Ú s t í n/L. - Plzeňští hokejisté po sérii neúspěchů porazili v pondělí Spartu a na ústecký led přijeli v kompletní sestavě i s hráči pravidelně nastupujícími za tým dospělých. Domácí hráči ale drželi se svým soupeřem krok a za předvedený výkon by jim remíza po 60 minutách jistě slušela.
pá 23. 10. 2009
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Škoda Plzeň
3:4 1:0, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 20. Hanzl (Havlíček, Hříbal), 50. Hošek (Žák, Vávra), 53. Hanzl (Havlíček, Šrámek) - 37. Lev (Boháč, Pitule), 44. Kovář (Stránský, Trojan), 46. Pitule (Boháč, Lev), 54. Pitule (Lev). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Hynčica. Vyloučení: 4:6, navíc Hošťálek TS a Trojan (oba PLZ) 10 min. NARZ. Využití: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Holomek, Hříbal, Brož, Zákoutský, Grin, Drahorád, Humpolíček, Jurčák - Šrámek, Havlíček, Hošek - Vávra, Hanzl, Žák - Kentoš, Chládek, Pořický - Bříza, Baránek, Drnec.

HC Škoda Plzeň: Francouz - Hucl, Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman, Boháč - Sedláček, Pitule, Trojan, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Jonák, Stránský, Kovář, Lev.

Komentář

Hosté od začátku utkání udávali jasný tón zápasu, před Pertráskem bylo často horko. Postupem času se osmělili i domácí a předvedli několik výpadů do hájemství Plzně. Ve 13. minutě fauloval Hošťálek unikajícího Baránka a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil kapitán domácích Hanzl, ale Francouz si počkal a nedal mu prostor k zakončení. V 18. minutě trochu zaváhali domácí obránci, ale nakonec se do úniku dostal opět Baránek a po dalším faulu na něj hráli domácí přesilovku. Tu přetavil ve vedoucí branku Slovanu, po geniální přihrávce Havlíčka, Hanzl.

Výborný rychlý hokej pokračoval i po přestávce, hráči obou mužstev se blýskli několika pěknými šancemi. Ve 26. minutě hráli domácí přesilovku, ale plzeňští hokejisté svou svatyni uhájili. Ve 34. minutě Francouz chyboval, ale Chládek netrefil z úhlu zcela volnou branku. Vzápětí se na druhé straně málem prosadili hosté, zabránil jim v tom ale faul domácích. V přesilovce se už hosté radovat mohli, Petrásek měl zakrytý výhled a do černého zamířil přesně Lev. Ve 39. minutě mohli domácí odpovědět, Břízův únik ale Francouz kryl.

Do třetí třetiny vstoupili hosté lépe. Na začátku 44. minuty domácí nepokryli hráče a z dorážky poslal Plzeň do vedení Kovář. O necelé 2 minuty později tečoval za Petráskova záda Boháčovu střelu Pitule - 1:3. V 50. minutě se domácí kontaktním gólem vrátili do zápasu, když do černého zamířil Hošek. V 53. minutě bylo na ledě Zlatopramen arény vyrovnáno. Francouz vyrazil nejprve střelu Šrámka a po něm i Havlíčka, do odkryté branky tak dokepl kotouč až Hanzl. Přestřelka ale pokračovala. Po chybě domácích poslal hosty opět do vedení Pitule. V 56. minutě se v šanci neprosadil Hanzl. Necelé 2 minuty před koncem třetí třetiny hráli domácí přesilovku, navíc umocněnou hrou bez brankáře, ale nic se už nezměnilo.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže