Ú s t í n/L. - V sobotu bylo na programu další severočeské derby, do Ústí přijel rival z Chomutova. Lvíčata zaspala začátek zápasu, vzpamatovala se až za stavu 0:4. První branku domácího týmu dal téměř v polovině zápasu Vegner. Ústečtí hráči vstřelili další tři branky, na výhru to nestačilo, protože Chomutov dokázal propálit Ryšavého šestkrát a do prázdné branky zpečetil výhru.
so 9. 10. 2010, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
4:7 0:2, 2:2, 2:3

Branky a nahrávky: 29. Vegner (M. Hanzl, Harkabus), 39. T. Procházka (Harkabus), 44. Hynek (Janák, Jindřich), 51. Harkabus (Ságer, M. Hanzl) - 10. Lehnert, 18. Toušek (Hlava, Souček), 26. Huňady (Navrátil), 28. Havel (Fronk), 43. Mazánek (Bauer), 53. Navrátil (Tverďák), 59. Toušek (Hlava, Souček). Vyloučení: 8:9, navíc Hynek (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 103. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý - Rosa, Křepelka, Fojt, Jindřich, Hanzl, Topol, Ságer, Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

Piráti Chomutov: Hamal - Pištora, Toušek, Hradil, Drobný, Lehnert, Havel, Navrátil, Huňady, Hlava, Souček, Mazánek, Fronk, Neuman, Sakaev, Doskočil, Tverďák, Bauer.

Derby mezi Ústím a Chomutovem vždy slibuje zajímavou podívanou. Nejinak tomu bylo v sobotu. Zápas začal ve velmi svižném tempu, oba týmy chtěly již od úvodu mít utkání pod kontrolou. Jako první mohla při přesilové hře zahrozit Lvíčata, ale početní výhoda se jim vůbec nepodařila, nevyslala na brankáře KLH žádnou pořádnou ránu. Znovu se připomnělo pravidlo „nedáš-dostaneš“. V 10. minutě se dostal do samostatného úniku Lehnert, který svou šanci jednoznačně proměnil. Tento moment hosty nabudil a pomalu začínali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Běžela 18. minuta a Chomutov vykouzlil krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Toušek a Ryšavý lovil puk ze sítě podruhé. Domácí Harkabus přelstil obranu soupeře, ale na gólmana Hamala si nepřišel. Po první třetině vedl Chomutov o dvě branky.

Druhou dvacetiminutovku začalo lépe Ústí, připravilo si několik střeleckých příležitostí, ale kýženou branku to nepřineslo. Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Navrátil naservíroval puk na hůl Huňadyho, který ukázkově zakončil brejk. O necelých 120 vteřin později se Chomutov prosadil znovu. Havel zakončil útočnou akci střelou, která prosvištěla až do sítě. Se Lvíčaty to nevypadalo vůbec dobře. Nakonec se prosadili i domácí. Hanzlův pas usměrnil do branky Vegner. Byť skóre 1:4 vypovídá o tom, že je KLH lepší tým, na ledě se hrála celkem vyrovnaná hra. V čase 38:54 se střelou od modré prezentoval Procházka a snížil na 2:4. Více zajímavých momentů druhá třetina nenabídla.

Ve třetí třetině se stalo to nejzajímavější z celého zápasu. Ve 42. minutě využil nepřehlednou situaci před brankářem Ryšavým Mazánek a poslal puk do ústecké svatyně. Velmi brzy se úspěchu dočkalo i Ústí. Dezorientovaná obrana KLH nebyla schopna odpálit puk z obranného pásma. Kotouč se dostal k Hynkovi a ten vyslal střelu, která našla svůj cíl. Ze hry hostů bylo zřejmé, že se začínají strachovat o výsledek. Zaváhání obrany Chomutova využil Harkabus. Jeho nenápadná rána doplachtila až za záda Hamala. Lvíčata se dostala na dostřel, všechno podřídila touze vyrovnat. V přesilové hře si připravila drtivý tlak v útočném pásmu, jenže hosté vyhodili. Puk se o mantinel za ústeckou brankou odrazil přímo na hokejku Navrátila. Zkušeně se poradil s Ryšavým a poslal Chomutov do vedení 6:4. Výhru hostů zpečetil střelou do prázdné branky Toušek. Byl to pěkný zápas, který se divákům musel líbit.