L i b e r e c - Boj o potvrzení účasti v play off proti boji o udržení vedoucí pozice v tabulce. To byl zápas mezi Bílými Tygry a Ústeckými Lvy, který byl k vidění na libereckém ledě. Domácí hokejisté nic neponechali náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě, naproti tomu hosté přijeli jen s třemi kompletními pětkami. Tygři si plnili své plány až téměř do konce zápasu, ale poté potvrdil dvěma brankami plány hostů Martin Baránek a definitivně potvrdil konečnou pozici lídra B skupiny NOEN extraligy juniorů.
pá 5. 3. 2010
Bílí Tygři Liberec
1:3 1:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 15. Vařecha (Chlouba, Niko) - 36. Hříbal (Baránek, Pořický), 57. Baránek (Zákoutský, Havlíček), 59. Baránek (Havlíček). Rozhodčí: Kareš - Padevět, Tasch. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Bílí Tygři Liberec: Micka – Niko, Vozka, Kulda, Lacek, Příkazský, Říha, Pulec, Sobotka – Jánošík, Bulíř, Skalický – Mulač, Chlouba, Klíma – Vařecha, Filippi, Kedršt – Mizerík, Maďar, Kopic.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Drahorád, Hřbal, Zákoutský, Janíček, Grin, Holomek – Pořický, Vávra, Havlíček – Baránek, Drnec, Bříza – Hošek, Tuček, Pojezný.

Už od úvodu zápasu bylo vidět, že se vyřazovací boje blíží a utkání se hrálo v hodně defenzivním duchu. Na první vážnější šanci si tak diváci ve Svijanské aréně museli počkat až do desáté minuty, kdy domácí Kulda střílel a Jánošík jeho projektil málem dopravil za gólmana Petráska. Ústí ale hrálo s Libercem vyrovnanou partii, ale jejich první vážnější šance přišla až po vedoucí brance modrobílých, když Havlíček nechal vyniknout Mickovu lapačku. V čase 14:59 otevřel však skoré zápasu Lukáš Vařecha, který v přesilové hře 4 na 3, projel obranou Slovanu, položil si Petráska a v pohodě zasunul gumovou pryž do branky – 1:0. Poté mohl využít díry v obraně Slovanu Mizerík, jemuž přistála na hokejce zblokováná střela Filippiho, Petrásek v pokleku přikryl touš pod svou výstroj.

Druhou třetinu začali Bílí Tygři přesilovou hrou 5 na 3, jenže Lvi si s touto početní nevýhodou lehce poradili. Největší šance v dosavadním průběhu zápasu hostů se vyskytla v šestadvacáté minutě. Baránek přiťukl kotouč Drncovi, ten ale osamocen před brankou bekhendem na Micku nevyzrál. Pak předvedl perfektní zákrok i modrožlutý brankář, který ramenem zastavil pokus pronikajícího Mizeríka. Liberec měl více ze hry, ale přes dobře bránící hostující obranu se prokousat do větších šancí nedokázal, a tak udeřili Lvi. Podještědští obránci se srazili na modré a dokonale tak uvolnili dálnici k Mickovi pro Ondřeje Hříbala, na jehož bekhend pod víko liberecký brankář nedosáhl.

I Ústečtí si zahráli přesilovou hru 5 na 3 a bylo tomu na začátku poslední periody, avšak stejně jako domácí jí využít nedokázali. Diváci sledovali v Liberci i nadále velice rychlou hru s minimem přerušení a s ještě větším minimem šancí. Výjimkou tak byly dva samostatné úniky libereckých forvardů. Jako první se řítil po nahrávce Nika Filippi na Petráska, ten mu ale blafák nezbaštil. Podruhé měl ústecký brankář trochu méně práce, protože Vařecha se pokoušel při dostatečném množství času procpat kotouč skrz betony. Paradoxně tak šli hosté tři minuty před koncem do vedení a byla to šťastná branka. Zákoutský napřáhl od modré, Martin Baránek tečoval jeho střelu těsně před Mickou a rozhodčí ukázal na libereckou svatyni – 1:2. Domácí trenér si vzal oddechový čas a pokusil se o hru v šesti. Ta mu ale krutě nevyšla, protože po necelých osmi vteřinách od time-outu se puku ve vlastním obranném pásmu ujal Martin Baránek, zapnul svůj tryskový pohon, a sám přes celé hřiště dopravil kotouč do branky – 1:3. Ústečtí Lvi tak porazili Bílé Tygry 1:3.