Ú s t í n/L - Osmé kolo první hokejové ligy přivedlo do Zlatopramen Arény celek z Chrudimi. První třetinu Lvi sice jasně ovládli, ale po první přestávce už tak dominantní nebyli. Chrudim jim ukázala, že se jen tak nedá. Slovan se opět trápil se sadou nevyužitých šancí. Mnoho z nich zmařili sami, ale velký podíl na jejich neúspěchu měl i brankář Svoboda. O dva góly se v utkání postaral David Pazourek, díky kterému dnes domácí zvítězili.
so 9. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Chrudim
3:1 0:0, 1:0, 2:1

Branky: 36. Diviš (Alinč), 42. Pazourek (Janků, Hanzl), 55. Pazourek (Němeček) - 43. Král (Toužimský). Rozhodčí: Jebavý – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2010. Střely na branku: 53:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 6:11. Ofsajdy: 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, Gureň, Sklenička – Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, Hanzl, Pazourek – Kanko, Mikulík, Ludvík – Hovorka, Pajič, Šagát.

HC Chrudim: A. Svoboda – Toužimský, Jaroměřský, Charousek, Kobela, M. Drtina, Zukal, Krejnus – T. Sýkora, L. Král, J. Šeda – Klejna, Semorád, Žák – Luštinec, Kaut, Goiš – J. Martinec, Kubišta, Pilař.

Úvodní buly vyhráli domácí, avšak kotouče se krátce poté zmocnili Východočeši. Pozornost domácího brankáře Orcta prověřil na začátku klání kapitán hostů Král. První větší šanci měli domácí až počátkem páté minuty, kdy Janků nahrál před branku Hanzlovi, ten se však mezi tři tyče netrefil.

První přesilovou hru zápasu si mohli zahrát domácí, když byl na trestnou lavici odeslán Toužimský. Domácí sehráli početní výhodu celkem slušně, chyběl však důraz před soupeřovou brankou a také trocha štěstí. Nejblíže ke vstřelení branky měl Kanko, ale i ten v koncovce selhal.

Příležitost zahrát si s jedním hráčem v poli navíc, měli i o pár minut později hosté. Žlutomodří však dobře bránili střední pásmo a vyhazovali kotouče přes celé hřiště. Střela, jež stojí za zmínění, je střela vyslaná z hokejky Toužimského. Hájce domácí svatyně Orct, ukryl jeho ránu mezi své betony.

Po zbytek třetiny se hrál spíše vyrovnanější hokej, pár příležitostí mohlo obecenstvo vidět na obou stranách. Za všechny uveďme alespoň akci 2 na 1 z 18. minuty. Na pravé straně se uvolnil východočeský forvard Goiš, který nahrál na střed Kautovi. Ten však na ústeckého gólmana již recept ve své kuchařce nenašel a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Do druhé periody nastoupil s trochu větším nasazením tým ústeckých Lvů. Ve třiadvacáté minutě unikl chrudimským bekům Pajič, bekhendem vynikajícího Svobodu nepřekonal.

O čtyři minuty později nahodil puk od modré Poživil, Mikulík se však do odkryté klece netrefil. Další vynikající zákrok si Svoboda mohl připsat v 29. minutě, kdy se ho snažil z mezikruží překonat Čurilla. O čtyři minuty poté se ve stejné pozici vyskytl Alinč, ale opět vzešel ze souboje vítězně bývalý reprezentační brankář.

Možnost ke skórování měl i ve 34. minutě Janků, ale ani ten se z gólu radovat nemohl. Prázdnou branku přestřelil a jeho střela skončila v ochranné síti. V čase 35:52 min. se hokejisté Slovanu konečně dočkali. Do černého se trefil Richard DIVIŠ, který neměl problém z prostoru mezi kruhy, po přihrávce od Honzy Alinče, překonat ležícího Svobodu - 1:0. Zbytek prostřední části se pak již dohrával v poklidném tempu.

Do poslední třetiny vstoupili lépe Severočeši. Po přihrávkách Robina Hanzla a Pavla Janků, byla jen maličkost propasírovat kotouč za Svobodova záda. Postaral se o to zkušený ústecký útočník David PAZOUREK - 2:0.

Za čtyřicet devět vteřin utkání a červené světlo svítilo znovu. Tentokrát již ne za brankářem Svobodou, ale za Zdeňkem Orctem. O jedinou branku hostí se postaral kapitán Lukáš KRÁL, když kotouč vypadlý z Orctových betonů, dokázal usměrnit za jeho záda v přesilové hře, využité za sedm sekund - 2:1.

Utkání se tak zdramatizovalo a bylo více otevřené. V 50. minutě si ještě hosté vzali oddechový čas. Jejich naděje však zmařil v 55. minutě svou druhou brankou v zápase, David PAZOUREK, kterému od modré do prostoru před bránou nabyl Němeček - 3:1. Zápas se po zbývajících tři sta třicet pět sekund už jen dohrával.

Divácky spíše neatraktivní utkání mohli diváci shlédnout v rámci osmého kola 1. ligy ve Zlatopramen Areně. Ačkoli Ústí přestřílelo Chrudim téměř dvakrát tolik, výsledek o tom moc nevypovídá. Podle očekávání zůstavají všechny body na severu Čech.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nebyl to hezký hokej z pohledu diváka, byl to upracovaný zápas. Od soupeře jsme čekali, že bude hrát defenzivně a že bude zdržovat. V utkání jsme měli spoustu šancí, bohužel nás stále trápí koncovka. Chrudim je jedním ze soupeřů, která nehraje hokej. Když porovnám zápasy s Chomutovem, kde se hraje nahoru-dolu a šance střídá šanci, tak tyto zápasy nejsou ono. Utkání rozhodly naše tři vstřelené branky."

Pavel Rohlík (HC Chrudim): "Přijeli jsme bránit, měli jsme výborného brankáře, do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem a moc jsme nepouštěli Ústí do šancí. Byl bych radši, kdybychom prohráli 15:0, aby to bylo rozhodnuté, než když každé utkání musíme bojovat až do konce. Klukům však musím poděkovat za předvený výkon, utkání rozhodly naše individuální chyby."