P r a h a - Den po těsné výhře nad Slavií zajížděl nemocí zdecimovaný tým Ústeckých Lvů na led Tesla arény k zápasu proti Spartě. Proti kompletnímu týmu celku z Holešovic se ústečtí hráči drželi až do 43. minuty. Na dvě branky Sparty v závěrečné třetině už ale odpovědět nedokázali, a tak odjížděli z Prahy s prázdnou.
so 31. 10. 2009, Tesla Arena
HC Sparta Praha
3:1 0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 23. Soumelidis (Doležal, Hampl), 43. Eis (Sobotka), 52. Doležal (Dvořáček, Brzobohatý) - 33. Krupička (Smetana, Migliavacca). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 44. Střely na branku: 35:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Sparta Praha: Sedláček - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Přibyl, Doležal, Hudec, Matějček, Rybalkin, Soumelidis, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Hampl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Novotný, Procházka, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Keltner, Migliavacca, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Vegner.