Ú s t í n/L. - Neuvěřitelný zápas byl k vidění v úvodním kole "Moravské části" nadstavbové skupiny NOEN extraligy juniorů. Domácí hokejisté, přesto, že svého soupeře z Olomouce jasně přehráli a přestříleli, nedokázali protrhnout střeleckou nemohoucnost a po závěrečné siréně jim mohli zbýt akorát tak oči pro pláč.
pá 11. 12. 2009
HC Olomouc
2:3 1:2, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Brož (Chládek, Šrámek), 53. Vernek (Baránek) - 5. Lehečka (Mareček, Králík), 20. Matoušek (Husák), 40. Mareček (Heža). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 1:5, navíc Pořický (UNL) 5 min. + OK [ZHK] a Chládek (UNL) 10 min. [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 61:17 (21:8, 15:6, 25:3). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Brož, Zákoutský, Holomek, Hříbal, Janíček, Drahorád, Humpolíček - Šrámek, Chládek, Žák - Vernek, Baránek, Pořický - Drnec, Hošek, Místecký - Kentoš, Bříza, Vávra.

HC Olomouc: Kůdela - Pezda, Ustrnul, Kvapil, Jergl, Finkes, Lyzák, Malina, Axman - Heža, Husák, Dopita, Panek, Dostál, Machala, Lehečka, Matoušek, Králík, Mareček, Ogrizek, Konečný.

Výborně vstoupili do zápasu hokejisté domácího Slovanu. Už po 28 vteřinách se bombou od modré trefil Brož. V 5. minutě ale domácí obrana chybovala, Lehečka dostal kotouč mezi kruhy a nikým neatakován nedal Wegertovi šanci - 1:1. Poté hráli domácí několik přesilovek, vytvořili si místy drtivý tlak, brankáře Olomouce ale překonat nedokázali. V 15. minutě, opět po chybě domácích, mohli hosté opět skórovat. Z mezikruží střílel Králík, ale Wegert jeho šanci zlikvidoval. Lehkomyslnost domácích se nemusela vyplatit hned o minutu později. Nájezd Konečného musel hasit Vávra jen za cenu faulu. Půl minuty před koncem úvodního dějství dostal puk do brejku Matoušek a pěknou kličkou poslal hosty do vedení - 1:2.

Druhou třetinu začali domácí tlakem, v koncovce se ale trápili. Postupem času svou hru přizpůsobili soupeři a na ledě toho k vidění mnoho nebylo. Ve 32. minutě projel celým kluzištěm Brož, v koncovce ale úspěšný nebyl. O minutu později narazil na mantinel Pořický Finkese, který se těsně před ním sklonil, a za zásah do hlavy musel pod sprchy. Pětiminutovou přesilovku však hosté nesehráli moc dobře, většinu času se dokonce museli bránit. Ve 39. minutě měl vyrovnání na hokejce pan Drnec, hostující obránce mu ale zablokoval hokejku. Téměř celý zbytek třetiny se odehrál před brankou Olomouce, ale 17 vteřin před koncem druhé třetiny využil v oslabení další chybu domácích Mareček, který prostřelil promrzlého Wegerta.

Tak jak skončila třetina druhá, začala i třetí. Domácí se nastěhovali před Kůdelu a nepustili prakticky hosty z obranného pásma. Na domácích bylo vidět, že je začíná svazovat nervozita a brankář Kůdela je přivádí téměř k šílenství. Ve 49. minutě hosté faulovali, domácí hokejisté roztočili před brankou Olomouce kolotoč, ale bez úspěchu. Domácí brankář Wegert v brance doslova mrznul. První přímou střelu ve třetí třetině zaznamenal až po více než 10 minutách. V 52. minutě vypálil od modré Chládek, ale jeho střela se pouze otřela o tyč. O několik okamžiků později už bylo domácím veseleji. Baránek vyhrál bully a Vernek ranou z první snížil. Vstřelená branka domácím dodala další síly, hosté sotva stačili vyhazovat puky. V 57. se do přečíslení dostali opět hosté, ale nezakončili. Minutu a půl před koncem odvolali domácí brankáře, ale Olomoučtí sprše střel odolali.