K a d a ň, Ú s t í n/L. - Na postup do semifinále potřebovali Ústečtí Lvi nejkratší možný počet zápasů, Kadaň vyřadili už po čtyřech duelech. Narozdíl od čtvrteční přestřelky si poslední výhru v poklidu pohlídali, vedli o tři branky už po první třetině. Na konečném vítězství 6:1 se rozhodující měrou podíleli obránci. David Pojkar a Jan Klobouček zaznamenali po dvou brankách. Na svého soupeře pro semifinále si Ústečtí budou muset nějaký den počkat. Dvě čtvrfinálové série ještě neznají vítěze, naopak stejně rychle jako Ústí se mezi nejlepší čtyřku probojoval Chomutov.
pá 26. 2. 2010
SK Trhači Kadaň
1:6 0:3, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 23. Malát (Hofmeister, Milotinský) - 9. Pojkar (Němeček, Hovorka), 10. Kloz (Alinč, Pazourek), 17. Klobouček (Pajič, Hovorka), 34. Klobouček (Pajič), 45. Pojkar (Němeček, Pazourek), 57. Přeučil (Mikulík). Rozhodčí: Horák, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7, navíc Hovorka (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:3. Diváci: 1220. Střely na branku: 16:54. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

SK Trhači Kadaň: Štěrba (18. Kaššák) - Hartmann, Mašek, Rutta, Schmidt, Szakal, Zmeškal, Ťupa - Balázs, Bursík, Cyganov, Derfler, Freiberg, Hofmeister, Malát, Milotinský, Mužík, Rohan, Seman, Sikora, Ton.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Gureň, Gýna, Klobouček, O. Kříž, Němeček, Novotný, Pojkar, Sklenička - Alinč, Heinisch, Hovorka, Kloz, P. Kříž, Mikulík, Pajič, Pazourek, M. Pšurný, Přeučil, Šaffer, Šagát.

Ústí se rozjelo a nezadržitelnou silou střílelo branky

Úvod utkání, do kterého vstupovalo Ústí s vidinou možného postupu do semifinále, se neslo v duchu přetlačované na ledě i v hledišti. Početní příznivci obou táborů tvořili od začátku příjemnou hokejovou atmosféru. Poté, co se hráči řádně zahřáli, začalo se útočit zejména před Štěrbovo brankou. V signalizované výhodě pálil z pravého kruhu v 7. minutě Mikulík jen těsně mimo konstrukci. Lvi přesilovku po několika střelách od modré využili v čase 8:01. Po kombinační souhře Němečka s Hovorkou vyslal na domácího gólmana dělovku Pojkar0:1.
Spokojení modrožlutí se nechtěli spokojit s jediným zásahem a dále obléhali území Kadaně. V čase 9:56 našel Alinč z rohu najetého Kloze, který hbitě nasměroval kotouč za Štěrbu – 0:2. Asistenci si připsal také Pazourek.
Kadaň se k výraznému ohrožení Orcta dostala až v početní převaze během 13. minuty, když se obranou šikovně prokličkoval Rohan, avšak finální zakončení mu nevyšlo. Na začátku 16. minuty mohli hráči z krajské metropole zvýšit, když ujížděli Přeučil s Pšurným na jediného obránce, ale druhý jmenovaný vystřelil mimo. Čas 16:04 znamenal pro hosty náskok 3:0. Rozjeté Ústí využilo přesilovku, když po přihrávce Hovorky s Pajičem vystřelil Klobouček švihem do víka. Kazem na pohledné brance bylo trochu nesportovní odstrčení úspěšného střelce směrem k Rohanovi, který stál nedaleko. Ve stejném čase dorazil mezi tyče Kaššák, který vystřídal Štěrbu.
Lvi po dosažení bezpečného náskoku mírně utlumili útočné aktivity a nechali hrát také Kadaň, která však do sirény nic nebezpečného nevymyslela.

