Ú s t í n/L. - Vyrovnané utkání nabídl zápas mezi domácími Ústeckými Lvy, kteří na svém ledě přivítali tým z Havlíčkova Brodu. Až do konce zápasu to byla přetahovaná o každý gól. Nejprve se ujali vedení domácí Lvi zásluhou Zdeňka Vegnera. O vedení ale přišli. Na 1:1 vyrovnával Michal Plutnar a hned po šestnácti sekundách strhl vedení na stranu hostů Marek Havel. Do přestávky ale stihli domácí vyrovnat. Úspěšným střelcem byl Tomáš Harkabus. Ve druhé třetině se vyrovnanost opakovala. Na gól domácího Ondřeje Smetany dokázal rychle odpovědět svým druhým gólem v utkání Marek Havel. A do kabin se odcházelo znovu za nerozhodnutého stavu. Ten byl rozhodnutý až po třetí třetině, kdy se dvakrát trefil David Keltner a z hostů žádný hráč. Výsledek: 5:3.
so 19. 12. 2009
HC Rebel Havlíčkův Brod
5:3 2:2, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Vegner (Tuček, Burkovec), 12. Harkabus (Kuchynka, Faigl), 33. Smetana, 42. Keltner (Racek), 47. Keltner (Racek, Šetka) - 11. Plutnar (Novák), 11. Havel (Szilva), 34. Havel (Richter, Szilva). Rozhodčí: Jebavý - Rybáček, Synek. Vyloučení: 7:3, navíc Burkovec (UNL) a Plutnar (HBR) oba TS. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek – Hejl, Smetana, Burkovec, Holeček, Procházka, Novotný – Krupička, Kuchynka, Hanzl – Keltner, Migliavacca, Šetka – Tuček, Faigl, Racek – Harkabus, Bacovksý, Vegner

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kulhánek, Pavlíček, Ambrož, Plutnar, Pechen – Richter, Novák, Szilva – Honza, Havel, Zdražil – Žemlička, Křesťan, Kozlík - Novák

V první půlce první třetiny se mužstva navzájem oťukávala a zjišťovala, kde má jejich soupeř slabiny. První zvrat přišel v deváté minutě, kdy již Zdeněk Vegner přešel od oťukávání k vsíťování gólů. O chvilku později hráli domácí oslabení a soupeř toho ranou Michala Plutnara dokázal využít a vyrovnal skóre. Za pouhých šestnáct vteřin po tomto vyrovnávacím gólu udělala domácí obrana hned po buly fatální chybu a ve Formánkově brance skončil další puk z hole Marka Havla. Přestřelka dále pokračovala. O minutu později srovnal domácí Tomáš Harkabus. Zbytek třetiny už žádnou změnu nepřinesl, jen během domácí přesilovky byli hosté značně pod tlakem.

Ve druhé třetině už Rebelové Lvíčata k mnoha šancím nepustili. Avšak ve 33. minutě skóroval Ondřej Smetana, který tak domácí opět poslal do vedení. Ale ani toto vedení nevydrželo příliš dlouho, protože za necelé dvě minuty se trefil opět Marek Havel. Ve zbytku třetiny hosté pořádně tlačili a domácí gólman Formánek se měl co ohánět. Rebelové se naprosto usadili v pásmu Lvů a drželi se tam prakticky až do konce třetiny.

Hned od prvního buly třetí třetiny začali Lvi pořádně tlačit, ž čehož vytěžil další gólový střelec, a zároveň střelec vítězného gólu utkání, David Keltner. během domácího vyloučení se hosté snažili zase prosadit, ale to se jim už nepovedlo, a tak si Slovan své vítězství ještě potvrdil opět střelou Davida Keltnera, který dotlačil puk i s brankářem za brankovou čáru. Dvanáct minut před koncem utkání měl ještě šanci na zvýšení náskoku Martin Hanzl, jenž byl při samostatném úniku faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Svou nájezdovou šanci ale neproměnil. O pár minut později byla stejná šance k vidění na druhé straně hřiště, také beze změny skóre. Zbytek utkání se jen přeléval z jedné strany na druhou a nic zásadního se už nedělo. Domácí Slovan si tak ponechal všechny tři soutěžní body doma.