Beroun - K utkání 13. kola první ligy zajížděli Ústečtí Lvi do Berouna. Na ledě pátého týmu tabulky ústečtí hokejisté po vyrovnaném průběhu podlehli Berounským Medvědům 2:3 po samostatných nájezdech. O výhře Berouna rozhodl ve čtvrté sérii bývalý ústecký hráč Jiří Hašek. Nejlepší střelec Lvů Marek Čurilla nedokázal překonat při rozhodujícím nájezdu brankáře Dominika Furcha a domácí mužstvo se mohlo radovat z vítězství. Medvědi dokázali porazit Lvy po dlouhých pěti letech. Naposledy vyhrál Beroun nad ústeckým týmem 12. ledna 2005 v Ústí nad Labem.
st 27. 10. 2010, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
3:2sn 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Švagrovský (Kupec, Nedvěd), 22. Besser (D. Růžička), rozhodující nájezd J. Hašek - 9. Čurilla (Alinč, Němeček), 27. Pazourek (Hanzl, Janků). Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 840. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Medvědi Beroun 1933: Furch – Nedvěd, Husák, Jebavý, J. Látal, J. Jelínek, D. Růžička, Hertl, Malý – Vlček, Kupec, Švagrovský – D. Tůma, J. Hašek, Rudovský – Pavel, Novotný, Besser – Hafenrichter, Knotek, Žalčík. <b>Trenér:</b> Žemlička.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Boháč, Zeman, L. Poživil, Holomek, Gureň, Sklenička – Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, R. Hanzl, Pazourek – Kanko, Pajič, Ludvík – Šedivý, Kloz, Šagát. <b>Trenér:</b> Rosol.

Lvi vstoupili do utkání s odhodláním přerušit šňůru pěti domácích výher Berouna. Do první vážnější šance se dostal v 5. minutě Diviš, který přešel přes dva domácí obránce, na včasné vyjetí Furcha už však nestačil zareagovat a puk napálil pouze do levého betonu. I další šance se odehrála před domácí bránou, na gólmana tentokrát nevyzráli Pazourek a Janků.

Třetí ohrožení brány už dokázali Lvi přetavit ve vedení. Nejlepší ústecký střelec Marek Čurilla trefil z mezikruží přesně horní růžek a v 9. minutě zaznamenal svou letošní sedmou trefu – 0:1.

I dalších minutách měli více ze hry Ústečané, nedařilo se jim však ve finální fázi. A tak udeřili Medvědi. V šestnácté minutě využili první přesilovku v zápase. Kupec našel pohotově před bránou Davida Švagrovského, který si zkušeně počkal na pohyb Orcta a poslal kotouč za jeho záda - 1:1.

V závěru první třetiny měli domácí ještě jednou výhodu přesilovky, Orct musel tentokrát zasahovat pouze proti střele Růžičky od modré, se kterou si bez větších problémů poradil.

Úvod druhé části vyšel lépe domácím. Po pohledné kombinaci Kupce se Švagrovským střílel Vlček, zasáhnout musela Orctova lapačka. O chvíli později už se ale domácí mohli radovat, střelou z pravého kruhu překonal ústeckého golmana Jan Besser - 2:1.

O minutu později střílel z podobné pozice na druhé straně Čurilla, Furch ale puk dokázal vyrazit. Svou první početní výhodu si Lvi odbyli až ve druhé části, proti dobře bránícím domácím se ale prosadit nedokázali. O poznání lépe se žlutomodrým vydařila druhá přesilovka. Už po 18 vteřinách ji dokázal využít David Pazourek po přesné přihrávce Hanzla. V 27. minutě tak byl stav opět vyrovnaný – 2:2.

I nadále se hra odehrávala převážně před gólmanem Furchem, neuspěl Holomek a v několika pokusech ani Šedivý. Medvědi spoléhali především na rychlé protiútoky, ale na Orcta nevyzráli. Když berounský Furch odolal střelám Kanka, Kloze, Ludvíka i Šagáta, šlo se do kabin opět za nerozhodného stavu.

Třetí třetina přinesla hned v úvodu slibnou šanci ústeckého Ludvíka, ale Furch držel naděje domácích. Stejně dopadla i šance Šagáta o chvíli později.

S přibývajícím časem se hra vyrovnávala. Orct si poradil se střelami Novotného i Švagrovského, proti Furchovi na druhé straně neuspěl Zeman.

Když ani tlak Lvů v závěru gól nepřinesl, muselo se v Berouně poprvé v této sezóně prodlužovat. První šanci v nastavení zaznamenal berounský Hašek, Orct však puk za svá záda nepustil. Proti Furchovi následně neuspěli ani ústečtí obránci Němeček se Zemanem. V poslední minutě prodloužení zkusil berounského gólmana překvapit Šagát, který se zpoza brány prokličkoval do střelecké pozice, ale ani on nájezdům nezabránil.

V nájezdové loterii nejprve uspěli jen dva střelci, ústecký Čurilla a berounský Švagrovský. Následovala tak další série. Na trefu Jiřího Haška musel odpovědět opět Čurilla, který tentokrát nastřelil jen tyč a z bonusového bodu se tak mohli radovat domácí.