Bílí Tygři přivítali v rámci letního Tipsport Cupu ve Svijanské areně celek ústeckých Lvů. Duel nabídl poměrně vyrovnanou partii, domácí brankář Michal Nedvídek ale odolal všem pokusům Ústeckých. Domácí se gólově prosadili až ve třetí třetině.
čt 12. 8. 2010
Bílí Tygři Liberec
2:0 0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 48. Rýgl (Hořava), 52. Kudrna (Trončinský, Hořava). Rozhodčí: Smitka - Kájínek, Podražil.

Bílí Tygři Liberec: Nedvídek - Rýgl, Kolmann, Holub, Štich, Čakajík, Niko, Trončinský - Hořava, Vak, Kudrna - Víšek, Plodek, Dušek - Špaček, Bulíř, Ondřej - Jech, Jonák, Tomíček

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Vobořil, Gureň - Hovorka, Alinč, Kanko - Janků, Pajič, Kloz - Diviš, Mikulík, Čurilla - Havlíček, Hanzl, Rod.

Zápas začal v poklidném tempu, do první vážnější příležitosti se dral hostující Diviš, avšak z úhlu nedokázal dotlačit puk za připraveného Nedvídka. Liberečtí však postupem času získali nad svým sokem mírnou převahu, průbojný Špaček proklouzal skrz ústecké zadáky až před Francouze, ovšem ten jej vychytal. Za svá záda posléze nepustil ani kotouč z hole Jonáka, jenž tečoval Čakajíkovu střelu od modré čáry. Nicméně poslední slovo v první části střetnutí mělo Ústí, když se Mikulík snažil bekhendem zasunout kotouč za domácího strážce svatyně.

Druhé dějství začalo hodně svižně. Po spršce střeleckých pokusů, kterým musel Francouz čelit hned v úvodu, přišel hbitý protiútok hostujícího družstva. Diviš s Čurillou ale nadějné přečíslení nevyřešili zrovna podle představ. Skóre duelu tak mohl otevřít Plodek, jenže Víškovu nabídku ve vedoucí gól nepřetavil. Do sítě vzápětí neproklouzla ani jemná teč Robina Hanzla z hranice libereckého brankoviště.

Lvů bylo rázem plné hřiště a především v přesilové hře se musel Nedvídek ve svém teritoriu co ohánět, hodně krkolomným způsobem dokonce dokázal zastavit střelu čiperného Roda. Ústecký forvard si ale větší příležitost vytvořil o chvilku později, když převzal Hanzlovu přihrávku, vybruslil si do lepší střelecké pozice, ovšem roztažený Nedvídek na brankové čáře zamezil obdržené brance. V závěrečných minutách druhé třetiny spálili velkou příležitost také domácí, Vak s Kudrnou doráželi takřka uplně osamoceni před poloprázdnou ústeckou klecí, avšak ani jeden nedokázal sklepnout neposedný puk za záda dezorientovaného Francouze. Prostřední dějství nemohlo diváky nudit, mírně aktivnější sice byli Lvi, ovšem ani několik šancí libereckých bojovníků neskončilo brankou.

Závěrečná dvacetiminutovka však na tempo z předchozí části nenavázala, po nezáživné mezihře přišel nebezpečný pokus Hanzla, jenže Nedvídek byl opět připraven. Z následné ofenzivní akce se tak dostali do vedení Tygři, Hořava zatáhl černou pryž do pásma a Martin Rýgl střelou z levé strany otevřel skóre duelu - 1:0.

Tygři mohli své vedení navýšit hned o pár minut později, skrz ústecké zadáky se procpal Tomáš Vak, jenž si sice rozhýbal Francouze, ale puk do sítě podruhé nedostal. To se modrobílým znovu podařilo až osm minut před koncem v početní převaze. Tročinský vypálil od modré čáry a Jaroslav Kudrna nohou tečoval puk mimo dosah hostujícího muže s maskou - 2:0.

Snížit náskok svých protivníků mohl Rod, avšak ani on nevyzrál na domácího brankáře. Nedvídek držel čisté konto i v závěru střetnutí, kdy se na něj řítilo hned několik ústeckých forvardů, přes velké šance se však z branky neradovali. Poslední slovo v zápase tak mohli mít přeci jen domácí, Hořava z pravého kruhu sice prostřelil Francouze, ale kotouč doklouzal mimo opuštěnou svatyni. Liberec si tak připsal v Tipsport Cupu druhé vítězství, Ústí naopak druhou porážku.