Ú s t í n/L. - V divokou přestřelku ve třetí třetině se změnil zápas, ve kterém až do 45. minuty vstřelila obě mužstva pouze po jediném gólu. Poté padlo během 15 minut devět branek, z toho šest do sítě Liberce. Souboj kočkovitých šelem tak vyzněl výrazně lépe pro Ústecké Lvy. Ti jsou tak na nejlepší cestě do play off, neboť vedou s výrazným náskokem skupinu "B" NOEN extraligy juniorů. Od prvního nepostupujícího je dělí před posledními pěti zápasy 12 bodů. Dalším pozitivem je pak i návrat dlouhodobě zraněných hráčů.
so 20. 2. 2010
Bílí Tygři Liberec
7:4 1:1, 0:0, 6:3

Branky a nahrávky: 17. Janíček (Žák, Hošek), 45. Drnec (Žák, Hošek), 47. Havlíček, Hříbal, Pořický), 50. Drnec (Žák, Hošek), 54. Havlíček (Pořický), 56. Holomek (Havlíček, Humpolíček), 60. Baránek (technický gól) - 12. Jánošík, 50. Šimek (Chlouba, Mulač), 51. Kedršt (Kulda), 57. Bulíř (Říha, Bartejs). Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:5, navíc Drnec (UNL) 10 min. NARZ, Chlouba (LIB) 10 min. NESP, Haken (trenér LIB) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Humpolíček, Holomek, Janíček, Drahorád, Grin, Hříbal - Baránek, Havlíček, Místecký - Drnec, Hošek, Žák - Pořický, Bříza, Pojezný.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek - Niko, Kulda, Šimek, Bartejs, Příkazský, Říha, Šefl, Sobotka - Jánošík, Oppelt, Bulíř, Kedršt, Filippi, Skalický, Chlouba, Mulač, Klíma.

Od úvodního vhazování bylo na ledě k vidění víkendové tempo, které se jen pozvolna zvyšovalo. Nic na tom nezměnila ani přesilovka Tygrů. První vážnější šance přišla až v 9. minutě, Bříza ale neusměrnil kotouč za Jelínkova záda. O 2 minuty později nevyužil přečíslení na druhé straně Oppelt a vzápětí se na druhé straně ze stejné pozice netrefil Havlíček. Otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš" však zafungovalo hned poté. Po chybě obránce si před branku vybruslil Jánošík a střelou do víka poslal hosty do vedení. V 16. minutě mohlo být s domácími ještě hůř, ale jen zazvonila horní tyčka Petráskovy svatyně. Poté Lvi přidali a před libereckou brankou bylo okamžitě dost horko. V 17. minutě zkrátil přesilovku na pouhých 11 vteřin Janíček, který si sjel na vrchol deštníku a bombou od modré vymetl růžek liberecké branky. Brzy nato mohl Janíček z brejku dostat domácí do vedení, ale při bekhendovém pokusu mu sjel kotouč.

Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe hosté a už po necelých 3 minutách bylo před Petráskem hodně horko. Hra postupně nabrala na tempu a šance se rodily i na druhé straně. Ve 28. minutě se domácí dostali do přečíslení, Pořický si však na Jelínka nepřišel. Ve 29. minutě hráli hosté přesilovku, ale Petrásek své spoluhráče podržel. Ve 32. minutě byl u vyložené šance Bříza, svůj pokus z voleje však nenasměroval do branky. Ve 34. minutě sevřeli domácí svého soupeře před jeho brankou a dvě minuty ho nepustili z pásma. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, skórem však nepohnul ve velké šanci ani Místecký. Před koncem třetiny hráli domácí přesilovku. Hosté ale ujeli a Hošek musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Dál se pokračovalo ve čtyřech hráčích na obou stranách až do druhé sirény.

Třetí třetina začala ve čtyřech na obou stranách, a pěkně zostra. Obě mužstva si totiž po chybách soupeře vytvořila několik gólových šancí, brankaři se ale vždy vyznamenali. Doslova přestřelka se strhla od 45. minuty. Nejprve přišla z rohu před branku přesná přihrávka Žáka a Drnec se do odkryté branky nemýlil - 2:1. Během necelých 2 minut vedli domácí už o dvě branky. Střelou zápěstím se z kruhu prosadil Havlíček. Hosté přidali a po chybě domácích snížil brzy Šimek. Lvům však stačilo pouze 20 vteřin a po další střele Drnce byl stav už 4:2. Jenže ústečtí hokejisté se nepoučili, opět nechali Tygry kombinovat před svou brankou a po další půlminutě snížil opět na rozdíl jediné branky Kedršt. Na další branku si Zlatopramen Aréna počkala pouhých 42 vteřin. V oslabení se střelou přes obránce prosadil Havlíček - 5:3. Od 56. minuty hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, vyžádali si oddechový čas a odvolali brankáře. Domácím se přesto i ve třech proti šesti podařilo získat kotouč a Holomek přidal šestou branku Ústeckých Lvů. O půl minuty později se v klasické přesilovce trefil liberecký Bulíř a snížil manko hostí na dvě branky. Minutu před třetí sirénou sáhli hosté opět ke hře bez brankáře. Při ní se do brejku dostal Baránek, který byl faulován. Při ponechané výhodě ještě hosté zalehli kotouč v brankovišti, a tak výrok hlavního sudího zněl "technický gól" a byl připsán právě faulovanému útočníkovi Ústeckých Lvů - 7:4. Po následných protestech z liberecké lavičky si ještě trenér Bílých Tygrů vysloužil osobní trest do konce utkání a musel opustit střídačku.