Ú s t í n/L. - Zlepšeným výkonem po první přestávce dospěli Ústečtí Lvi k výhře 6:2 v souboji s Kadaní. Po první třetině, kterou za výkon v předchozím zápase bojkotoval ústecký fanouškovský kotel a v níž Lvi pokračovali v bezkrevném představení ze závěru zápasu z Litoměřic, totiž ztráceli. Obrat se jim povedl ve druhé části. Započal jej vyrovnávací brankou Jan Alinč a už mu aplaudovali ze svých míst i nejhlasitější a nejvěrnější ústečtí fans. Narozídl od labského derby duel s dalším severočeským týmem už Slovan ve třetí třetině dovedl do vítězného konce. Navíc přidal ještě další góly.
so 16. 10. 2010, Zlatopramen Arena
Ústecký Slovan s.r.o.
SK Trhači Kadaň
6:2 0:1, 3:0, 3:1

Branky a nahrávky: 25. Alinč (Poživil, Diviš), 29. Pazourek (Hanzl), 33. Zeman (Kloz, Rod), 47. Hovorka (Ludvík, Čurilla), 51. Pojkar (Diviš, Alinč), 53. Kloz (Šedivý, Pojkar) - 13. Ton (Přindiš, Freiberg), 49. Charousek (Balázs, Bursík). Rozhodčí: Trombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:6, navíc Čurilla, Pojkar, 5 min. + OK [HRUB], Kanko [všichni UNL] 5 min. + OK [HRUB] + OK [OPL], Rohan, Přindiš, Trefný [KAD] 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 0:1. Diváci: 1991. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2. Zakázaná uvolnění: 6:5. Ofsajdy: 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, Gureň, Gula – Kanko, Alinč, Diviš – Janků, R. Hanzl, Pazourek – Hovorka, Čurilla, Ludvík – Šedivý, Kloz, Rod – Majdan.

SK Trhači Kadaň: Jarina (53. Závorka) – D. Hájek, Všetečka, Schmidt, Szakal, M. Mazanec, Trefný, Přindiš, Révay – Boušek, Mikšovic, Eiselt – Bursík, Charousek, Balázs – Radulay, Fiala, Rohan – Freiberg, K. Ton, Mužík.

Komentář

Poklidné první minuty utkání přerušil až ústecký Diviš ve svém druhém střídání, kdy si dokázal vybruslit před branku a zkusil, jestli nepropasíruje puk k bližší tyči. Jako by tak dopřál svému týmu impulz k útočné aktivitě. Hanzl z pravého křídla hledal přihrávkou najíždějícího Janků, ten se ale s pukem nepotkal. Důraz v ofenzivě přinesl domácím přesilovku. V ní připravili gólovou situaci Čurilla s Hovorkou, první jmenovaný si nabruslil do pásma a poslal střelu na branku, druhý dorážel těsně na brankové čáře, Jarina se ale nenechal přetlačit a udržel bezbrankový stav. Vzápětí ukázala i Kadaň, že se umí drát do útoku. Karel Ton se tak moc dožadoval přístupu před branku, až byl hákován. Přesto ještě zakončoval, a tak Francouz musel zasáhnout, stejně jako po přesilovkové ráně Balázse. Hosté předváděli důrazný silový hokej, proti čemuž stavěli Lvi rychlost a kombinaci. Úspěch ale přinesl první způsob. Přindišovu ránu od modré umístil za Francouzova záda Ton - 0:1. Ústečtí si to nechtěli nechat líbit. Pazourek si vyměnil puk s Kankem a výsledkem byla střela, která se odrazila od konstrukce branky. Situace na ledě se začala poněkud přiostřovat, Révay odešel na trestnou za napadení. Slovan výhodu nevyužil, a tak mohl po buly v útoku pálit Szakal. Francouz jeho rychlou střelu vykryl. Domácí se ještě v závěru snažili usadit před Jarinou, ale připravená obrana si s nimi vždy poradila. Navíc Kadaňští nikdy nezaváhali vrhnout se do nebezpečného protiútoku, jak v závěru ukázal Hájek.

