Č. B u d ě j o v i c e - Zbytečnou porážku s jasně nejslabším týmem české části skupiny "B" NOEN extraligy juniorů utrpěli hokejisté Ústeckých Lvů. Nejprve jim utekl začátek zápasu, když museli dohánět dvougólové manko. To se jim do konce první třetiny podařilo smazat a v polovině utkání se ujali i vedení. Sérií chyb ale dovolili Jihočechům během 17 vteřin otočit skóre a zmar podtrhli neúspěšným trestným střílením před koncem zápasu. V tabulce mají v jejím čele 72 bodů s devítibodovým náskokem na nepostupovou pozici do play off. Do konce základní části jim zbývají odehrát čtyři zápasy.
po 22. 2. 2010
HC Mountfield ČB
Ústecký Slovan s.r.o.
4:3 2:2, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Šaršok (Seidl), 10. Seidl (Semrád), 35. Ježek (Vráblík, Polodna), 35. Babka (Šaršok) - 12. Kuchyňka (Hošek, Humpolíček), 17. Žák (Bříza, Burkovec), 27. Hošek (Burkovec). Rozhodčí: Pešina - Fleigel, Kostka. Vyloučení: 8:10, navíc Humpolíček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:2. Diváků: 100. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

HC Mountfield ČB: Hnízdil - Jank, Vráblík, Klement, Semrád, Jáchym, Makovský - Polodna, Sumerauer, Ježek - Babka, Seidl, Šaršok - Boška, Zvoník, Přibyl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Burkovec, Zákoutský, Grin, Novotný, Holomek - Krupička, Vernek, Janíček, Pořický, Baránek, Bříza, Žák, Hošek, Havlíček, Faigl, Místecký, Kuchyňka.

Komentář

Kdo bude hrát víc jako Ovečkin, ten bude nejlepší. Tohle jako by bylo nepsané heslo, které vyznávala většina hráčů obou mužstev v zápase mezi Českými Budějovicemi a Ústím nad Labem. I proto bylo v zápase vidět mnoho, možná až přespříliš, osobních střetů, dohrávaných soubojů, zbytečných diskuzí i těžkého vstávání brankářů z tlačenic před brankami na obou stranách kluziště.

Zápas byl z obou stran hodně vyhecovaný, ale po vzoru Ovečkina, jak jinak, nepostrádal ani pěkné hokejové momenty. Domácí se rychle dostali do dvoubrankového vedení a úvod zápasu patřil jim. Jenže, jak rychle nabyli, stejně rychle i ztratili a v závěru první části byl stav nerozhodný 2:2. Za srovnáním hostů stála především nedůslednost a laxnost v domácí obraně.

Na začátku druhé třetiny bylo pro domácí ještě hůř. To bylo Ústí mnohem lepší. Lépe bruslilo a domácí hráli trochu s pocitem, že se nemůže nic nestát. Ovšem ono se stalo. Ústí šly docela přesilové hry a jednu z nich se štěstím proměnil hostující Hošek. Pak se hra změnila v sérii osobních soubojů, kdy domácí hráči častěji sledovali soupeře než puk.

Na koně je vrátil celkem náhodný gól, kdy docela z ničeho, využil špatného střídání soupeře Ježek a počkal si na útočné modré. Dostal přihrávku a svůj nájezd na brankáře zakončil stylově. Tvrdou ranou k tyči. Zmatky v hostující hře pak ještě rychle využil Babka a domácí pak vedli. Už natrvalo.

Do poslední části hry totiž svěřenci trenéra Koldy nastoupili zcela jinak než ve zbývající části. Hráli soustředěně a hostům nepovolili žádnou výraznější šanci, kromě jedné. V 55. minutě fauloval domácí Jáchym a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel Jakub Pořický, ale kličku do forhendu mu Hnízdil pokryl.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže