Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi přivítali v pátečním podvečeru na svém ledě celek z německé soutěže, EHC Wolfsburg, který se hned v první třetině ujal dvoubrankového vedení. Milan Mikulík sice ve 29. minutě snížil na rozdíl jedné branky, ale poslední třetina přinesla pro mladého Francouze spoustu branek. Ústecké šelmy sice na své konto dva góly přidali, ale na konečný výsledek to už vliv nemělo.
pá 6. 8. 2010
EHC Wolfsburg
3:7 0:2, 1:1, 2:4

Branky a nahrávky: 29. Mikulík (Pajič), 54. Šagát (Diviš, Němeček), 55. Hovorka (Čurilla, Ludvík) - 5. Fischer (Hoggan), 12. Morczinietz (Strong, Strakhov), 31. Hoggan (Morczinietz), 47. Laliberte (Bina, Hoggan), 48. Hoggan (Morczinietz), 50. Laliberte, 52. Hospelt (Milley). Rozhodčí: Novák - Hejl, Hladík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. Diváci: 739. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:7, 3:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz (Petrásek) – Němeček, Gureň, Vojta, Vobořil, Brož, Pojkar, Hořava, Boháč – Kanko, Pajič, Šagát - Dragoun, Diviš, Mikulík - Hovorka, Čurilla, Ludvík - Kloz, Hanzl, Rod.

EHC Wolfsburg: Dshunussov - Alavaara, Fischer, Martinovic, Sloan, Traynor, Bina, Furchner, Höhenleitner, Hospelt, Laliberte, Magowan, Milley, Morcinietz, Ulmer, Strong, Hoggan, Strakhov.

Úvodní střelu utkání si na své konto připsali Lvi, kteří hned v první minutě ohrozili soupeřovu branku. Výraznější šanci si však vytvořil hostující Hoggan, když unikl svým protihráčům a jel na osamoceného Francouze. Naneštěstí pro něj puk nezpracoval. Hostující medvědi se dostali do vedení v páté minutě, kdy potrestali žlutomodré výpočty za příliš mnoho hráčů na ledě. Po chybě Slovanu v obraně se před Francouzem zjevil Hoggan, jehož střelu sice mladičký gólman vyrazil betonem, ale s Fischerovou dorážkou už si neporadil. V polovině úvodního dějství se domácí tým pekelně zapotil, jelikož musel svého muže v masce bránit ve třech. Svou štaci však na výbornou nezvládl. Ve 12. minutě odskočili hráči v oranžových dresech na dvoubrankový rozdíl. Strong si za domácí brankou pohrával s pukem a pro Morczinietza už byla maličkost dostat puk za Francouzova záda. Konec třetiny dohrával Slovan v početní výhodě, ale střela Mikulíka či Gureně pro německého brankáře nebezpečná nebyla.

Prostřední část utkání se nesla ve zcela vyrovnaném tempu. Hra se přelévala z jednoho pásma na druhé, ale ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit větší šanci. Překvapení nastalo ve 29. minutě, kdy Mikulík svou střelou pod lapačku Dshunussowa snížil skóre na rozdíl jedné branky. Na odpověď však žlutomodří nemuseli čekat dlouho. Krásnou spolupráci předvedl Morczinietz s Hogganem, který prostřelil Francouzovy betony. Ústečtí Lvi si sice vytvořili hned několik šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. Kanko chtěl přechytračit protivníka objetím branky a přihráním kolegovi, nicméně wolfsburgský gólman svou klec střežil výborně. Do poslední třetiny tak domácí vstupovali s jednobrankovým mankem.

Vstup do finálního dějství měli Lvi aktivnější. Hned v prvních minutách si vytvořil šanci Diviš, ale branku nakonec přestřelil. Svou hrou si němečtí hráči vynutili od Slovanu dvouminutový trest, ve kterém dokázali svou aktivitu zužitkovat. Díky dorážce Laliberta tak odskočili Lvům na rozdíl dvou branek. Kolotoč však ještě nebyl u konce. Ve 47. minutě už podruhé skóroval Hoggan, který před brankou zpracoval přihrávku Morczinietha. Od modré se snažil německého brankáře prověřit Gureň, ale šanci neproměnil. Na to hostující hráči odpověděli po svém – ve 49. minutě vsadil Laliberte do Francouzovy brány další ránu. Domácí Rod se snažil zvyšující skóre snížit, ale wolfsburgští přidali svůj další zářez zásluhou Hospelta. Lvi tak schytali další debakl, který v 53. minutě kosmeticky upravil Šagát svou střelou do horního růžku a o dvě minuty později Marek Hovorka, který tak završil krásnou přihrávku Čurilly s Ludvíkem. Na konečném výsledku to však nic nezměnilo.