Janíček (Hanzl, Havlíček) - 56. Mazanec (Hofmeister, Csanyi). Rozhodčí: Smitka - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 10:7, navíc Holomek (UNL) 10 min. NESP a Žižka (CHM) TS. Využití: 3:1. Diváci: 34. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Hříbal, Zákoutský, Holomek, Grin, Drahorád, Humpolíček, Šulc - Šrámek, Havlíček, Janíček - Šaršok, Hanzl, Žák - Hošek, Chládek, Pořický - Bříza, Řídel, Mach.

Piráti Chomutov: Meravý (41. Matoušek) - Rutta, Žižka, Mazanec, Karlík, Dostál, Pinka, Průcha, Kolčava - Kalinovič, Kůs, Mužík - Milotínský, Hofmeister, Ptáčník - Matějka, Miklovič, Csányi - Wszolek, Mála, Kroupa.

Do utkání vstoupili domácí lépe a už na konci 2. minuty vstřelili branku. Po přiklepnutí Pořického se trefil Chládek. Vzápětí hráli hosté přesilovku, ale domácí se ubránili. V 9. minutě ujel Hanzl, ale před brankou ho fauloval Žižka. Nařízené trestné střílení jel sám postižený, ale brankář Chomutova jeho forhendovou kličku vystihl. Poté se hrál rychlý hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. V 17. minutě hráli domácí přesilovku a přesně po minutě se mohli radovat podruhé. Do černého zamířil po pěkné kombinaci Šrámek.

Výborný hokej pokračoval i po přestávce. Nejprve neproměnili dvě tutovky domácí, vzápětí se z jasné šance netrefili hosté. Ve 27. minutě viděl Hříbal najetého Havlíčka na kruhu, jehož pohotová střela skončila v síti - 3:0. Ve 28. minutě se domácí radovali po čtvrté, ale rozhodčí nemohl branku uznat, neboť byla dosažena rukou. Ve 31. minutě hráli domácí další přesilovku. Holomek nahrával od modré, ale od brusle hráče Chomutova se kotouč odrazil za bezmocného brankáře. Ve 38. minutě napřáhl od modré Holomek a trefil přesně horní protilehlý růžek chomutovské branky - 5:0.

Také třetí třetina začala pěkně zostra. Už po necelých 3 minutách si za vzájemnou potyčku šli zchladit hlavy domácí Drahorád a chomutovský Žižka. Při hře 4 proti 4 bylo více nebezpečno před hostující brankou. Hokejisté Chomutova zahrozili ve 47. minutě při přesilovce, ale nakonec si ji sami faulem zkrátili. V 51. minutě, při přesilovce, poslal Hanzl kotouč před branku na Janíčka, pro kterého nebyl problém z voleje rozvlnit chomutovskou síť pošesté. V 56. minutě proměnili přesilovku i hosté. Vychytanou nulu zkazil Petráskovi Mazanec. Vzápětí hráli hosté další přesilovku, dokonce dvojnásobnou na celé 2 minuty, ale proměnit ji nedokázali.