H a v l í č k ů v B r o d - Úspěšný víkend na kluzištích soupeřů zaznamenali starší dorostenci Ústeckých Lvů. Po dramatickém zápase v Písku absolvovali ústečtí mladíci neméně dramatické utkání na Vysočině. Přestože na začátku třetí třetiny vedli už o dvě branky, domácí během chvíle vyrovnali a o vítězi nekonec rozhodovala až trestná střílení. Jediným úspěšným střelce při nich nakonec byl ústecký obránce Ondřej Smetana.
so 23. 1. 2010
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4sn 1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Richter (Ondráček), 46. Ondráček (M. Novák, Kubát), 49. Szilva (Ondráček, M. Novák) - 3. Harkabus (Hejl, Kuchynka), 31. Migliavicca (Procházka), 44. Smetana (Harkabus, Fajgl), 65. Smetana. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:3. Diváci: 70. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš - Kulhánek, Pavlíček, Ambrož, Plutnar, Pecen, Richter - E. Novák, Szilva, Honza, Křesťan, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, M. Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (66. Formánek) - Hejl, Smetana, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Fajgl, Harkabus, Bacovský, Vegner.

Do utkání nevstoupili hosté zrovna nadějně, neboť se už po 42 vteřinách nechali vyloučit a domácím stačilo 20 vteřin na to, aby je potrestali. Úspěšným střelcem byl Richter. Vše se opakovalo o necelou minutu později, jen se vyměnili aktéři. Na trestnou lavici zamířili domácí a Harkabus po půlminutě přesilovky vyrovnal. Na začátku 4. minuty se při přesilovce do šance dostal Smetana, ale Dolejš se překvapit nenechal. Vzápětí vystihl rozehrávku Lvů Szilva, ale osamocený Ondráček si na Bursu nepřišel. V 10. minutě se Severočeši dostali do přečíslení, ale Šetkův pokus ukryl Dolejš do lapačky. Těsně před koncem první třetiny se hosté už mohli radovat z vedoucí branky, Jeništova střela do protipohybu brankáře však těsně minula levou tyč.

Hned v úvodu druhé třetiny trefil E. Novák Bursu do ramene a neuspěl ani z následné dorážky. Poté následovala pasáž, ve které nestačily vychládat trestné lavice na obou stranách. Jako jediní proměnili ve druhé třetině přesilovku hosté. Ve 31. minutě se po závaru před brankou trefil z mezikruží Migliavacca - 1:2. Chvilku nato na druhé straně rozezněl horní tyčku agilní E. Novák, ale ani další dvě přesilovky domácím vyrovnání nepřinesly.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Již po 18 vteřinách z velké šance přestřelil E. Novák a o 2 minuty později, po pěkné přihrávce zpoza branky, nenašel z mezikruží mezeru mezi Bursovými betony Ondráček. Trest přišel za minutu a opět z přesilovky. Harkabus pouze nastřelil Dolejšovy betony, ale Smetana bekhendem vrátil kotouč tam, kam patří - 1:3. Dvojnásobné manko ale Rebelové smazali během necelých 5 minut. Nejprve při přesilovce proměnil brejk Ondráček a brzy nato dotlačil do ústecké branky kotouč Szilva - 3:3. Vítěznou branku měl pak na holi dvakrát za sebou Harkabus, ale červené světlo za brankou rozsvítit nedokázal, a tak se utkání přehouplo do prodloužení.

Během něj si oba týmy zahráli přesilovou hru, ale ani jeden ji nedokázal přetavit ve vítězný gól. Rozhodnout se tak muselo až při samostaných nájezdech. Ve třech sériích na obou stranách byl jediným úspěšným exekutorem ústecký Smetana a vybojoval pro Severočechy bonusový bod.