Ú s t í n/L. - První dvě třetiny duelu vypadaly na obrovské trápení favorita s posledním celkem tabulky. Domácí za tu dobu nešli ani jednou do vedení, vždy nechali Šumperk odskočit o jednu branku a následně dotáhli. Ve třetí třetině se ale vše změnilo. Lvi opět chytli střeleckou slinu a do té doby vzdorujícímu Danečkovi nasázeli rozhodujícíh pět gólů. Tři body si připsal Michal Pšurný a Roman Němeček. Za úspěchem domácích stojí i čtyři využité přesilovky. I když hostům se povedl zajímavější kousek, jeden z jejich gólů padl v jejich vlastním oslabení.
st 13. 1. 2010
DRACI PARS ŠUMPERK
8:3 2:2, 1:1, 5:0

Branky a nahrávky: 10. M. Pšurný (R. Pšurný, Mikulík), 20. R. Pšurný (Novotný, M. Pšurný), 34. Šagát (Heřman), 41. Pazourek (Němeček, Pojkar), 45. Novotný (M. Pšurný, Mikulík), 51. Janků (Němeček, Sklenička), 54. Klobouček (Hanzl, Heřman), 59. Němeček (Janků, Pazourek) - 4. Orsava (Hulva, Janečka), 17. Hulva (Orsava), 31. Švaňhal (Mihalík, Zukal). Rozhodčí: Jílek - Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1863. Střely na branku: 47:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 8:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Brož, Novotný, Gýna - Janků, Pazourek, Kloz - Mrázek, Přeučil, Sklenička - Šagát, Hanzl, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

DRACI PARS ŠUMPERK: L. Daneček - Kántor, Novotný, Hoďa, Višňák, Rimmel, Zukal, Ondráček - Antonovič, Moravec, Podešva - Janečka, Hulva, Orsava - Mihalík, Meluzín, Švaňhal - J. Daneček, Pekr.

Hned od úvodu se domácí usadili v obranném pásmu Šumperka. Vzápětí se ale dostával do úniku Janečka a po nedovoleném zákroku na něj hráli hosté svou první přesilovku. Důslednou hrou je ale domácí k ničemu nepustili. Branka padla až těsně po jejím skončení. Mezi kruhy si najel nikým neatakovaný Jakub Orsava a zužitkoval přesnou přihrávku Hulvy. - 0:1. V 6. minutě se do pěkné šance dostal Janků, ale faul jeho akci zhatil. Domácí si tak také mohli zahrát v početní výhodě, ale ani oni si s ní neporadili nejlépe. Velice slibné šance si poté vytvořil Mikulíkův útok, ale Daneček se překvapit nenechal. Při další přesilovce domácích si na Danečkovi postupně vylámali zuby Mikulík i bratři Pšurných. Do konce přesilovky ale chybělo ještě 40 vteřin, když Zlatopramen aréna zaburácela poprvé. Na přihrávku svého dvojčete si najel Michal Pšurný a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Ve 14. minutě sjel na pravý kruh Hanzl a přes Rimmela vystřelil mezi jeho nohy. Brankář Šumperka měl co dělat, aby kotouč, který mířil mezi jeho betony zpacifikoval. V 17. minutě hráli domácí přesilovku, ale po chybě na obranné modré čáře posunul Orsava kotouč na rozjetého Jakuba Hulvu, který nedal Orctovi šanci - 1:2. Vzápětí hosté vyhodili kotouč z obranného pásma a domácí hráli téměř 40 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Ta se jim ale nedařila a o mnoho lepší to nebylo ani při následné klasické výhodě jednoho hráče v poli. Až těsně před jejím vypršením napřáhl od modré Novotný a Roman Pšurný šikovně před brankou tečoval - 2:2.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale ospalé tempo z první třetiny neopustilo jejich výkon ani tentokrát. Draci vycítili šanci a drali se dopředu, jenže únik domácího Hanzla zastavili jen za cenu nedovoleného zákroku, a tak hráli modří další přesilovku. Ta ale byla ještě žalostnější, než ta předešlá. Následně nebylo delší čas na ledě vidět nic zajímavého, snad jen na konci 28. minuty strkanice v Orctově brankovišti. Ve 30. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Jan Daneček si na Orcta nepřišel. Vzápětí domácí brankář své spoluhráče opět podržel při závaru před svou brankou. Brzy nato hráli hosté přesilovku a Ondřejovi Švaňhalovi stačilo pouhých 14 vteřin, aby Šumperk poslal opět do vedení - 2:3. Domácí hokejisté přidali, Heřman si soupeře povodil po celém útočném pásmu a jeho výzvu usměrnil za Danečkova záda Martin Šagát. Následně Ústečtí Lvi roztočili před brankou Šumperka kolotoč, žádná ze střel se ale neujala. V posledních dvou minutách hráli hosté přesilovku, usadili se v útočném pásmu, ale skóre se už do konce třetiny nezměnilo.

O přestávce udělali trenéři změny v sestavě, stáhli hru na tři pětky a třetí třetinu začali domácí excelentně. David Pazourek se obtočil kolem Kántora a přes Novotného a brankáře propasíroval kotouč do branky. Lvi se tak poprvé v utkání ujali vedení. O 2 minuty později ujeli domácí do přečíslení 3 na 1, ale Kántor se štěstím zachránil. Brzy nato hráli domácí přesilovku a přestože se už radovali z páté branky, zmrazil jejich radost rozhodčí Jílek, který ji pro vysokou hůl neuznal. Oslava se však odložila jen o necelou minutu. Přihrávku Michala Pšurného přetavil v 5. branku, bombou z voleje pod víko, Andrej Novotný. Ve 48. minutě měli hosté více než tři čtvrti minuty možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale v pohodě hrající hokejisté Slovanu jim téměř nic nedovolili. Poté se na Danečka valil jeden útok za druhým. V 51. minutě vyrazil Daneček Němečkovu bombu jen před sebe a úplně volný Pavel Janků zvýšil vedení Ústeckých Lvů na 6:3. Od té doby už na ledě bylo jen jedno mužstvo a vypadalo to na souboj domácího týmu s brankářem. V 54. minutě se nenechal odstavit od puku Jan Klobouček a střelou bekhendem podél brankářovy vyrážečky rozvlnil síť v soupeřově brance po sedmé. Osmou branku přidal ještě bombou z mezikruží při přesilovce Roman Němeček.

Svatopluk Číhal, Šumperk: Do zápasu i s pomocí Ústí jsme vstoupili velmi dobře. Po dvou třetinách jsme žili s nadějí na dobrý výsledek. Ve hře pět na pět jsme byli kvalitním protivníkem. Gól po dvaceti sekundách třetí dvacetiminutovky nás ale zaskočil. Domácí naordinovali svou hru. Odešli jsme i fyzicky. Šest vyloučení v první třetině, další v průběhu zápasu nás zmohlo. Hráči, kteří se mají snažit o vstřelení branky, se vyčerpají při bránění v oslabení. Došly nám síly a domácí nás jasně přehráli. Rozdíl prvního mužstva ligy s posledním byl už poté viditelný. Boj o záchranu nevzdáváme. Zvedli jsme se, z posledních sedmi utkání venku jsme pokaždé bodovali. Tentokrát to nevyšlo, ale prohrát v Ústí není ostuda.

Petr Rosol: Výkon hráčů v prvních dvou třetinách radši nebudu hodnotit. Ale první dvě třetiny byly špatný a až třetí třetina byla podle našich představ. Protože máme zraněné hráče, tak se v obraně objevil i junior Vláďa Brož, který už ale odehrál minulou sezónu zápas ve Vrchlabí. V sobotu by měla být stejná sestava jako teď, protože to nevypadá, že by měl někdo ze zraněných hráčů nastoupit.