O l o m o u c - Los devětatřicátého kola Noen extraligy juniorů poslal mladíky Slovanu na Hanou. Ústí vstoupilo do utkání proti Olomouci skvěle a po dvaceti minutách vedlo 3:0. Jenomže domácí dokázali čtyřmi trefami skóre otočit. Lvy to ale nepoložilo, naopak ve třetím dějství přidali a dvěma góly zařídili druhý obrat v zápase. Z Olomouce si tak nakonec po přestřelce odvezli všechny tři body za vítězství 5:4.
pá 15. 1. 2010, Zimní stadion Olomouc
HC Olomouc
4:5 0:3, 4:0, 0:2

Branky a nahrávky: 22. Rác (Axman, Dopita), 34. Králík (Mareček, Finkes), 35. Dopita (Rác, Kvapil), 38. Heža (Mareček) - 5. Bříza (Zákoutský, Vávra), 16. Baránek (Pořický, Vernek), 16. Vávra (Humpolíček, Kentoš), 49. Hříbal (Drnec), 58. Kentoš (Baránek, Holomek). Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:3, navíc Králík (OLO) 10 min. [NARZ] a Holomek (UNL) TS [HÁK]. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

HC Olomouc: Kůdela - Ustrnul, Kvapil, Jergl, Finkes, Brandýs, Axman - Heža, Dopita, Pánek, Dostál, Husák, Lehečka, Matoušek, Králík, Mareček, Ogrizek, Rác.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoutský, Holomek - Vernek, Kentoš, Pořický, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Hošek, Místecký, Chládek, Vávra.

Ústečtí Lvi vstoupili do utkání v Olomouci nejlépe jak mohli. Vůbec na nich nebylo znát, že absolvovali dlouhou cestu téměř přes celou republiku. Naopak si svou aktivitou hned v úvodním dějství vytvořili tříbrankový náskok. To však ještě netušili, že o něj ve druhé části přijdou.

Na první trefu se čekalo jen do páté minuty. V přesilové hře nabil Zákoutský na modrou Tomáši Břízovi, který prudkou ránou prostřelil gólmana Kůdelu – 0:1. V šestnácté minutě zužitkovali hosté v branku i druhou početní výhodu. Krásnou kombinací zcela vyšachovali obranu Mory a Martin Baránek už jen dorážel do prázdné olomoucké svatyně – 0:2.

Uběhlo několik vteřin a skóre se měnilo potřetí. Příklep Tomáše Vávry téměř od modré čáry proplachtil až do sítě za Kůdelova záda. Domácí strážce kasy se rozhodně musel červenat – 0:3. Do kabin tak Kohouti odcházeli po dvaceti minutách s tříbrankovým mankem a nezdálo se, že by v sobě našli sílu na obrat.

Ovšem hokej nemá logiku. Hned po minutě se útočným pásmem protancoval až do zakončení Roman Rác a jako zkušený matador zvedl puk pod břevno – 1:3. O chvíli později se ten stejný hráč postavil po faulu Holomka k trestnému střílení, ale podruhé recept na gólmana Petráska nenašel. Nicméně ve čtyřiatřicáté minutě se za obranu ústeckých Lvů dostal Lukáš Králík, který zblízka protlačil puk za záda Petráska a drama bylo na světě – 2:3.

Po dalších pár vteřinách se už domácí střídačka radovala z vyrovnání. Po přečíslení dvou a jednoho přihrával Rác zprava k zadní tyči najíždějícímu Jiřímu Dopitovi, pro kterého nebylo problémem zasunout touš do poloprázdné kasy – 3:3. Dvě a půl minuty před druhou sirénou pak dokonala domácí družina obrat. Mareček využil chyby v ústecké rozehrávce, nahrál mezi kruhy Oldřichu Hežovi, který prudkým příklepem vymetl pavučinky z levé šibenice Petráskovy branky – 4:3.

Slovan se však nepoložil, jedenáct minut před koncem se mu podařilo srovnat. Znovu se jednalo o nádhernou trefu do levého horního růžku, mezi tyčemi stál tentokrát Kůdela. Do střely se opřel Ondřej Hříbal – 4:4 . Když už se zdálo, že si soupeři body rozdělí, vyprodukovala obrana Olomouce hrubku, na modré úplně zapomněla na Jozefa Kentoše, který dostal puk, ujel po pravém křídle a střelou po zemi rozhodl – 4:5. Do konce základní hrací doby v tu chvíli chybělo 155 vteřin...

Ústí tak dokonalo druhý obrat v zápase a z Hané si odvezlo všechny body. Svou sérii zápasů bez prohry prodloužilo už na čtyři utkání.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Myslím, že jsme neodehráli zase tak špatné utkání, ovšem utekla nám první třetina, kterou jsme prohráli 0:3. Přesto jsme v ní neproměnili plno šancí, mohlo to vypadat úplně jinak. Druhá třetina vyzněla jasně v náš prospěch. V té poslední potom byli asi o kapánek lepší hosté, ale my jsme se rozhodně měli o ten bod a následně i o ten druhý bonusový porvat.

Vladimír Evan (trenér Ústí nad Labem): V první třetině jsme byli jednoznačně lepší, vyhráli jsme ji 3:0. Do druhé části jsme nastoupili s tím, že se nemůže nic stát. Olomouc toho využila, byla jasně lepší a zaslouženě skóre otočila na 4:3. Třetí třetina byla vyrovnaná, mohlo to dopadnout jakkoliv. Klidně nám mohl soupeř utéct do dvougólového vedení, ale štěstí se přiklonilo k nám. Vyrovnali jsme a potom se nám podařilo vstřelit i vítězný gól.