Ú s t í n/L. - Naprosto neuvěřitelný průběh měl zápas předehrávaného 28. kola extraligy mladšího dorostu mezi Ústeckými Lvy a karlovarskou Energií. Hosté, kteří aktuálně okupují druhou příčku tabulky, vstoupili do zápasu výborně a v polovině utkání vedli na ústeckém ledě už 5:0. Domácí hokejisty vrátila do zápasu pětiminutová přesilovka, během které nastříleli tři branky. Když na začátku třetí třetiny snížili na 4:5, schylovalo se k dramatu. Energetici však nic takového nepřipustili a dvě minuty před závěrečným hvizdem definitivně pohřbili naděje domácích na body. V zápase se hattrickem a nahrávkou blýskl obránce Radomír Vaněk a čtyři asistence si připsal Martin Patzelt.
st 20. 1. 2010
HC Energie Karlovy Vary
4:6 0:2, 3:3, 1:1

Branky a nahrávky: 36. Vaněk (Patzelt), 39. Vaněk (Patzelt), 40. Poláček (Vaněk, Patzelt), 46. Vaněk (Patzelt) - 10. Doskočil (Zikmund, Gorčík), 15. Csamango (Zikmund, Priškin), 24. Zikmund (Csamango, Gorčík), 28. Jirušek (Matyáš), 32. Gorčík (Zikmund), 58. Zikmund (Csamango). Rozhodčí: Knapík (Vitík, Hodač). Vyloučení: 10:5, navíc Doskočil 5 min. + OK [ZHK] a Sturma (oba KVA) 10 min. [NARZ]. Využití: 4:2. Diváci: 83. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:5, 4:5, 4:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Baránek, Vaněk, Chládek, Šimanovský, Chmel, Zdvořáček - Strnad, Řídel, Procházka, Jindřich, Vykouk, Vrba, Patzelt, Sýkora, Andres, Janák, Faktor, Poláček.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo - Šafář, Priškin, Doskočil, Sturma, Černý, Veverka, Matyáš - Ziegler, Petrov, Vrána, Krejsa, Gorčík, Zikmund, Jirušek, Csamango, Čápek, Molnár.