Ú s t í n/L. - Jeden z nejslabších výkonů sezóny podali junioři Ústeckých Lvů ve 20. kole nadstavbové části NOEN extraligy, když podlehli na domácím ledě Havířovu. Hlavním znakem zápasu byla nedisciplinovanost a z ní pramenící vyloučení a nepřesná koncovka. Panteři trpělivě čekali na chyby domácích a nekompromisně je trestali. Od vyšší prohry své spoluhráče uchránil brankář Jan Wegert, který spolehlivými zákroky ničil šance soupeře.
so 23. 1. 2010
AZ Heimstaden Havířov
2:4 1:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 18. Místecký (Hošek, Havlíček), 59. Baránek (Pořický) - 3. Říčka (Jindřich), 10. Klimša (Říčka), 44. Křivohlávek (Jindřich, Pechanec), 56. Videlka (Křivohlávek). Rozhodčí: Nečas - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:8, navíc Matějček (HAV) 10 min. NESP. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Humpolíček, Holomek, Hříbal, Zákoutský, Janíček, Drahorád - Drnec, Baránek, Pořický - Vernek, Chládek, Žák - Hošek, Havlíček, Místecký - Kentoš, Bříza, Vávra.

AZ Heimstaden Havířov: Beláček - Krause, Duda, Zientek, Hanoušek, Šurin, Marek, Jindřich - Matějček, Pechanec, Bartoš, Matysz, Říčka, Klimša, Haas, Křivohlávek, Videlka, Chaloupka.

Podobně jako v předešlém zápase, i v tom dnešním se nechali domácí brzy vyloučit. V oslabení se ale za hostující obranu dostal Havlíček, avšak Beláček se překvapit nenechal. Nakonec padl gól na druhé straně. Říčka napřáhl z kruhu a tvrdou ranou prostřelil Wegerta - 0:1. V 5. minutě se do šance dostal Baránek, byl faulován a první přesilovku si zahráli také domácí. V 10. minutě hráli hosté další přesilovku a v jejím závěru Klimša s pomocí teče domácího obránce rozvlnil síť za Wegertem podruhé. Vzápětí se domácí nechali opět zbytečně vyloučit, a to hned dvakrát za sebou. Darovali tak soupeři téměř dvouminutovou dvojnásobnou výhodu, ale ten se při ní tentokrát neprosadil. Snížení se domácí dočkali v 18. minutě. Nahození Hoška před branku se odrazilo od Havířovského obránce a Místecký v pádu zamířil přesně - 1:2.

Už ve 2. minutě druhé třetiny měl z mezikruží vyrovnání na holi Vernek. Po chybě havířovského zadáka se k němu dostal kotouč, ale zbrklá střela do brankáře šanci zhatila. Hra se oproti první třetině zrychlila, šance se rodily na obou stranách kluziště. S přibývajícím časem se aktivita přestěhovala na hole domácího týmu a před Beláčkem bylo hodně rušno. Dobrým pohybem si domácí vynutili přesilovou hru. Při ní měli drtivý tlak, ale také dost vychýlenou mušku, a tak se Panteři bez obtíží ubránili. Ve 31. minutě měli početní výhodu hosté a po půlminutě opět dvojnásobnou, ale tentokrát se nedostali ani do žádné vážnější šance. Další výhodu měli hosté ve 35. minutě, ale útočili spíš domácí a hosté faulem počet hráčů na ledě vyrovnali. Až do druhé přestávky byl k vidění rychlý hokej s mnoha nepřesnostmi na obou stranách.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny se do jasné šance dostal Říčka, ale Wegert výborným zákrokem své spoluhráče podržel. Třetí branka v domácí síti přišla ve 44. minutě. Po závaru před Wegertem si na odražený kotouč najel Křivohlávek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:3. Na konci 46. minuty trefil ještě Videlka z brejku tyč! O 2 minuty později hráli domácí další přesilovku, ale koncovka byla víc než žalostná. Snaha o korekci výsledku se ani dále domácím upřít nedala, ale někdy byli až moc důrazní a velice často selhávali v koncovce. V 56. minutě přišla při domácí přesilovce obrovská minela obrany a hosté díky přesné střele Videlky z úhlu poslali Ústecké Lvy definitivně do kolen. Vzápětí, při hře 4 proti 4, se dvakrát vyznamenal Wegert, který si poradil s brejky Panterů. V 59. minutě se v oslabení dostal do brejku Baránek a dal výsledku konečnou podobu.