Ú s t í n/L. - Hodně nešťastně vstoupili do nové extraligové sezóny starší dorostenci Ústeckých Lvů. Po domácím vysokém přídělu od Litvínova si připsali už čtvrtou porážku v řadě s hrozivým skóre 9:33. Zápas se přitom nevyvíjel pro žlutomodré barvy vůbec tak hrozivě. Po snížení na 1:2 mohli totiž hokejisté Slovanu dokonce vyrovnat. Šanci však nevyužili a po smolném polovlastním gólu na konci první třetiny už soupeře nedohonili.
so 11. 9. 2010
HC Verva Litvínov
2:8 1:3, 0:2, 1:3

Branky a nahrávky: 16. Vegner (Harkabus, Hanzl), 49. Ságer (Janák, Hynek) - 4. Malec (Kasal), 9. Písařík (Theimer, Strejček), 20. Průša (Švarc), 33. Malec (Mical), 35. Zdeněk (Procházka, Písařík), 41. Švarc (Šrámek), 43. Malec (Válek), 60. Písařík (Kuriljak). Rozhodčí: Hrubý - Kilian, Daněk. Vyloučení: 9:10, navíc Ságer (UNL) 10 min. ZHK. Využití: 1:3. Diváci: 137. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec (35. Kovář) - Ságer, Vaněk, Holeček, Křepelka, Váchal, Zdvořáček, Teuner, Chmel - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Janák, Hajn, Bačák, Jindřich, Fojt, Strnad, Vykouk.

HC Verva Litvínov: Horák - Fučík, Svoboda, Řehulka, Válek, Mical, Procházka, Machač, Šrámek, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Průša, Písařík, Strejček, Kasal, Theimer, Švarc, Trubenekr, Kuriljak.

Do utkání vstoupili o poznání lépe hosté. Hra se odehrávala především před domácí brankou. Na konci 4. minuty napřáhnul od modré čáry Malec a střela přes Teunera skončila u levé tyče domácí svatyně - 0:1. Na začátku 8. minuty se pěknou akcí prezentovali také domácí hokejisté. Bohužel pro ně úplně bez koncovky. Vzápětí se během 20 vteřin vyfaulovali dva domácí hráči a nabídli Litvínovu dlouhou přesilovku 5 proti 3. Na jejím konci prudkou střelou z kruhu zvýšil vedení hostů Písařík. Ve 12. minutě si zahráli přesilovku také domácí, když pronikajícího Hanzla hosté zastavili jen za cenu faulu. Po necelé půlminutě se však domácí nechali opět vyloučit a vyrovnali stav hráčů ve hře na 4 proti 4. Ve 14. minutě se hosté radovali z dalšího gólu, ale hlavní rozhodčí ho pro posunutou branku nemohl uznat. Hokejisté Slovanu poté přidali a hru vyrovnali. V 16. minutě po závaru před brankou Litvínova snížil Vegner - 1:2. Domácí zůstali při chuti a o 2 minuty později chytil Horák Vaňkovu pohotovou střelu z kruhu. Těsně před první sirénou se s pomocí brusle domácícho obránce postaral o další gól Litvínova Průša.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a hned v první minutě se měl Horák co ohnánět. Vzápětí chytil i bombu Vykouka. Ve 25. minutě hráli hosté v oslabení, ale po chybě žlutomodrých se usadili před domácí brankou a připravili Lvům další horké chvilky. Po ubráněné přesilovce zvládli domácí také oslabení. V polovině utkání, v přesilovce, předložil Harkabus kotouč Ságerovi, ten však z první trefil pouze klečícího brankáře Litvínova. Ve 33. minutě se se střelou neunáhlil Mical, našel mezi kruhy sjetého Malce a ten střelou z voleje nedal Burkovcovi šanci - 1:4. Jen necelé 2 minuty poté přidali hosté další zářez. Po rychlé akci zvyšoval na 5:1 z pohledu Litvínova Zdeněk. Místo v domácí brance poté za střídajícího Burkovce zaujal Kovář.

Hned úvodní minuta třetí třetiny vyšla hostům na jedničku. Švarc najel do pásma a střelou přes obránce překvapil i Kováře - 1:6. Ve 43. minutě hráli hosté přesilovku a k jejímu využití jim stačily pouhé 3 vteřiny. Téměř ihned po vhazování se parádně trefil Malec - 1:7. Ve 49. minutě využili domácí přesilovku, když se střela Ságera za přispění hokejistů Litvínova dostala až za záda Horáka - 2:7. S přibývajícími minutami hosté mírně polevili a domácí hokejisté se stále častěji dostávali k ohrožení branky soupeře. Koncovka však byla často bezzubá. V poslední minutě nejprve Kovář zachránil své spoluhráče před nájezdem Průši, ale vzápětí kapituloval při pokusu Písaříka - 2:8.