Ú s t í n/L. - Téměř dva měsíce nenašli mladší dorostenci Ústeckých Lvů na vlastním ledě přemožitele a nejinak tomu bylo i ve 20. kole extraligy, kdy přivítali hokejisty Kladna. Hosté se sice ujali vedení, ale domácí vývoj utkání otočili. Na začátku třetí třetiny Kladenští vyrovnali, a protože v základní době už branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm hráli domácí hokejisté nejprve přesilovku a necelou minutu nato dostali ještě výhodu trestného střílení. K tomu se postavil Martin Patzelt a vystřelil pro domácí druhý bod.
čt 17. 12. 2009
Rytíři Kladno
3:2pp 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 31. Harkabus, 35. Hajn (Sýkora), 63. Patzelt - 28. Křepelka (Hložek), 51. Janeček (Novák). Rozhodčí: Barna - Stulák, Hauser. Vyloučení: 4:7, navíc Hierman (KLA) TS [PPN]. Využití: 2:1. Diváci: 20. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Vaněk, Chládek, Chmel, Neumann, Zdvořáček - Hajn, Strnad, Řídel, Jindřich, Vykouk, Patzelt, Sýkora, Andres, Harkabus, Janák.

Rytíři Kladno: Čičmanec - Bunda, Špaček, Hierman, Kehar - Hložek, Slánský, Křepelka, Větrovec, Šmíd, Vimmer, Seidl, Hudec, Novák, Tejnor, Hoffmann, Jirák, Janeček, Šilhavý, Čejka.