Ú s t í n/L. - Lítý boj do poslední vteřiny, to byl nejjasnější rys utkání 20. kola NOEN extraligy juniorů mezi Ústeckými Lvy a Spartou. Oba týmy, vědomi si důležitosti utkání, vytáhly všechny své trumfy a nastoupily v nejsilnějších sestavách. Hra měla spád a byla plná zvratů a gólů, které zvedaly více než stovku diváků ze sedadel. Šťastnější byli nakonec domácí, pro které získal prémiový bod v samostatných nájezdech kapitán Robin Hanzl.
st 28. 10. 2009
HC Sparta Praha
7:6sn 1:1, 3:3, 2:2 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Havlíček (Hanzl), 32. Havlíček (Hanzl), 33. Bříza (Žák), 33. Hanzl (Holomek), 42. Šrámek (Havlíček, Hanzl), 59. Brož (Havlíček, Hanzl), 65. Hanzl (rozhodující TS) - 9. Kafka (Luňák, Puna), 24. Žovinec (Tůma, Chára), 29. Kafka (Zacpálek), 32. Kafka (Luňák), 45. Kafka (Luňák), 52. Chára (Tůma, Morkes). Rozhodčí: Turčan - Šulo, Šerý. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 111. Střely na branku: 52:42. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4, 5:6, 7:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Humpolíček, Holomek, Brož, Zákoutský, Grin, Drahorád, Jurčák - Baránek, Hanzl, Žák - Šrámek, Havlíček, Bříza - Kentoš, Chládek, Pořický - Drnec, Hošek, Janíček - Místecký.

HC Sparta Praha: Novotný - Kořínek, Veselý, Pohl, Žovinec, Husák, Zacpálek, Přibyl - Merta, Tůma, Puna, Forman, Kafka, Morkes, Chára, Kučera, Žálčík, Luňák, Sovík, Hanták.

Hosté začali zostra a hned se usadili v útočném pásmu, domácím se ale povedl kontr a vynutili si faul. Při přesilovce poslal domácí do vedení Havlíček. Hosté měli snahu okamžitě odpovědět, ale mírně lepší byli i dále domácí. V 9. minutě se Spartě povedlo přečíslení a Kafka prostřelil Petráska - 1:1. Od té doby tahali za delší konec provazu hosté. Postupně se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Horko před jednou i druhou brankou bylo zvláště při přesilovkách.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva o poznání opatrněji. Ve 24. minutě ale dostal příliš volného prostoru před Petráskem Žovinec a střelou z první obrátil stav utkání. Ve 29. minutě hosté uplatnili důraz před brankou, Kafka se nejlépe zorientoval a poslal hosty do dvougólového trháku - 1:3. Velice zle bylo s domácími ve 32. minutě, kdy na 4:1 pro Spartu zvyšoval opět Kafka. Za tři čtvrtě minuty ale přišla minuta snů v podání domácích hráčů, kdy se postupně trefili Havlíček, Bříza a Hanzl a rázem bylo srovnáno - 4:4. Ve 39. minutě si slabší chvilku vybral gólman domácích Petrásek, ale výborným zákrokem své zaváhání ihned napravil.

Do třetí třetiny vstoupili domácí více než dobře. Po necelých dvou minutách převážil skóre na stranu domácích Šrámek - 5:4. Od 44. minuty hráli přesilovku i hosté, když domácí pykali za zdržování hry. Po necelé minutě projel obranným pásmem domácích neudržitelný Kafka a svým čtvrtým gólem v utkání opět vyrovnal - 5:5. V 52. minutě dali domácím hostům jen trochu prostoru a ti ihned tvrdě trestali. Na 6:5 z pohledu Sparty obrátil skóre Chára. Domácí vrhli všechny síly do útoku a sevřeli Spartu v jejím obranném pásmu. Výsledek se dostavil v 59. minutě, kdy vyrovnal Brož - 6:6.

Na začátku prodloužení se hosté provinili faulem a domácím se naskytla výhoda hry 4 proti 3. Prosadit se nedokázali. Drahorád ještě trefil půl minuty před koncem prodloužení tyč sparťanské branky a chvíli po něm selhal v koncovce při přečíslení Havlíček. Utkání tak došlo až do loterie samostatných nájezdů. Jediným úspěšným střelcem byl domácí kapitán Robin Hanzl, který tak stanovil konečný stav utkání na 7:6.