Ú s t í n/L. - Ve druhém čtvrtfinálovém zápase Lvi hned ze začátku utkání prokázali, že si druhé vítězství zaslouží. Na první gól se čekalo patnáct minut, kdy jako první skóroval Jan Alinč, a to v samostatném úniku a přesnou střelou pod víko soupeřovy branky. I druhou třetinu Lvi jasně určovali tempo hry. Kadaň pustili jen k málo šancím. Hostév sice předváděli kvalitní obrannou hru, ale dvěma dalším gólům v podání Martina Heinische a Roka Pajiče se neubránili. Třetí třetina nebyla ve stylu hry ničím rozdílná. Lvi stále měli přehled o všem, co se na ledě dělo. Vítězství si potvrdili i čtvrtým gólem Jana Kloze. Zdeněk Orct si z dnešního utkání odnáší čisté skóre. Za zmínku zajisté stojí i velmi kvalitní výkon hostujícího brankáře Erika Štěrby, nebýt kterého, zpytovala by Kadaň své svědomí z ještě vyšší prohry.
po 22. 2. 2010
SK Trhači Kadaň
4:0 1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Alinč (Pazourek), 21. Heinisch (Hovorka, Pajič), 38. Pajič (Hovorka, Klobouček), 51. Kloz (Pazourek, Alinč). Rozhodčí: Smitka, Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Klobouček 10 min. [NESP] a Heřman (oba UNL) 10 min. + OK [NESP]. Bez využití. Diváci: 2750. Střely na branku: 48:20. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Gureň, Novotný, Kříž O, Gýna, – Pazourek, Alinč, Kloz – Heinisch, Pajič, Hovorka – Sklenička, P. Kříž, Heřman – Šaffer, Mikulík, M. Pšurný.

SK Trhači Kadaň: Štěrba – Szakal, Schmidt, Rutta, Zmeškal, Mašek, Hartmann, Žižka – Tsyganov, Sikora, Seman – Mužík, Freiberg, Ton – Rohan, Milotinský, Balázs – Derfler, Hofmeister, Malát.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté a během prvních dvou minut musel Orct, který se po prvním zápase vystřídal se Salfickým, řešit dvě nepříjemné situace. Od 3. minuty hráli domácí přesilovku, ale příliš nebezpeční nebyli. Na začátku 6. minuty pálil od modré Zeman, Ščerba proti němu vytasil efektní semafor. Domácí postupně přebírali iniciativu, i když hosté se snažili pozorně bránit a vyrážet k nebezpečným brejkům. V 10. minutě pálil nebezpečně od modré Němeček, Štěrbovi kotouč vypadl, ale zastavil se o levou tyčku. O 2 minuty později, při přesilovce, byl hodně blízko úvodnímu gólu utkání Pavel Kříž. Ve 14. minutě se zajiskřilo před Orctem, domácí brankář ale žádné drama nepřipustil. Skóre se brzy nato měnilo na druhé straně. Pazourek přihrávkou přes polovinu kluziště vyzval k brejku Alinče a jeden z nejzkušenějších hráčů Ústeckých Lvů střelou na lapačku nedal Štěrbovi sebemenší šanci. První přesilovky se v 18. minutě dočkali i hosté, nebezpečněji ale bylo nakonec před jejich brankou.

Už po 30 vteřinách hry ve druhé třetině byli po velkjé šanci blízko gólu hosté, ten ale nakonec padl o několik okamžiků později na druhé straně. Hovorkovu střelu ještě kadaňský brankář vyrazil, na Heinischovu dorážku už byl ale krátký - 2:0. Brzy nato se do šance dostali opět hosté a vzápětí dostali výhodu přesilové hry. K vážnějšímu ohrožení Orcta se ale nedostali. Hra se přelévala ze strany na stranu, domácí se snažili střílet ze všech pozic. Mezi 32. a 34. minutou přežili ústečtí hokejisté další přesilovku Kadaně a hned poté se jali opět obléhat hostující branku. Díky tomu se dalšího úspěchu dočkali ve 38. minutě, když Hovorkovu přihrávku pohotově zužitkoval Pajič.

V úvodu závěrečné části hry dohrávali domácí přesilovku, ale spíše se při ní po přestávce zahřívali. Vzápětí měli tutéž výhodu hosté, ale ani oni s ní určitě nenaložili podle svých představ. Poté bylo opět velmi rušno před Štěrbou, domácí ale recept k dalšímu překonání kadaňského mága v brance nemohli nalézt. Od 38. minuty hráli hosté další přesilovku, věnovali se ale více osekávání domácích hokejistů, než snaze vstřelit gól. Trest přišel zanedlouho. Z blízka sklepl ze vzduchu do branky kotouč Kloz - 4:0. V 55. minutě hráli domácí půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale svým výkonem při ní spíše nervovali publikum. V poslední minutě se z ojedinělé akce hostů mohl radovat nejprve Seman a po něm i Sikora, ale prvně jmenovanému překazil radost Orct a druhý netrefil branku.