L i t v í n o v - Poprvé v sezóně se podařilo ústeckým mladším dorostencům porazit v derby hokejisty Litvínova. Stalo se to na ledě soupeře ve 21. kole extraligy. Ústečtí se už v 6. minutě ujali vedení, ale domácí záhy vyrovnali. Stejný scénář se opakoval o necelých 5 minut později. Na branku Lvíčat ze 13. minuty Litvínovští odpovědět nedokázali a další branky už stříleli pouze hosté. Čistým hattrickem se blýsknul ústecký Milan Janák.
ne 20. 12. 2009, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
2:6 2:3, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 7. Mical (Ernst), 11. Válek (Kokeš) - 6. Vykouk (Řídel, Chovanec), 10. Jindřich (Neumann, Janák), 13. Neumann (Jindřich, Zdvořáček), 21. Janák (Andres), 48. Janák (Andres), 51. Janák (Jindřich). Rozhodčí: Barna - Matějovič, Zítka. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

HC Verva Litvínov: Lukeš - Kokeš, Křepelka, Vostárek, Ernst, Svoboda - Wiedemann, Kučera, Ujfaluši, Kuchař, Šesták, Mical, Kalina, Pospíšil, Stříbrný, Musil, Weitz, Válek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Vaněk, Chládek, Šimanovský, Chmel, Neumann, Zdvořáček - Hajn, Strnad, Řídel, Jindřich, Vykouk, Chovanec, Sýkora, Andres, Janák.