Ú s t í n/L. - Po nepříliš přesvědčivých výsledcích domácích hokejistů z posledních zápasů přijel na led Ústeckých Lvů čerstvý lídr tabulky skupiny "B" NOEN extraligy juniorů, celek KLH Chomutov. V souboji o první místo tabulky byl k vidění svižný hokej s množstvím šancí. Nad útočníky v zápase vyčnívali oba brankáři, kteří pochytali možné i nemožné. Až do 58. minuty bylo utkání stále otevřené, potom ale hosté inkasovali při hře bez brankáře a odjeli z ústeckého ledu bez bodů.
čt 4. 2. 2010
Piráti Chomutov
3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Vávra (Hošek, Drnec), 38. Havlíček (Šrámek, Drahorád), 58. Žák (Havlíček, Humpolíček) - 22. Csányi (Mazanec, Kůs). Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Drahorád, Humpolíček, Holomek, Hříbal, Janíček, Burkovec, Zákoutský - Šrámek, Havlíček, Žák - Bříza, Chládek, Místecký - Vernek, Baránek, Pořický - Drnec, Hošek, Vávra.

Piráti Chomutov: Hollý - Pinka, Kolčava, Karlík, Mazanec, Průcha - Kůs, Ptáčník, Mála, Matějka, Csányi, Heindl, Zeman, Wszolek, Kerch, Kroupa.

Už po 20 vteřinách nabídli domácí Chomutovu přesilovou hru, ale hosté se k žádné nebezpečnější šanci nedostali. Na konci 3. minuty zahrozili domácí, když blízko gólu byl Drnec. V 5. minutě měl velkou šanci z brejku Místecký, ale pěkný blafák nedokázal přizvednout přes brankářův beton. Vzápětí si zahráli přesilovku i domácí, ale ani oni s ní nenaložili podle svých představ. V 9. minutě vrátil před branku kotouč Hošek, Vávra však v jasné šanci Hollého nepřekonal. Ve 12. minutě se řítil sám na Petráska Matějka, domácí brankář výborným zákrokem své spoluhráče podržel. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě. Drnec vybojoval kotouč, za brankou přihrál Hoškovi, který přesně mezi kruhy našel najetého Vávru - 1:0.

Druhou třetinu začali hosté náporem a po chvíli hráli i přesilovku. Z té ukrojili necelou půlminutu, když přes hráče vystřelil Csányi a podél vyrážky Petráska vyrovnal. Rozepnutý řemínek na helmě, posouzený jako nebezpečná výstroj, tak přišel domácí hodně draho. Výhodu jednoho hráče v poli měli ve 27. minutě také domácí, ale zdálo se, že si s ní nevěděli rady. Útočné pásmo navštívili jen sporadicky. Ve 31. minutě byl faulován ujíždějící Drnec, nakonec ale ve velké šanci brankáře nepřekonal a úspěšný nebyl ani dorážející Vávra. Následná přesilovka Ústeckých jen potvrdila střeleckou mizérii posledních zápasů. Další přesilovku hráli domácí od 34. minuty a i přes drtivý tlak síť za zády Hollého nerozvlnili. Ve 37. minutě hráli domácí téměř minutovou přesilovku 4 proti 3 a vzápětí minutovou dvojnásobnou přesilovku. Po neskutečném závaru před brankou Chomutova se nakonec trefil do téměř odkryté branky Havlíček. Těsně před koncem druhé třetiny si prohodil dva hráče Chomutova Baránek, přihrál před branku Vernekovi, ale ten svoji šanci prováhal.

Už v úvodní minutě třetí třetiny měl vyrovnání na holi Wszolek, ale před brankou mu utekl kotouč. Brzy nato měli hosté výhodu přesilové hry, ale domácí branku téměř neohrozili. Ve 45. minutě se do útočného pásma proháčkoval Pořický, ale výborná lapačka Hollého vystavila jeho pokusu stop. Poté se hrál oboustranně útočný hokej, více práce měl brankář Chomutova. Nebezpečno před Petráskem bylo od 48. minuty, kdy měli hosté výhodu přesilovky. V 52. minutě si Pořický zopakoval nájezd a Hollý výbornou práci lapačkou. V 55. minutě zahrozili opět hosté, domácí se s vypětím všech sil ubránili. Necelé 4 minuty před třetí sirénou si hosté vyžádali oddechový čas a poté odvolali brankáře. V čase 57:15 vyzval Havlíček Žáka, a ten, přestože byl faulován, do prázdné branky upravil na konečných 3:1.