Ú s t í n/L. - Přímý souboj o páté místo v tabulce vyzněl ve prospěch Ústeckých Lvíčat. Vítězství je o to sladší, že starší dorost na svém ledě přemohl severočeského rivala z Litvínova. Soupeři sice zbyl zápas k dobru, přesto ho v konečném účtování může jednobranková prohra mrzet. O to více, že v zápase dvakrát vedl a nakonec mu body utekly mezi prsty až v samém závěru utkání.
pá 13. 11. 2009
HC Verva Litvínov
3:2 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Racek (Šetka), 46. Hanzl (Hejl), 59. Smetana (Racek, Burkovec) - 13. Smolka (Švarc), 29. Smolka (Kuriljak, Švarc). Rozhodčí: Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 9:8, navíc Kuriljak (LIT) 10 min. NESP, Nechvátal (LIT) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 75. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres,Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Hanzl, Procházka - Šetka, Migliavacca, Racek - Faigl, Harkabus, Keltner.

HC Verva Litvínov: Nechvátal - Bittner, Fučík, Kasal, Kuriljak, Brettschneider, Ejem - Písařík, Trübenekr, Řehulka - Šrámek, Smolka, Švarc - Ouřada, Komma, Chytrý - Ságer.

První třetina zřejmě byla dnes určena k tomu, aby se hráči dostali do optimálního tempa. Nutno říct, že divák si příliš útočných akcí neužil. Oba týmy se na ledě spíše hledaly, zatímco brankáři se mohli uzívat nudou. Přesto se dvě akce povedly natolik, že po nich museli oba gólmani sahat do sítě pro puk. Nejprve se Litvínovským vydařil přechod do útoku, Švarc nechal puk za sebou, odkud ho pohotově sebral Smolka a střelou z první ho poslal rovnou za Bursova záda. Ústí kontrovalo díky drzosti a hbitosti Racka, jenž si z rohu suverénně vyjel před branku a umístil kotouč přesně do horního růžku. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 1:1.

Druhé dějství už působilo podstatně živějším dojmem i co do počtu střel na branku. Nejprve aktivitu převzali hosté. Švarc se po pohledné kombinaci ocitl sám před brankou a pokusil se usměrnit puk do mezery mezi gólmanovými betony, místa ale nebylo dost. Na druhé straně chtěl Harkabus nabýt Hanzlovi, jenže to by nesměl poslat puk na vzdálenější tyč vzduchem, takto se ho nepodařilo zkrotit. Litvínov tedy odpověděl gólovou situací. Kuriljak střílel od modré, Bursa puk pouze vyrazil, a tak ho mohl Smolka dopravit do odkryté branky. Ústečtí se po zbytek třetiny marně pokoušeli korigovat výsledek.

Lvíčata tak vstupovala do třetí třetiny s jednobrankovou ztrátou. A zpočátku to nevypadalo, že by jim hosté chtěli ponechat jakoukoli šanci něco s tím udělat. Jenže nemohli počítat s tím, že Hejl dokáže nahrát z hloubi obranného pásma na útočnou modrou, kde puk zpracuje Hanzl a zakončí své sólo povedeným blafákem. Domácí jako by ani neztratili nic ze svých sil, vrhali se znovu a znovu do útoku. Samozřejmě že Litvínovští nezůstali pozadu. Oba gólmani však drželi nerozhodný výsledek až do 59. minuty. Tehdy kapituloval Nechvátal. V přesilovkovém závaru před brankou se nejlépe zorientoval Smetana a zarezervoval všechny body pro svůj tým.