Ú s t í n/L. - Na ústecký dorost tentokrát stačil jeden protihráč. S trochou nadsázky můžeme říct, že bez Martina Frka by Karlovy Vary dosáhli v Ústí jen na remízu. Ovšem realita vypadala jinak. Hosté nepovolili domácím více než jednu branku, zatímco sám Frk vstřelil čtyři góly - dva při normální hře pět proti pěti, jeden v přesilovce a jeden dokonce v oslabení. Ústečtí tak podlehli Varům 1:5.
út 17. 11. 2009
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary
1:5 0:2, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 46. Šetka (Hanzl, Racek) - 3. Frk, 20. Frk (Kverka), 27. Frk (Urbančok), 36. Frk (Zadražil), 43. Gombár (Novák, Svoboda). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Slovan Ústí nad Labem: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Holeček, Procházka, Novotný, Jeništa, Bulva - Faigl, Kuchynka, Bacovský - Šetka. Migliavacca, Racek - Keltner, Hanzl, Krupička - Fojt

HC Energie Karlovy Vary: Honzík - Matyáš, Hluchý, Konečný, Valeš, Urbančok, Novák, Vilhelm, Gombár - Beran, Vachovec, Kverka - Frk, Zadražil, Tomeček - Svoboda, Kubáč, Táborský - Sýkora, Winkler, Záhora

Komentář

Do zápasu lépe vstoupili hosté. Ještě nedoběhla ani třetí minuta a Karlovy Vary se mohly chlubit jednobrankovým vedením. Prvním střelcem se stal Frk, který přečíslení dva na jednoho řešil sám střelou po ledě. Nutno podotknout, že to rozhodně nebyl jeho poslední zásah v tomto utkání. Lvíčata nezůstala dlouho zaskočená, když ustála Kverkovy kličky a příhru k druhé tyči, kam se včas přesunul gólman, sama se vydala napříč kluzištěm. Migliavacca obkroužil branku a pokusil se překvapit Honzíka, následně ještě dorážel střelu Šetky. Novotný pro změnu pálil od modré i z mezikruží. V této fázi působila hra vyrovnaně. Útoky se přelévaly ze strany na stranu. Bursa si musel poradit se Sýkorovým blafákem, jímž zakončoval samostatný únik. Varští přece jen pečetili svůj náskok gólem do šatny. Frk prošel přes bránícího Burkovce a chladnokrevně poslal puk do horního růžku – 0:2.

V druhé třetině už plně převzali taktovku zápasu hosté. Ústečtí vyslali na branku soupeře pouze pět střel. Vary začaly náporem. Rána Táborského vypadla ústeckému gólmanovi z lapačky a puk se dokutálel vedle tyče, odkud byl odklizen do bezpečí. Beran byl sám před brankou a zkusil Bursu prostřelit mezi rukou a tělem. Za příliš pasivní hru nakonec Ústecké potrestal přesilovkovou trefou opět Frk, tentokrát zakončoval střelou zápěstím, poté co proklouzl do ústeckého pásma po levé straně. Když se Ústečtí dokázali delší dobu držet v útočném pásmu, dělo se tak jen v prostoru okolo mantinelů, odkud dochází k ohrožení branky zřídka. Hostům se naopak dařili přechody do pásma a byli schopní si v klidu přihrát a kombinovat. Zadražilově zakončení přečíslení vystavil stopku Bursa. A přesto se hosté zvládli prosadit ještě jednou. Frk projevil dostatek pohotovosti, aby se ujal puku, o nějž přišel Zadražil, a dopravil jej do sítě sám – 0:4.

Ve třetím dějství se domácí opět poněkud zmátožili, snad si uvědomili, že už toho nemají moc co ztratit. Znovu totiž dostali rychlý gól, tentokráte se konečně za hosty zapsal i jiný střelec. Obránce Gombár se od modré čáry trefil přesně k levé tyči. Na druhé straně se ho pokoušel napodobit Andres, ale puk se zastavil o Honzíkovu hruď. Faigl vyzval k zakončení Procházku, ale ten přestřelil. Čestný zásah si tedy musel připsat až Šetka, jenž propasíroval puk do branky na druhý pokus bekhendem – 1:5. V závěru o sobě dal ještě vědět Kuchynka, nejprve se neujala jeho tvrdá střela z kruhu, posléze neuspěl v samostatném úniku.

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Starší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže