Ú s t í n/L. - Prokletí chomutovského ČEZ stadionu trvá. Ústečtí Lvi nedokázali na ledě KLH vyhrát ani na třetí pokus a nevyužili tak postupový mečbol. Slovan načala čtvrtá formace karlovarských mladíků, když hned v úvodu překonal Salfického Kovář, zapůjčený z první útočné řady extraligové Plzně. Ústecké příznivce sice po chvíli uklidnil Janků, ale po studené sprše z prostřední dvacetiminutovky nebylo co řešit. Narůstající debakl umírnil posléze Klobouček, ale poslední slovo po brance beka Tribuncovse měli znovu Piráti. O tom, kdo vyzve Mladou Boleslav v baráži, se tak rozhodne až v neděli 4.dubna.
pá 2. 4. 2010
Piráti Chomutov
6:2 1:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Dej), 21. Eiselt (Trochta, Skořepa), 24. Eiselt (Skořepa, Grof), 35. Duda, 42. Eiselt (Kraft, Duda), 58. Tribuncovs (Grof) - 9. Janků (Němeček, Alinč), 45. Zeman. Rozhodčí: Smitka, Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:11, navíc Hovorka (UNL) 5 min. + OK [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6152. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Chábera) - Pulpán, Bombic, Parýzek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Všetečka - Duda, Kraft, Hruška - Skořepa, Trochta, Eiselt - Jíra, Mikšovic, Hašek - Kuběna, Kovář, Dej.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (24. Orct) - Zeman, Klobouček, Trončinský, Pojkar, Němeček, Sklenička, Gureň, Novotný - Pazourek, Alinč, Janků - Heinisch, Pajič, Eberle - Heřman, Hovorka, Dragoun - Pšurný R., Mikulík, Eberle.

Trenér Rulík zahýbal před šestým finálovým zápasem sestavou Chomutova a kromě jiného poslal do hry útok mladíků ve složení Kuběna-Kovář-Dej. O tom, že to byla dobrá volba, přesvědčilo více než 6000 diváků v ochozech ČEZ stadionu jejich první střídání, kdy poprvé výrazněji zahrozili před Salfickým. Podruhé naskočili do hry v 5. minutě a svůj druhý pobyt na ledě přetavili ve vedoucí branku. Jan Kovář gólově zužitkoval přihrávku rychlíka Rastislava Deje. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. Ústí využilo v 9. minutě hned svou první přesilovku v zápase, kdy se tvrdá střela od modré odrazila na hůl Pavla Janků, který nezaváhal a vyrovnal stav na 1:1. Po jeho trefě se domácí tým dostal do herního útlumu a gólman Hanuljak se musel v brankovišti hodně otáčet, aby se do kabin odcházelo po prvních dvaceti minutách za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství ale vlétl úplně jiný Chomutov. Ve 21. minutě se poprvé (a v zápase ne naposledy) blýskl Václav Eiselt, který do jasné pozice přihrál Trochtovi – a ten perfektní přihrávku proměnil ve vedoucí branku. O necelé tři minuty později byl střelcem třetí branky už sám Eiselt, který svým bekhendem gólově potvrdil velký tlak domácích. Třetí branka v síti Slovanu navíc vyhnala na střídačku Salfického a mezi tři tyče se postavil Orct. I ten ale ve druhé třetině inkasoval. Ve 35. minutě se totiž poprvé ve finálové sérii mezi střelce zapsal i Radek Duda. A i když se hrál často hokej „nahoru dolů“, ústecký Orct i domácí Hanuljak do konce třetiny žádný gól za svá záda nepustili. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1 pro domácí.

Ústecký Slovan určitě nechtěl dát svou kůži lacino, ale šance na případné vyrovnání téměř ztratil v úvodu třetí části. Václav Eiselt totiž přidal svou druhou branku v zápase a čtyřbrankové vedení si domácí rozhodně nechtěli nechat vzít. I mistr tesař se ale někdy utne a po nedorozumění mezi Hanuljakem a Pulpánem skončil ve 44. minutě nešťastně odražený puk v domácí síti. Druhá branka Ústí byla nakonec připsána Kloboučkovi. S blížícím se koncem zápasu se dvířka na trestných lavicích téměř netrhla. Po několika ostrých zákrocích ze strany Slovanu led ovládly emoce a na trestnou tak šli postupně vychladnout Trončinský, Heřman a Duda. Přímo do kabin pak zamířil ústecký Hovorka, který za brankou na mantinel hodně nešetrně přišpendlil Pulpána. Rozhodčí také jeho počínání odměnil 5 minutami a osobním trestem do konce utkání.

Od 55. minuty tak ústeční dohrávali při neúplném počtu hráčů na ledě. Od minuty sedmapadesáté dokonce ve třech a tak místo závěrečného tlaku přišla ještě šestá branka do jejich sítě z hokejky Tribuncsova, kterou pravděpodobně nešťastně tečoval jeden z obránců Ústí. Chomutov v šestém zápase nakonec zvítězil 6:2 a o „králi severu“, potažmo o králi celé první ligy, který vyhraje pomyslnou vstupenku do baráže, tak nakonec rozhodne až 7. zápas.

Radim Rulík (KLH Chomutov): První třetina nám moc nevyšla, tam mělo Ústí spoustu šancí. Hany to ale vychytal. Po první třetině jsme se zlepšili ve hře a tím přišly ty góly. Takže myslím, že druhá třetina dneska rozhodla.

Petr Rosol (HC Slovan Ústí): První třetinu jsme hráli dobře - vyrovnaný stav 1:1. Před druhou třetinou jsme si říkali, že budeme podávat pořád stejný výkon. Šli jsme do toho ale tak, že se nám nemůže nic stát - a bohužel se stalo - dostali jsme tři branky a bylo po zápase.Nějaký šance tam pak sice ještě byly, v hokeji je možný všechno, ale oni si to už pohlídali."