P r a h a - Zdrcující porážkou začali novou sezónu starší dorostenci Ústeckých Lvů. Přestože úvod zápasu byl vyrovnaný, v dalších minutách soupeř tvrdě trestal většinu chyb ústeckých Lvíčat. Hosté naopak chyby hokejistů Sparty využít nedokázali. Oba góly modrožlutých padly v početní výhodě.
pá 3. 9. 2010
HC Sparta Praha
9:2 3:1, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Hampl, 13. Brém(Hudec), 18. Procházka (Simon, Müller), 34. Hampl (Hudec), 35. Volek(Procházka, Kliment), 37. Simon(Brzobohatý, Doležal), 48. Vacek (Doležal, Hudec), 58. Müller(Brzobohatý, Skřivánek), 59. Volek (Procházka, Matějček) - 7. Vegner (Hanzl, Harkabus), 27. Procházka T. (Harkabus). Rozhodčí: Nečas - Frodl, Pavlovič. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 9:2.

HC Sparta Praha: Bílek P. - Skřivánek, Bodnár, Košťálek, Kliment, Vacek, Müller, Bílek D., Doležal, Brzobohatý, Volek, Procházka, Simon, Matějček, Hudec, Hampl, Brém, Hemr, Presheva, Slavíček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Ságer, Procházka T., Holeček, Vaněk, Váchal, Teuner, Zdvořáček, Křepelka - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Vykouk, Rosa, Fojt, Jindřich, Topol, Hajn, Kalina, Poláček.

Sparťanský starší dorost byl v úvodní třetině prvního mistrovského zápasu lepším týmem a potvrdil to i brankově, když hned ve 3. minutě otevřel skóre utkání individuální akcí Ondřej Hampl. Hosté ještě stačili zareagovat a o čtyři minuty později vyrovnali zásluhou Zdeňka Vegnera. Domácí svou velkou převahu využili a hlavně ztrestali naivní chyby hostující obrany dalšími dvěma zásahy ve 13. a 18. Minutě. Šťastnými střelci byli Tomáš Brém a Martin Procházka.

Prvních pět minut druhé třetiny Sparta pohodlně bránila svůj dvoubrankový náskok a čekala na chyby hostujících hráčů. To se domácím nevyplatilo na konci 27. minuty, kdy hosté bleskově využili početní převahu a na rozdíl jediné branky snížil Tomáš Procházka. Ale jako by píchnul do vosího hnízda, sparťané zlepšili pohyb a zpřesnili přihrávky. Takovéto zvýšení aktivity přineslo své ovoce chvíli po půlce zápasu, kdy se prosadil domácí Ondřej Hampl. O necelou minutu později už byl rozdíl ve skóre o tři branky. V oslabení ujeli Kliment a Dominik Volek, který celou akci přesně zakončil. Při chuti hrající Sparta v 37. minutě zatížila brankový účet hostů o další kousek, když se v přečíslení tři na dva prosadil Dominik Simon. V TESLA Aréně se pomalu začal rýsovat debakl.

Hra mladých sparťanů se držela ve vysokých obrátkách od začátku třetí třetiny. Domácí byli nebezpečnější ve všech herních situacích. Především v oslabení nechávali hráči Ústí velká okna v obraně a hráči trenéra Gefferta měli útočné hody. Ty končili až u brankáře Kováře. Ten byl v 48. minutě krátký na střelu Luboše Vacka, který zvýšil stav na 7:2. To už se diváci v hledišti začali dožadovat desítky na hostujícím kontě. I přes pohodlné vedení sparťané dál mačkali svého soupeře jako citrón. Důsledností v obraně nedávali hostujícím hráčům žádný prostor na útočné manévry a zdravou agresivitou v útoku si vytvářeli další brankové příležitosti. Osmý zásah přidal v početní převaze Dominik Müller . Hosté nejspíše rezignovali a v 59. Minutě lovil brankář Kovář puk ze své sítě podeváté, když se prosadil Dominik Volek.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): "Výsledek je příliš lichotivý, na to co jsme předváděli. Ten výkon nebyl nejlepší, ale přeci jen je to první utkání. Myslím, že takovýhle herní projev by nám v příštím utkání na vítězství nestačil."

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): "V utkání jsme začali dobře, měli jsme šance, dokonce vstřelili branku, kterou rozhodčí neuznali. Na to se nemůžeme vymlouvat. Postupem času Sparta dokázala potrestat naše chyby. Za to my jsme nabídnuté šance nevyužili. Jednoduše se projevila kvalita hráčů, kterými Sparta disponuje. V poslední třetině jsme nechali hrát všechny hráče a Sparta nás prostě přehrála."