Ú s t í n/L - Celkem 13 branek padlo v zápase 18. kola nadstavbové části extraligy staršího dorostu mezi domácími Ústeckými Lvy a Litvínovem. V utkání, ve kterém rozdělil hlavní rozhodčí celkem 17 dvouminutových trestů, byl po dvou třetinách stav vyrovnaný. Na začátku třetí třetiny ale hosté během 75 vteřin vstřelili tři branky a o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Jenže domácí Lvi předvedli téměř zázračné zmrtvýchvstání a čtyřmi góly otočili zápas ve svůj prospěch.
pá 26. 2. 2010
HC Verva Litvínov
7:6 1:2, 2:1, 4:3

Branky a nahrávky: 14. Faigl (Kuchynka), 25. Harkabus (Faigl), 28. Bacovský (Racek, Šetka), 44. Faigl (Kuchynka, Harkabus), 45. Šetka (Racek, Hejl), 49. Migliavacca (Hejl), 56. Faigl (Kuchynka, Procházka) - 13. Zdeněk (Písařík, Kasal), 18. Průša, 23. Řehulka (Smolka, Matai), 42. Průša (Šrámek, Brettschneider), 42. Smolka, 43. Písařík (Zdeněk, Strejček). Rozhodčí: Hodek - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 10:7, navíc Jeništa (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6, 7:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (43. Bursa) - Hejl, Vaněk, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner.

HC Verva Litvínov: Horák (45. Brýl) - Cvrk, Kasal, Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Fučík, Procházka - Švarc, Zdeněk, Matai, Trübenekr, Písařík, Průša, Smolka, Řehulka, Šrámek.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté. Už ve 2. minutě dostal přihrávku před Formánka Řehulka, domácí brankář se ale překvapit nenechal. Poté se k náporu nadechli také domácí, ale Faigl na dvakrát také úspěšný nebyl. Od 7. minuty hráli hosté více než minutovou přesilovku 4 proti 3, při níž sice zazvonila tyčka ústecké svatyně, více však z výhody nevytěžili. V 10. minutě měli výhodu jednoho hráče v poli i domácí, ale po chybě a nájezdu dvou na nikoho Formánek téměř zázračně zachránil před Švarcem. Nakonec se hosté gólu přece jen dočkali, a to ve 13. minutě. Z dalšího brejku se už nemýlil Zdeněk - 0:1. Z vedení se však hosté radovali jen necelou minutu a půl. Po pěkné kombinaci vyrovnal Faigl. Hosté poté zlepšili pohyb a v 18. minutě se pohotovou střelou z mezikruží trefil nikým neatakovaný Průša - 1:2.

Brzy po úvodním bully ve druhé třetině se domácí nechali trochu zbytečně vyloučit a hosté trestali. V samotném konci přesilovky propálil Formánka Řehulka. Kuriózní branka padla ve 25. minutě. Harkabus v oslabení vyjížděl kolem levé tyčky zpoza branky Litvínova, využil nepozornosti brankáře a mezi betonem a tyčí propasíroval kotouč do branky - 2:3. Hokejisté Slovanu přidali a úspěch se dostavil o 2 a půl minuty později, když vyrovnávací branku vstřelil Bacovský. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, obě mužstva si vytvořila šance, ale brankáři své spoluhráče drželi. Ve 38. minutě si hosté zahráli půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale branku při ní vstřelit nedokázali.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku a po závaru před Formánkem dostali ještě více než 90 vteřin dvojnásobnou výhodu. Na vstřelení vedoucí branky Litvínovu stačilo pouhých 15 vteřin, když se trefil Průša. O necelých 40 vteřin později, při klasické přesilovce, překonal Formánka Smolka a s domácími začínalo být zle - 3:5. Za další půlminutu skóroval ze samostaného nájezdu Písařík a Formánek přenechal své místo v brance Bursovi. V tu chvíli by na domácí hokejisty vsadil jen málokdo. Ti však nesložili zbraně, přidali a odměnou jim byl ve 44. minutě gól Faigla. Kontaktní branku Lvi vstřelili již o minutu později, když přesně zamířil Šetka a brankáře vystřídali i Litvínovští. Euforii na domácí hokejky přinesla 49. minuta, když vyrovnávací branku vstřelil Migliavacca. V 56. minutě hráli domácí přesilovku, kterou po minutě zužitkoval Faigl a zkompletoval tak hattrick - 7:6! Minutu před třetí sirénou si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Při drtivém tlaku Litvínova ještě domácí faulovali, ale i ve čtyřech už těsnou výhru udrželi.