I druhé dějství začali aktivněji domácí. Pazourek střílel z otočky na hranici kruhů, puk jen těsně minul tyčku. Vzápětí si oba celky už podruhé vyzkoušely hru ve čtyřech. Více prostoru teoreticky mělo vyhovovat Lvům, ale byli to hosté, kdo se snáze přesouval do útoku. Návrat z trestné lavice poslal Hanzlovi gól na hokejku, jenže v samostatném úniku Jarinu neprostřelil. Ten kapituloval až o chvíli později. Kanko našel Alinče přes celou šířku kluziště a tomu nedělalo problém rozvlnit síť branky hostů – 1:1. Vyrovnání opět přineslo hře náboj, síly se přelévaly z jedné strany kluziště na druhou. Až se nakonec domácí usadili v útoku. Hanzl poslal puk na branku, clonící Pazourek změnil jeho směr a kadaňský gólman už nemohl reagovat – 2:1. Ale i na druhé straně bylo třeba dávat si pozor. Obzvláště když od modré pálil Všetečka a před brankovištěm dorážel bekhendem Boušek. Hosté ale znatelně polevili před svou brankou, kde se ocitl zcela osamocený Diviš, mezi betony puk neprostrčil. Ludvík přenechal kotouč Čurillovi, jehož prudká rána těsně minula horní růžek branky. Místo, kam o pár vteřin zaplula rána Zemana, jemuž spoluhráči zdárně předali puk po vyhraném buly – 3:1. Nepovedená přihrávka dostala do šance Roda, jehož je nutné pochválit za to, že sledoval odražený puk před bránu, s jeho střelou si ale Jarina poradil. Na druhé straně se proti Mikšovicově pokusu musel lví brankář natáhnout jak dlouhý tak široký, aby nepustil kotouč za čáru.

Poslední třetina začala trochu rozpačitě. Nikdo se nikam nehrnul. Na domácích byla znát opatrnost. Kadaň se pět dostala do hry díky přesilovce, jenže se jim málem nevyplatilo zapomínat na zadní vrátka. Těmi nejprve proklouzli Alinč s Kankem a vzápětí i Hovorka, jejich akce opět eliminoval výborný Jarina. Hosté se stále zkoušeli prosadit způsobem, který zafungoval v prvním dějství. Tentokrát od modré pálil Szakal, ale k dorážce se nedostal nikdo, protože Francouz podržel puk ve své výstroji. Navíc čím více se Kadaň tlačila do útoku, tím větší prázdno zelo v její obraně. Toho mohl využít Pazourek, kdyby nepřestřelil branku. Přesně to byl rozdíl mezi ním a střídajícím Hovorkou, jenž dostal naservírován puk na hranici kruhů, napřáhl se a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. A přece se zablýsklo na opačné straně. Charousek nejprve obešel obránce, položil si brankáře a elegantně zasunul puk do branky – 4:2. Už to vypadalo na gólovou smršť, jenže následující branka domácích byla dosažena neregulérně, Hovorka se musel odebrat na trestnou lavici. Proti té následující už ale nemohl nikdo nic namítat. Alinč si najel po levém křídle, poslal puk na Diviše, jenž ho posunul na volného Pojkara, tomu zbývalo jen doklepnout ho d brány – 5:2. Gólostroj Slovanu se dostal na velmi dobré otáčky. Kloz se prodral do pásma a střelu ukryl za obránce, trefil přímo horní roh branky a vyhnal Jarinu na střídačku – 6:2. Hráči obou týmů se v závěru rozhodli, že ukážou i své boxerské dovednosti, a tak se na ledě objevily tři dvojice vyměňující si rány. Vzápětí si všichni zúčastnění museli jít předčasně odpočinout do šaten. Poté už se zápas v poklidu dohrál.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po utkání s Litoměřicemi hodnotím dnešní výkon kladně. Nepodařila se nám první třetina, ale zaslouženě jsme vyhráli. Zápas rozhodly tři vsítěné branky do soupeřovy klece ve druhé části."

Realizační tým SK Kadaň: odmítl vyjádřit se k utkání

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže