Ú s t í n/L. - Po Litvínovu zavítal do Ústí nad Labem další rival, tentokráte z Chomutova. A toto mužstvo s přehledem vyhrálo první třetinu jasně 3:0. Od té následující se postavil do Lví branky Michael Formánek, jenž nahradil Patrika Bursu. A právě díky Formánovi vyhráli druhou třetinu naopak domácí 3:0 a srovnali tím stav na 3:3. Ve třetí třetině už se více bránilo a bylo otázkou jediného gólu, kdo si urve tři body. Nakonec byli šťastnější hosté, kteří v poslední minutě utkání rozhodli. Domácí ale mohou děkovat brankáři Formánkovi, že neprohráli vyšším rozdílem.
so 14. 11. 2009
Piráti Chomutov
3:4 0.3, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Harkabus (Faigl, Burkovec), 30. Kuchynka (Faigl), 33. Šetka (Burkovec) - 12. Hrabák (Motejlek), 15. Vlček (Taraška), 19. Wszolek (Čížek), 59. Novák L. (Hrabák). Rozhodčí: Neumann - Toman, Kilian. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 85. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (od 21. min. Formánek)- Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Fojt, Kuchynka - Hanzl, Keltner, Migliavacca - Šetka, Faigl, Racek - Harkabus

Piráti Chomutov: Matoušek - Kolář, Čížek, Motejlek, Škrdle, Pištora, Tverďák - Hammerbauer, Novák J., Bauer - Lehnert, Taraška, Wszolek - Koluček, Hrabák, Novák L. - Vlček

Již od vhození prvního buly bylo zřejmé, že se bude bojovat o každý puk. Zkraje utkání mnoho šancí nebylo a na první střelu na branku se muselo čekat až do páté minuty. Skóre se měnilo po akci hostů z Chomutova ve druhé polovině první třetiny. Mohl za to Lukáš Hrabák, který vyražený puk umisťoval do klece z nestandardní pozice vleže - 0:1. To byl první krůček k vydařené první třetině hostů. Špatnou přihrávku domácí obrany a následné zmatky před brankou Patrika Bursy totiž využil Ondřej Vlček. Ten po vyražení puku brankářem mířil do horní poloviny klece a nemýlil se - 0:2. Neproduktivní třetinu domácích umocnil další gól chomutovského týmu. V přesilové hře se další vyražený puk od gólmana žlutomodrých dostal do branky díky Martinovi Wszolekovi. Ten obloučkem přehazoval klečícího Bursu - 0:3. Tím skončila první třetina a domácí měli k zisku bodu hodně těžkou a zkomplikovanou cestu.

Ústečtí hráči byli zřejmě o přestávce velmi pokáráni a ve druhém dějství se snažili o nápravu nepříjemného skóre z první třetiny. Pomoci jim k tomu měl i Michael Formánek, který nahradil v brance Patrika Bursu. Největší příležitost měli ústečtí útočníci v přesilové hře zkraje druhé třetiny. Střelu Štěpána Kuchynky z mezikruží,ale vystihl hostující brankář a chytil puk do lapačky. V následující přesilové hře se již mohli radovat. Po sérii přihrávek švihnul hokejkou do puku Tomáš Harkabus a prostřelil klubko hráčů včetně brankáře - 1:3. Domácím jakoby narostli křídla a to bylo klíčem k dalšímu úspěchu. Štěpán Kuchynka již věděl, jak hbitou má chomutovský brankář lapačku a tak hledal skulinku mezi betony. Tudy puk se štěstím prošel - 2:3. Třetí gól padl při úniku tří hráčů na jednoho plus brankáře. Marek Šetka nic nevymýšlel a zkusil střílet sám. Pak už jen mohl sledovat, jak puk leží za brankovou čárou - 3:3. Ohromná radost na domácí straně, protože všechny tyto tři góly padly během pěti minut a srovnali tím stav na 3:3. Dokonce mohli strhnout vedení na svoji stranu při přesilové hře. Vypracovali si dost příležitostí, ale všechny zlikvidoval brankář Chomutova. Pak domácím chybělo i štěstí, protože hostující gólman udělal minelu při vyhození, trefil horní polovinu těla proti němu jedoucího Kuchynky. Od něho se málem puk dostal do odkryté klece. Gravitace byla ale příliš slabá, a tak spadl později, to však bylo již za brankou. Ke konci druhé periody se mohli opět do vedení dostat hosté, ale výborný zákrok holí předvedl Michael Formánek. I díky němu Lvíčata vyhráli druhou třetinu stejným skórem jako hosté první, tedy 3:0 a na ukazateli skóre svítilo 3:3.

V poslední třetině si zahráli další přesilovku hosté, kteří si vypracovali několik příležitostí ke skórování. Domácí obrana měla při ní plno práce, ale všechny šance Chomutova zlikvidovala. Blýskl se i domácí brankář. Na druhé straně se zaskvěl zase naopak chomutovský brankář, jenž vytěsnil špičkou betonu střelu Kuchynky. Oba týmy se chtěly dostat do vedení a tudíž se šance střídaly. Největší šanci měl chomutovský útok, který si vybudoval tlak. Před jedním z chomutovských hráčů se zjevila odkrytá klec. Ten, snad šancí zaskočen, trestuhodně branku přestřelil. Ostatní příležitosti ke skórování zlikvidoval domácí brankář. Kapituloval až v závěru utkání, když nestačil na střelu z mezikruží osamoceného Lukáše Nováka - 3:4. Přecházela tomu velmi špatná přihrávka za brankou domácích. Následně si domácí trenér vyžádal oddechový čas. Při powerplay ústeckých byla jediná velká šance ke srovnání stavu. Domácí hráč ale puk na brankovišti netrefil a promáchnul. Po páteční výhře nad Litvínovem gólem z poslední minuty utkání, končí toto utkání pro ústecký starší dorost také gólem z poslední minuty utkání. S Chomutovem se neloučí jako vítězové, nýbrž jako poraženi a bez bodu.