Ú s t í n/L. - Roli papírového favorita plnili ústečtí starší dorostenci v zápase 3. kola skupiny o udržení extraligy staršího dorostu hned od začátku utkání. Na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 4:0, když hosté vstřelili svou první branku. V 52. minutě domácí neproměnili trestné střílení a Jihočeši vzápětí snížili na rozdíl dvou branek. Když o chvíli později vstřelili Lvi pátou branku, bylo o výsledku rozhodnuto, bez ohledu na powerplay hostí, kteří stihli přidat pouze jedinou branku.
pá 18. 12. 2009
IHC Komterm Písek
5:3 2:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Habzl (Bacovský, Migliavacca), 19. Harkabus (Faigl), 28. Harkabus (Kuchynka), 36. Faigl (Keltner, Formánek), 56. Faigl Kuchynka (Harkabus) - 39. Homolka (Homola), 53. Homolka (Jirků), 60. Homolka (Volf). Vyloučení: 4:1, navíc Bacovský (UNL) 10 min. [NESP] a Pich (PIS) TS [HÁK]. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner.

IHC Komterm Písek: Kafka (38. Lehečka) - Jáchym, Jirků, Hřebíček, Turek, Kubec, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Pich, Radosta, Šoltés, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka.