Ú s t í n/L. - Hranice sta bodů je překonána! S takovýmto tvrzením se můžou pyšnit ústečtí hokejisté, kteří již po čtyřicátém kole překonali sto bodů. Další tři body si totiž do tabulky připsali po výhře 5:3 nad Táborem. Zápas to však nebyl nikterak lehký. Do vedení se sice ústečtí dostali rychle, ale táborští Kohouti dokázali rychle odpovědět a dokonce i otočit výsledek. Lvi však dokázali čtyřmi góly výsledek zvrátit opět na svoji stranu. Tábor už jenom dokázal zmírnit porážku, a tak si vítězný gól připsal Jan Kloz. První ligu opět okusili ve žlutomodrém dresu útočník Petr Přeučil a obránce Vladimír Brož.
so 16. 1. 2010
HC Tábor
3:5 1:1, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Šperger (Kostourek), 26. Šperger (Kostourek), 47. Rob (Štrba, Polodna) - 8. Janků (Pazourek, Němeček), 28. Pazourek (Sklenička, Janků), 32. Zeman (Pšurný M., Mikulík), 42. Kloz (Heřman, Šagát), 43. Pšurný M. (Mikulík, Pšurný R.). Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 4:6 navíc Macháček (TAB) a Hanzl (UNL) 10 min [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 2240. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:2, 2:5, 3:5.

HC Tábor: Kovář (Kučera) - Havran, Kanov, Kotaška, Macháček, Kudrna, Černý, Jank, Zíb - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Štrba, Rob - Kuchejda, Hanzal, Mrkvička - Polodna, Matušík, Voříšek

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (Salfický) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Brož, Gýna - Janků, Pazourek, Sklenička - Šagát, Hanzl, Heřman - Pšurný M., Mikulík, Pšurný R. - Přeučil, Kloz