K dalšímu zápasu odcestovali hokejisté Ústí nad Labem. V KV Aréně se utkali s týmem Karlových Varů. Úvodní branku vstřelili domácí, hosté velmi rychle odpověděli a vyrovnali. Radoval se Tomáš Harkabus. Ještě v první třetině se Vary dostali do vedení, které zuby nehty udržely po zbytek zápasu.
čt 23. 9. 2010
HC Energie Karlovy Vary
2:1 2:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Petr Lintemer (Jakub Matyáš, David Troška), 13. Matěj Zadražil (Jan Urbančok, Otto Novák) - 8. Tomáš Harkabus (Zdeněk Vegner). Vyloučení: 5:3, navíc Winkler (KVA) TH. Využití: 2:0. Diváci: 56. Střely na branku: 28:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Energie Karlovy Vary: Rauscher - Troška, Novák Otto, Urbančok, Matyáš, Gombár, Sturma, Čoudek, Vilhelm - Tomeček, Vrána Lukáš, Zadražil, Lintemer, Kubáč, Winkler, Csamango, Bečka, Gorčík, Jirušek, Vrána Jakub, Ziegler

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Ságer, Procházka, Holeček, Vaněk, Zdvořáček, Křepelka, Chmel, Mikš - Vegner, Hanzl, Harkabus, Hynek, Topol, Rosa, Bílek, Janák, Fojt, Bačák, Strnad, Poláček

První třetina nabídla poněkud rozháraný hokej plný nepřesností, především na ústecké straně. První se z branky radovali domácí, kteří využili první početní výhodu, kdy se z mezik poruží trefil Petr Lintemer. Ústečtí Lvi vzápětí po sérii chyb Energetiků vyrovnali, když se do prázdné klece za ležícím Rauscherem skóroval hostující Harkabus. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, v další početní převaze se prosadil Matěj Zadražil. Ke konci třetiny přibývalo šancí na obou stranách, ke změně skóre již však nedošlo. Po odpískání navíc obdržel trest ve hře domácí Winkler.

Začátek druhé třetiny byl poznamenán dvojitým vyloučením domácích, kteří tak hráli do 25. minuty v oslabení. To však ubránili a hrozili dravými průniky, především se o ně staral Zadražil. Hostující celek své šance nevyužil, naopak energetici mohli svůj náskok zvýšit. Hlavně v přesilové hře visel několikrát gól na vlásku. Celkově působili energetici hokejovějším dojmem. Ústí několikrát neúspěšně obléhalo branku domácích, kteří, zejména Zadražil, několikrát ujeli do brejku, ovšem bez gólového zakončení. V poslední minutě druhé třetiny ústečtí Lvi dokonce vyrovnali, kdy se odražený puk doklouzal za brankovou čáru, ovšem sudí již předtím přerušil hru.

Třetí třetina se odehrávala ve zvýšeném tempu, zejména ze strany hostí, kteří zvýšili aktivitu. Několikrát zatopili domácí obraně, ovšem hra domácích nepostrádala dravost a bojovnost, která se projevovala nebezpečnými protiútoky. Ty však nebyly dobře zakončovány, střely energetiků byly nepřesné. Hra poněkud přitvrdila, což se promítlo i na počtu vyloučených. Energetici však ukázali vůli po vítězství a nedovolili Lvům vyrovnat.

Jiří Merta (HC Ústí nad Labem): V první třetině nám utekl začátek, dostali jsme dva góly v oslabení. Pak se hra vyrovnala a kdybychom proměňovali šance, mohli jsme si odvézt bod, možná dva. Měli jsme zpočátku problémy s kombinační hrou dopředu i dozadu. Máme dost mladý manšaft, táhnou to nejstarší z první lajny. Naší největší bolestí za poslední tři zápasy je koncovka.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes neodehráli dobré utkání, nedařilo se nám. Cením si hlavně morálky a charakteru hráčů. Vybojovali jsme utkání, v kterém se nám nedařilo. Hlavně jsme teď v početní krizi, hlavně u útočníků, kdy nám vypadli Táborský a Svoboda. A jsem velmi nespokojen s přístupem Filipa Winklera, který na konci třetiny dal hlavičku soupeři a tím výrazně oslabil mužstvo. To budeme radikálně řešit.