Ú s t í n/L. - Hodně nešťastně vstoupili do svého historicky prvního play off starší dorostenci Ústeckých Lvů. Dokázali sice suverénu základní části vstřelit první branku, ale pak měli šňůru jedenácti branek za sebou hosté z Vítkovic. Nic nepomohla ani dvojí výměna brankářů Slovanu. Na konci zápasu ještě ústečtí hokejisté stihli výsledek mírně zkorigovat.
st 10. 3. 2010
HC Vítkovice Steel
4:11 1:4, 0:3, 3:4

Branky a nahrávky: 9. Vegner (Hanzl), 51. Harkabus, 54. Vegner (Hanzl), 60. Harkabus (Kuchynka) - 9. Zdráhal (Stránský), 10. Celner (Kilnar), 10. Holý (Král), 17. Stránský (Němec, Kilnar), 23. Kilnar (Mareček, Pastor), 28. Zdráhal (Němec, Stránský), 30. Mareček (Pastor, Kilnar), 41. Klimíček (Stránský, Němec), 45. Hudeček (Tomi), 47. Šebesta (Holý, Klimíček), 48. Stránský. Rozhodčí: Hrubý - Hanzlík, Daněk. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 27:49. Průběh utkání: 1:0, 1:11, 4:11.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (10. - 45. Formánek) - Hejl, Zdvořáček, Vaněk, Andres, Procházka, Novotný Jeništa - Hajn, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Vykouk, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Janák, Bacovský, Vegner.

HC Vítkovice Steel: Bartošák - Koziol, Kovář, Pastor, Kubis, Hudeček D., Pavelka, Klimíček, Bail - Tomi, Kilnar, Král, Plášek, Němec, Zdráhal, Stránský, Celner, Holý, Hudeček J., Mareček, Šebesta.

Utkání začalo oboustranně ve svižném tempu, na ledě nebyl zpočátku příliš znát rozdíl v postavení v tabulce. V 7. minutě se hosté provinili v útočném pásmu a darovali tak domácím přesilovou hru. Těsně po jejím vypršení se za záda brankáře Bartošáka trefil Vegner. Z vedení se ale domácí hokejisté radovali přesně 22 vteřin, když vyrovnávací branku Vítkovic vstřelil Zdráhal. Za dalších 14 vteřin Celner otočil skóre a neuvěřitelnou minutu zakončil brankou na 3:1 z pohledu hostí Holý. V 15. minutě hráli hosté první přesilovku, ale Stránský ji o necelou minutu zkrátil, když nikým neatakován u pravé tyčky přehodil Formánka, který po třetí brance vystřídal Bursu - 1:4.

Brzy po úvodním vhazování druhé třetiny se hosté provinili nedovoleným zákrokem, domácí hráli další přesilovou hru, ale po chybě Slovanu se individuálně prosadil Kilnar a vymetl pavučinky v růžku Formánkovy branky - 1:5. Poté hosté nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale mrzet je to nemuselo, neboť o necelé 2 minuty později zvýšil vedení Zdráhal - 1:6. Neuběhly ani 3 minuty a na ukazateli skóre svítilo už 1:7. Úspěšným střelcem byl tentokrát Mareček. Vzápětí měl velkou šanci ke snížení Hanzl, ale brankář Vítkovic byl proti. Další dvojnásobnou výhodu hosté nevyužili ve 34. minutě. Konec druhé třetiny patřil opticky domácím Lvům, ale v samotném závěru se nechali zbytečně vyloučit. Hosté však nezůstali pozadu a dohrávalo se ve čtyřech na obou stranách.

Úvod třetí třetiny patřil hostům. Po necelé minutě se při hře 4 proti 4 prosadil Klimíček. Během necelých 3 minut od 45. minuty se za hosty trefili postupně Hudeček, poté se do ústecké branky vrátil Bursa, Šebesta a po ukázkovém námazu obránce ještě i Stránský. Na ukazateli skóre tak svítilo už hrozivých 1:11. Hosté se poté už nedokázali plně koncentrovat, mírně polevili a dovolili domácím hokejistům stav zkorigovat. Nejprve využil chybu vítkovických hokejistů Harkabus a v 54. minutě snížil na 3:11 Vegner. Tečku za utkáním napsal v čase 59:58 Harkabus a upravil konečné skóre na 4:11.