Ú s t í n/L. - Po poslední domácí výhře nad Hradcem Králové se Lvům postavilo Kladno. To v utkání jako první i skórovalo gólem Bílka, ale netrvalo dlouho a domácí díky Pojkarovi srovnali. Dlouhou dobu pak žádný gól nepadl, zato se hodně vylučovalo. Tento průběh zápasu se obou týmů držel celé dvě třetiny a o vítězi se rozhodlo až v prodloužení, kde se prosadil kladenský Jaroslav Mrázek, jenž tak rozhodl o vítězi utkání. V dresu Ústeckých Lvů se objevil obránce Lukáš Poživil, který by měl ve žlutomodrých barvách strávit celou sezónu.
út 24. 8. 2010
Rytíři Kladno
1:2pp 1:1, 0:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 20. Pojkar (Mikulík, Pazourek) - 12. Bílek (Látal M., Kalla), 65. Mrázek (Kalla). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 876. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek - Havlíček, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Čurilla - Kanko, Mikulík, Rod

Rytíři Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, Látal, Mrázek, Kužel, Šmach, Růžička, Mnatsyan - Látal Martin, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Kos, Melka, Gengel

Posledního extraligového soupeře před ostrým startem 1. ligy přivítaly na ústeckém ledě poměrně prořídlé ochozy. Domácí začali aktivně a už ve 3. minutě vybojovali první přesilovou hru. I při ní hýřili aktivitou, do přímého ohrožení kladenské branky se ale nedostali. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, oba brankáři byli ve střehu. V 6. minutě vystřelil pěkně Drtina a hosté poté Lvy sevřeli v obranném pásmu. Zhruba v polovině první třetiny si vzali slovo opět domácí a několika výpady nenechali hostující obranu vydechnout. První branka utkání padla ve 12. minutě. Až příliš mnoho prostoru za brankou dostal Látal, na jeho přihrávku mezi kruhy si sjel nikým neatakovaný Bílek a Orct byl bez šance - 0:1. Vzápětí se řítili na domácí branku hned dva hráči Kladna, ale Orct parádním zákrokem a Hořava malým háčkem celou situaci vyřešili. První přesilovku si tak zahráli i hosté, ale ani oni s ní nenaložili ku spokojenosti svého trenéra. V 15. minutě vypálil z pravého kruhu Kanko, jeho bomba však cíl mezi třemi tyčemi nenašla. Další nepříjemnou střelu zkrotil Cikánek vzápětí. V 18. minutě schoval střelu za hráče Mrázek, Orct byl pozorný. Vyrovnání si domácí hokejisté schovali na závěr úvodního dějství. Mikulík zpětnou přihrávkou našel rozjetého Pojkara a jeho bomba vyhnala všechny pavouky z pravého rohu kladenské branky - 1:1.

Hned úvodní minuta druhé třetiny nadzvedla diváky ze sedadel. Domácí se dostali do pěkné šance, ale po odpískání sekl Látal Mikulíka přes hokejku. Po jejich vzájemné potyčce se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Hosté ještě dostali dvacetivteřinovou výhodu čtyř proti třem, ale ani následná klasická přesilovka branku nepřinesla. Domácí ožili a brzy si vynutili faul, jenže ani jim se početní výhoda nevyvedla podle jejich představ. Další oboustranný trest, a hra ve čtyřech, přišla těsně poté, co se utkání přehouplo do druhé poloviny. Mírně navrch měli domácí, navíc dostali možnost více než minutu hrát ve čtyřech proti třem. S výhodou ale naložili dost lehkovážně a Melka je za to dokonce málem potrestal. Těsně po naskočení kladenského Látala a ústeckého Zemana na led hosté opět faulovali a domácí měli chvilku dokonce dvojnásobnou výhodu. Obrovskou šanci měli ve 35. minutě, ani tentokrát však Cikánka nepřekonali. Následně si domácí vytvořili velký tlak, který byl ještě umocněn přesilovkou. Nejen, že ho nevyužili, ale přišli i o výhodu jednoho hráče v poli.

Do třetí třetiny vstoupili o něco aktivněji hosté. Ve 45. minutě ale vyslal Kanko za hostující obranu Hanzla, ten však Cikánka nepřekonal. Vzápětí se do brejku dostal Alinč, ale ani on úspěšný nebyl. Ve 47. minutě hosté ujeli do přečíslení tři na jednoho, ale Poživil v pádu vystihl přihrávku. Hra s přibývajícími minutami trochu ztrácela tempo, obrany převyšovaly útoky. Až v 54. minutě roztočili domácí kolotoč před Cikánkem a během necelých 40 vteřin donutili soupeře dvakrát faulovat. Dvojnásobnou výhodu ale promrhali, a tak svého soupeře zmáčkli opět až při plném počtu hráčů na ledě. Do konce řádné hrací doby už ale branka nepadla, a tak se utkání prodlužovalo.

Během prodloužení bylo znát, že obě mužstva by už ráda rozhodla, ale ani jedno si žádnou vylouženou šanci nevyvořilo. Zápas ukončili hosté v čase 64:41, když Mrázek využil početní výhodu hostí.