Ú s t í n/L. - Deset. Přesně tolik zápasů čekali hokejisté staršího dorostu na premiérové body v letošním ročníku extraligy. V zápase proti Kladnu dlouho vedli, jenže soupeř vyrovnal. O tom, že si Lvíčata připíší v tabulce premiérové tři body, rozhodl v poslední třetině Tomáš Harkabus.
pá 1. 10. 2010
Rytíři Kladno
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 17. Procházka (Harkabus, Hanzl), 27. Vegner (Hanzl, Procházka), 52. Harkabus (Hanzl, Ságer) - 39. Machač (Véber, Gottlieb), 44. Rittig (Habrdla). Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Hauser. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 137. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Strnad, Teuner, Fojt, Křepelka, Jindřich, Hanzl, Topol, Bačák, Ságer, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

Rytíři Kladno: Sýkora, Machač, Vodák, Véber, Veselý, Kolařík, Rittig, Novák, Kalla, Kehar, Muláček, Znamenáčák, Gottlieb, Megela, Jirák, Rejtar, Šilhavý, Tejnor, Habrdla, Pfejfer Horák.

Úvod zápasu se hrál ve svižném tempu, oba týmy začaly aktivně. První výraznější šanci si připsali hosté, kteří ujeli ústecké obraně a v přečíslení 2 na 1 nedokázali trefit branku. Moc času neuběhlo a i domácí zahrozili. V 9. minutě jeden z ústeckých útočníků orazítkoval horní tyč branky, ve které stál Sýkora. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně hřiště a to hned dvakrát. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny se domácí ujali vedení. Tomáš Harkabus našel přihrávkou Procházku a druhý jmenovaný zakončil útočnou akci gólovou střelou. Kladno v závěru periody ještě zahrozilo, ale branku dát nedokázalo.

Trenér hostů v kabině zřejmě zvýšil hlas, protože se hra Kladna zlepšila. Snažili se najít recept na ústeckou obranu s výborně chytajícím Ryšavým. Bez úspěchu. Severočeši vycítili šanci na zisk prvních bodů, proto vedení pojistili. Konkrétně kotouč putoval po trase Hanzl, Procházka až k Vegnerovi, který výrazně zvedl náladu na střídačce žlutomodrých. Další branku mohl přidat sám Hanzl, ale v samostatném úniku trefil jen tyč. Kladenští se s prohrou nechtěli spokojit, jenže byli netrpěliví, a tak jim velmi často rozhodčí „pískl“ postavení mimo hru. Nakonec se dočkali i hosté. V čase 38:59 se před brankou nejlépe zorientoval Machač a poslal puk neomylně do ústecké branky. I po druhé třetině vedlo Ústí.

Poslední perioda byla svázaná taktickými povely a pokyny. Oběma týmům bylo jasné, že jakákoliv chybička může mít fatální následky. Nedostatků v obranné hře domácích využil Rittich a vstřelil vyrovnávací gól. Byla to pro Lvíčata hodně „studená sprcha“, ze které se musela nějakou dobu vzpamatovávat. Když už se zdálo, že se Kladno schyluje k závěrečnému obléhání ústecké branky, přišel šok. Tomáš Harkabus dostal puk na čepel hole a mířil sám na gólmana. Sýkora reagoval na naznačení, lehl si na led a na ústeckém útočníku bylo, aby kotouč zasunul do branky. K obrovské úlevě fanoušků a hlavně spoluhráčů našel skulinku mezi bruslí brankáře a tyčí branky. Do této mezírky puk nasměroval a bylo veselo. Starší dorost získal první 3 body v letošním ročníku extraligy.