L i b e r e c - Se zraněními a nemocí zdecimovanou sestavou cestovali ústečtí junioři v rámci 7. kola nadstavbové části NOEN extraligy juniorů na led libereckých Bílých Tygrů. Trenéři modrožlutých mohli v utkání nasadit pouze 13 hráčů do pole, ale na utkání rozdíl nebyl zprvu znát. Hosté z Ústí totiž už od 7. minuty vedli. Domácím se nakonec povedlo utkání dokonale otočit a hosté už stačili jen snížit na konečných 3:2 z pohledu Tygrů.
so 28. 11. 2009, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
3:2 0:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 29. Maďar (Bartejs), 42. Chlouba (Říha, Mulač), 48. Bulíř (Skalický) - 7. Zákoutský (Drnec), 55. Drnec (Žák, Zákoutský). Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 7:4, navíc Příkazský (LIB) 10 min NESP. Využití: 1:1. Diváci: 121. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Bílí Tygři Liberec: Sklíba (29. Pyrochta) - Šimek, Lacek, Bartejs, Říha, Příkazský, Pulec, Sobotka - Oppelt, Bulíř, Kedršt, Filippi, Skalický, Chlouba, Mulač, Morong, Bittner, Jirků, Maďar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Jurčák, Drahorád, Zákoutský, Holomek, Brož - Hříbal, Kentoš, Pořický, Drnec, Bříza, Žák, Hošek, Vávra.

Od úvodních minut se začal hrát vcelku svižný hokej, v němž diktoval tempo především hostující výběr. První vzruch před libereckou klecí přinesl dravý průnik Kentoše, ten ale ve finálním zakončení branku netrefil. O dost blíže prvnímu úspěšném zásahu byli Lvi o chvilku později, po sérii přihrávek v útočném pásmu pálil z levého kruhu Hošek, jenž svým pokusem pouze rozezvučel břevno Sklíbovy svatyně.

Gólový účet neotevřela ani ústecká akce ze šesté minuty. Vávra a Hošek ujížděli sami na jednoho domácího beka, ovšem druhý jmenovaný narazil při zakončení na pozorného libereckého brankáře. Domácí mladící se do útoku dostávali jen zřídka, pozorně bránící hostující defenzivu přelstil pouze Chlouba, avšak jeho zakončení neznamenalo pro Petráska větší nebezpečí.

Ústecká aktivita přinesla ovoce v sedmé minutě, po souboji v rohu hřiště se zmocnil kotouče Jan Zákoutský, jenž trošku překvapivou ranou z úhlu poslal černou pryž za brankovou čáru - 0:1.

Liberečtí se ze soupeřova tlaku naplno vymanili až ve dvanácté minutě za pomoci přesilové hry. V ní se ocitl v obrovské šanci Pulec, který se objevil s kotoučem na holi před prázdnou klecí, úspěchanou ranou ale trefil pouze tyč. Od tohoto momentu začali přebírat otěže zápasu především domácí, v další šanci se ocitli hned posléze, odvážný průnik Filippiho však skončil pouze v lapačce hostujícího gólmana.

Puk za brankovou čáru nedostal ani pár minut před koncem prvního dějství Mulač, který sám v brankovišti trefil jen Petráskovy betony.

Ve druhé periodě pokračovali Tygři v ofenzivním tažení, únik dva na jednoho zakončoval hned v jednadvacáté minutě Morong, ovšem ani on nedotlačil puk za soupeřova brankáře. Liberecká snaha byla uťata dvojnásobonou početní převahou hostujícího celku, v ní ale Lvi kromě několika tvrdých pokusů od modré čáry nikterak nezahrozili.

Domácí tak po ubráněném oslabení táhli za vyrovnáním, avšak hostující obránci někdy až hodně obětavě padali do libereckých ran. Kýžené branky se domácí dočkali hned posléze, Bartejs pálil od modré čáry a jeho střelu těsně před Petráskem tečoval Patrik Maďar - 1:1. V polovině zápasu také Liberec vystřídal brankáře, mezi tři tyče se postavil Pyrochta.

Ústečtí se ale nechtěli spokojit s vyrovnaným stavem a začali vystrkovat růžky. Po Skalického hrubce ve středním pásmu získal kotouč Pořický a ujížděl sám na bránu, domácí brankář jej však vychytal. V této fázi zápasu se hrál velice pohledný a vyrovnaný hokej, oba celky se střídaly držení kotouče a střelecké aktivitě. V samém závěru druhé části ještě mohli jít hosté do vedení, ale na Kentošův pas nedosáhl před brankovištěm číhající Hříbal. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Třetí dvacetiminutovku zahájilo akvivněji Ústí, ovšem průnik Pořického ani pokus Hoška úspěch neslavil, a tak udeřilo na druhé straně. V přesilové hře zakončil liberecký kolotoč v útočném pásmu přesnou ranou Roman Chlouba, jenž se trefil přesně do horního růžku, Petrásek máchl lapačkou naprázdno - 2:1.

Když poté neuspěl dobře mířeným pokusem hostující Brož, radovalo se znovu liberecké mužstvo. Michal Bulíř získal kotouč ve středu hřiště, prosvištěl s ním až před Petráska, kterého obelstil dokonale provedeným blafákem - 3:1.

V závěrečné desetiminutovce se hostům naskytla možnost početní převahy hned třikrát a jednu z nich také Lvi využili. Z mezikruží mířil přesně Tomáš Drnec - 3:2.

Hostující mladící to ještě v posledních chvílích zkoušeli bez brankáře v šesti, ovšem jediný větší vzruch přinesl pokus Zákoutského, jenž však v dobré palebné pozici netrefil kotouč ideálně. V posledních vteřinkách již drželi Liberečtí černou pryž daleko od svého brankáře. Tři body tak zůstávají pod Ještědem.