Kadaň se zmohla na odpor, který si Ústí pohlídalo

Začátek prostřední dvacetiminutovky začal přesně v takovém duchu, v jakém skončila předchozí třetina. Kadaň se s potížemi snažila dostávat do útoku, přesto se v čase 22:48 prosadila. Na střelu Hofmeistera ještě Orct zareagoval vyražením, ale na následnou přízemní dorážku Maláta nestačil – 1:3. Druhou asistenci si připsal Milotínský.
Kadaň vycítila šanci na návrat do duelu a v 25. minutě vytvořila velký závar před brankou Lvů, ale nikdo z domácích borců nedokázal z prostoru před brankovištěm přehodit klečícího gólmana. V dalších minutách vypadala hra mnohem vyrovnaněji, než bylo doposud zvyklé. Po výrazné šanci na ústecké straně zahrozili z brejku Rohan s Balázsem, avšak Orct se dokázal perfektně zorientovat ve svém výsostném území.
Chvíli před půlkou duelu bylo na ledě hodně dusno. Pazourek upadl po střetu se Zmeškalem, a když následně ztratil přilbu, vehementně se dožadoval potrestání domácího obránce. Na druhé straně kluziště po stejném souboji ztratil ochranu hlavy Derfler a oba celky si byly kvit. V 31. minutě předvedl Kaššák famózní zákrok po akci Heinische, který si najel s pukem zpoza brány do mezikruží, odkud trefil ležící oporu Kadaně. V 33. minutě našel Hofmeister před brankou rozjetého Milotínského, který minul konstrukci z nebezpečné blízkosti. V čase 33:27 přesto rázně odpověděli hosté, kdo je v duelu pánem. Po asistenci Pajiče vypálil z uctivé vzdálenosti Kloubouček1:4.
Zbytek třetiny byl charakterizován útočnou hrou Kadaně a častými šarvátky před Kaššákem. Když Ústí nevyužilo ani jednu z několika přesilovek, šli si hráči odpočinout za stavu 1:4.

Lvi zvrat nedopustili a ještě přidali pár branek

Hosté vstoupili aktivně i do poslední části. V 43. minutě hráli Lvi téměř 90 sekund 5 na 3. Když už hráli domácí ve 4, tak inkasovali v čase 44:24. Branku vstřelil Pojkar po asistenci Němečka a Pazourka – 1:5. Úspěšnému zásahu předcházel svírající a dlouhotrvající tlak Lvů.
V 50. minutě pobavil domácí publikum Hovorka svým spoluskandováním a tancem na trestné lavici. Asi nikdo netušil, že opora Lvů je skutečně pouze na pány, neboť s tímto pojmenováním vyjadřoval spokojený souhlas. Na pány však asi nebyl hlavní sudí, který udělil Hovorkovi 4 minutový a osobní trest. O další vzruch se postaral Kaššák, když po jednom z úniku hostů hodil svoji hokejku do rohu po hráči Lvů. V závěru duelu tak ani nešlo o hokej, ale spíš o roztodivné chování hráčů na obou stranách.
Něco málo přes 5 minut před koncem zápasu se vydali někteří fanoušci hostů směrem k domácím příznivcům, ale složky Policie ČR vyslaly pár odvážlivců zpět do svého sektoru. Posléze se strhla drobná mela i na ledě, když Mikulík po odpískání několikrát píchl do Kaššáka. Ústí tak na chomutovském béčku ukazovalo, jak asi budou vypadat zápasy v případném finále 1. ligy. V čase 56:50 přidali Ústečtí v převaze další branku. Přeučil se pohotově trefil po přihrávce Mikulíka – 1:6. Poté se již utkání pouze dohrávalo, Ústí si vychutnávalo hladký postup do semifinále.

Milan Skrbek (trenér Ústí): Včera jsme nebyli spokojeni s obrannou hrou, defenzíva nám hořela. Dneska jsme si dali video a rozbory, což bylo na hře také vidět. Celou sérii jsme zvládli, Kadaň ale předvedla dobré výkony a nemá se za co stydět. Po dlouhé přestávce jsme se jen trochu dýl rozehrávali, postupně ale náš výkon gradoval.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Dneska byl zápas od začátku jednoznačný. Ústí si šlo jasně za svým vítězstvím a my jsme neměli sílu je jakýmkoliv způsobem potrápit. V sérii jsme byli velice slušný tým, předvedli jsme několik dobrých výkonů. Na to, jaký mladý a narychlo postavený tým jsme měli, jsme jim byli zdatným soupeřem. I když je stav 4:0, hráči určitě nezklamali a odehráli několik dobrých zápasů z naší strany.