Ú s t í n/L. - Velmi vyhrocené utkání sehrál starší dorost s rivalem z nedalekého Litvínova. Utkání provázela řada ostrých soubojů a k vidění bylo i několik pěstních potyček. Zejména ve třetí třetině rozdal rozhodčí 85 trestých minut. Nejvíce na sebe upozornil kapitán domácích Tomáš Faigl, který si připsal čtyři body za dva góly a dvě nahrávky. Kanonádu, která se zastavila na číslech 7:3, neodvrátila ani výměna litvínovských brankářů.
pá 18. 9. 2009
HC Verva Litvínov
7:3 1:2, 4:1, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Šetka (Keltner, Racek), 26. Kuchyka (Šetka, Bulva), 32. Faigl (Bursa), 36. Faigl (Janča, Novotný), 40. Kuchynka (Faigl, Janča), 46. Bacovský (Tuček), 58. Janča (Faigl, Kuchynka) - 12. Písařík, 15. Malec, 27. Písařík (Bittner). Rozhodčí: Smtka - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 15:14, navíc Šetka (UNL) 10 min. NESP a Šrámek (LIT) TH. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 7:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Bulva, Smetana, Andres, Holeček, Novotný, Jeništa – Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkebus, Janča, Skokan

HC Verva Litvínov: Brýl (od 40. min Nechvátal) – Bittner, Ejem, Kasal, Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Řádek, Jirák – Malec, Růžička, Písařík, Ságer, Průša, Chytrý, Ouřada, Trübenekr, Řehulka, Šrámek, Mareš