Ú s t í n/L. - Starší dorost odehrál druhý extraligový zápas. Do Ústí přijel tým ze západu Čech – Energie Karlovy Vary. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří jako první skórovali. Lvíčata ještě v úvodní třetině srovnala krok. Od druhé periody se vyrovnaný zápas stal záležitostí jediného týmu. Vary nakonec vyhrály s přehledem 3:7.
so 4. 9. 2010
HC Energie Karlovy Vary
3:7 1:1, 1:4, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Ságer (Vegner, Hanzl), 28. Harkabus (Hanzl, Procházka), 60. Hanzl (Procházka) - 4. Tomeček (Vrána), 21. Urbančok (Zadražil, Winkler), 26. Vrána (Winkler, Táborský), 37. Vrána (Novák, Urbančok), 39. Urbančok (Vrána, Tomeček), 45. Táborský (Winkler, Vrána), 60. Táborský (Winkler). Rozhodčí: Smitka - Žídek, Hanzlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:3. Diváci: 137. Střely na branku: 19:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Ságer, Procházka, Holeček, Vaněk, Váchal, Křepelka, Zdvořáček, Chmel - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Vykouk, Rosa, Topol, Jindřich, Fojt, Hajn, Strnad, Bačák.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo - Lintemer, Matyáš, Urbančok, Novák, Troška, Gombár, Sturma, Čoudek - Táborský, Vrána, Winkler, Tomeček, Zadražil, Koblasa, Kubáč, Bečka, Hroch, Svoboda, Ziegler, Czamango.

Úvodní střelu na branku vyslali hosté a prověřili gólmana Kováře. Západočeši začali aktivněji. Ve 4. minutě využil nedůslednost ústecké obrany Tomeček a poslal „své“ do vedení. Ke slovu se dostal i Slovan. Ústečtí si dokázali vytvořit tlak, ale ke kýženému vyrovnání to nevedlo. Krátce před polovinou 1. třetiny dostal kotouč na hůl Ságer a rozvlnil síť za brankářem Fečem. Chyba domácí obrany nabídla Varům přečíslení 2 na 1. Kovář se ale vyznamenal a jen díky němu bylo Ústí stále ve hře. V posledních vteřinách první dvacetiminutovky se mohla Lvíčata dostat do vedení. Obrovské šance zmařila siréna, a tak se šlo do kabin za smírného stavu 1:1.

Zlom zatím vyrovnaného zápasu přišel ve 2. třetině. Ústí se snažilo vstřelit vedoucí branku, ale naráželo na výborně zorganizovanou obranu Varů. Slovan dostal možnost zahrát si přesilovou hru, tu nevyužil. Připomnělo se pravidlo“ nedáš – dostaneš.“ Ve 22. minutě zlepšil náladu na hostující střídačce skórující Urbančok. O pár minut později našel mezeru mezi betony Kováře Vrána a poslal Energii do vedení o dvě branky. Lvíčata si uvědomila, že pokud nechtějí prohrát, musí hru zlepšit. To se také stalo a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Harkabusova hbitá dorážka znamenala snížení. Ústí už spřádalo plány jak vyrovnat, jenže ještě ve 2. třetině dostalo další zničující údery. Ve 37. minutě se díky přesilové hře Vary dostaly útočného pásma a Vrána tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů mezi betony přemisťujícího se Kováře. Neuběhlo ani 60 vteřin a Urbančok udělal z pavoučků v ústecké brance bezdomovce. Výstavní rána od modré čáry pod horní tyčku znamenala vedení Varů už 5:2.

Poslední perioda byla ve znamení bravurní práce karlovarské obrany, která nepustila Ústí de facto do žádné velké šance. Domácí útočníci pálili na Fečovu svatyni jen z dálky. Vary si připravily přečíslení 2 na 1, přišla rychlá přihrávka a Kovář lovil kotouč ze své branky znovu. I přes velmi nepříznivý stav se Slovan snažil zkorigovat výsledek. V 60. minutě zužitkoval přesilovou hru a kosmeticky upravil stav Hanzl. Tečku za zápasem udělal v posledních sekundách Táborský a stanovil výsledek na 7:3 pro hosty. Ústečtí na tento zápas rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém.